Start
Trenner and Friedl, The Funk Firm w Q21 reportaż w hifiphylosophy.com
Majówka to dawna forma spędzania czasu. W zamierzchłej przeszłości, kiedy nie było jeszcze Internetu i kilkudziesięciu filmowych kanałów telewizyjnych, ludzie mieli zapomniany już niemal zwyczaj udawania się pieszo, dorożką lub na rowerach w okolice podmiejskie, by rozsiadłszy się na kocach pałaszować przytaszczone wiktuały, popijając napojami bezprocentowymi lub spirytualiami, a w przerwach między jedzeniem grać w piłkę, badmintona lub karty.
Panowie łowili czasem ryby, a panie opalały się i ochoczo wymieniały poglądy o innych paniach, tych w danym momencie nieobecnych. Dzieci, w zależności od wieku, wrzeszczały albo się darły i ogólnie atmosfera była pierwsza klasa, pod warunkiem słońca i ciepła.

Majówka_Q21_051 HiFi PhilosophyTakie majówki to teraz rzadkość, aczkolwiek wróciła moda na rowerowe wycieczki. Pojawiły się za to majówki innego rodzaju – audiofilskie. Taka audiofilska majówka to zgromadzenie kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu osób, celem posłuchania sprzętu audio i wymienienia o nim poglądów, urozmaicane nierzadko wykładami specjalistów i możliwością porozmawiania z ludźmi z tak zwanej branży. Tego właśnie rodzaju dużego formatu audiofilską majówkę zorganizował w ostatni weekend pabianicki salon Q21, będący jednym z najlepiej rozpoznawalnych w kraju sklepów oferujących audiofilskie różności. Impreza odbywała się już po raz czwarty, ale byłem na niej raz pierwszy – i w tym miejscu podziękowania za zaproszenie.  Z gospodarzem, panem Jackiem, znaliśmy się wcześniej jedynie z korespondencji, ale że to dusza człowiek i świetny kompan, w mig żeśmy się polubili. I na to właśnie, a nie na jakieś sprzętowe sensacje chciałem zwrócić szczególną uwagę. Przebywanie wśród szczerych ludzi samo w sobie jest wielką wartością. To naprawdę inna sytuacja kiedy się przychodzi do kogoś sympatycznego i otwartego z jakąś sprawą, a nie do kogoś usiłującego przed nami coś ukryć. – Nie ma, panie, niczego gorszego jak ponure ludzie – dowiedziałem się kiedyś w zakładzie szewskim od właściciela, który z ponurą miną naprawiał obcas w bucie mojej żony, a był świeżo po awanturze z klientką. Tak więc majówka zaczęła się bardzo dobrze, chociaż kilka ponurych osób też tam się, jak zauważyłem, przewijało. Niezależnie jednak od tego sam salon Q21 mogę z czystym sumieniem polecić, bo jego właściciel i załoga to ludzie sympatyczni, o jakich przy kupowaniu i doradzaniu najbardziej nam chodzi.

czytaj cały: TEKST
źródło: hifiphilosophy.com
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław