Start
Kolumny Albedo w teście Stereolife.pl
Czytaj całość…Świat hi-endu może się wydawać dziwny i tajemniczy, jednak kiedy zrozumie się pewne mechanizmy i pozna smak bliskiego kontaktu z muzyką na własnej skórze, trudno nie wkręcić się w tę zabawę. Dla posiadaczy wysokiej klasy systemów audio znaczenia nabierają nawet kable i listwy zasilające. Najważniejszym elementem są jednak kolumny. Chcąc wspiąć się wyżej, naturalnie rozglądamy się za konstrukcjami bardziej wyczynowymi i dopieszczonymi.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl, The Funk Firm w Q21 reportaż w hifiphylosophy.com
Czytaj całość… Majówka to dawna forma spędzania czasu. W zamierzchłej przeszłości, kiedy nie było jeszcze Internetu i kilkudziesięciu filmowych kanałów telewizyjnych, ludzie mieli zapomniany już niemal zwyczaj udawania się pieszo, dorożką lub na rowerach w okolice podmiejskie, by rozsiadłszy się na kocach pałaszować przytaszczone wiktuały, popijając napojami bezprocentowymi lub spirytualiami, a w przerwach między jedzeniem grać w piłkę, badmintona lub karty.
Czytaj całość…
 
iFi iCAN Nano w teście Stereolife.pl
Czytaj całość…W ostatnich miesiącach inwazja małych przetworników i urządzeń przeznaczonych do współpracy z laptopami i smartfonami przybiera na sile. Jeszcze rok temu do wyboru mieliśmy tak naprawdę około kilkunastu tego typu klocuszków, a teraz aż trudno je wszystkie zliczyć. Sprzętem firmy iFi Audio warto zainteresować się z co najmniej dwóch powodów.
Czytaj całość…
 
iFi iCan Micro wzmacniacz słuchawkowy w teście Stereo i Kolorowo
Czytaj całość… Po raz kolejny mam miłą sposobność testować sprzęt pochodzący z młodej firmy iFi Audio, która wchodzi w skład renomowanego brytyjskiego przedsiębiorstwa Abbingdon Music Research. Przypomnę, że poprzednio opisywałem zestaw iFi iDAC USB wraz z dedykowanym zasilaczem iFi iUSB Power oraz ze specjalnym rozdwojonym przewodem iFi II Gemini USB (czytaj TUTAJ). Niedawno testowałem także przedwzmacniacz gramofonowy iFi iPhono  – ten zaś tak bardzo przypadł mi do gustu (oraz perfekcyjnie zgrał się z dyżurnym gramofonem Clearaudio Emotion), iż pozostał na stałe jako sprzęt porównawczy i jest obecnie moim ulubionym phono-stage.
Czytaj całość…
 
Mata gramofonowa Harmonix TU-800-EXi w teście Stereo i Kolorowo
Czytaj całość…Harmonix jest częścią większej firmy, bo Combak Corporation, która gromadzi tak szacowne marki jak: Reimyo, Enacom, Bravo!, jest także udziałowcem wytwórni płytowej JVC XRCD. Centarala Combak Corporation jest położona w japońskim mieście Zushi w prefekturze Kanagawa. Harmonix to, można napisać - marka-legenda. Jest znana na całym świecie, cieszy się znakomitą opinią pośród melomanów i audiofilów. Głównie zajmuje się wytwarzaniem przewodów audio, które uchodzą za jedne z najlepszych na rynku.
Czytaj całość…
 
Interkonekty analogowe Harmonix CI-230 Mark II rw teście Stereo i Kolorowo
Czytaj całość… Markę Harmonix należącą do japońskiego przedsiębiorstwa Combak Corporation opisywałem szerzej przy okazji testu maty gramofonowej o symbolu Harmonix TU-800EXi. Napisałem wówczas że, Combak Corporation jest właścicielem tak renomowanych marek jak: Reimyo, Enacom, Bravo! (oraz Harmonix, oczywiście); jest także współudziałowcem wytwórni płytowej JVC XRCD. Centarala Combak Corporation położona jest w japońskim mieście Zushi w prefekturze Kanagawa. Harmonix to, można napisać - marka-legenda.
Czytaj całość…
 
Wystawa Hi-End w Monachium 2014
Czytaj całość…Reimyo

Na tegorocznej wystawie Hi-End w Monachium nie mogło zabraknąć sprzętu marek należących do firmy Combak Corporation. Jak zawsze, prezentacja dziedzictwa Kazuo Kiuchiego odbyła się za pomocą produktów Reimyo oraz akcesoriów Harmonixa. Zanim nadmienimy słowo o poszczególnych składowych toru, część akapitu należy się pomieszczeniu oraz otoczeniu. Było iście po japońsku... skromnie, minimalistycznie, bez gablot przeładowanych tańszą oraz droższą elektroniką w towarzystwie całej gamy banerów zewsząd atakujących odwiedzających.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 7L szlachetny gaz z Finlandii test w HFM
Czytaj całość…Argon 7L to drugi od góry model w katalogu Amphiona. Droższy jest tylko Krypton 3. W serii znajdziemy jeszcze o połowę tańsze podłogówki Argon 3L oraz monitory Argon 3 i Argon 1. Do testu dotarła para Argonów 7L w kolorze białym. To najtańsza wersja wykończenia, w której możemy dodatkowo wybrać czarne maskownice przetworników nisko-średniotonowych lub czarną tubę wokół tweetera. Jest też wersja w czarnym lakierze i dwa naturalne forniry. Czego byśmy nie wybrali, wchodzimy w umowną strefę cenowego hi-endu.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl ART w Magazynie HiFi
Czytaj całość…Austriacka fi rma Trenner & Friedl powstała w 1993 roku z inicjatywy dwóch entuzjastów dobrego dźwięku. W roku 1997 specjalistyczny niemieckojęzyczny magazyn „Image HiFi” opublikował pierwszą recenzję jej kolumn. Opisywane dziś zestawy Art to najniższy model w katalogu. Oprócz nich dostępne są jeszcze: Dizzy, Pharoah, Ra, Isis i Duke. Rozpiętość cen jest bardzo szeroka: od 13000 do... 570000 zł.
Czytaj całość…
 
Hegel HD 25 w Sterolife.pl
Czytaj całość…Hegel w całkiem niedługim czasie zyskał status producenta zaliczanego do grona najbardziej audiofilskich marek. Wydawałoby się, że najlepszą metodą wejścia na rynek w tak spektakularny sposób jest zaprojektowanie jakiegoś odjazdowego wzmacniacza z lampami wielkości butelek whisky i wskaźnikami wychyłowymi oświetlającymi nie tylko pokój odsłuchowy, ale nawet elewacje sąsiednich budynków. Nie mówcie, że nie...
Czytaj całość…
 
iFi Audio iTube - test. Lampowa wszechstronność
Czytaj całość…O firmie iFi Audio pisałem już nie raz, w kilku miejscach. Można rzec, że jej produkty znam jak własną kieszeń. Wiele z nich nie jest innowacyjnych pod względem zastosowania. W końcu nie da się za wiele wymyślić w segmencie wzmacniaczy słuchawkowych czy biurkowych przetworników c/a. Jednakże Thorsten Loesh, "mózg techniczny" całej grupy AMR, a przy okazji właściciela marki iFi Audio, ma kilka asów w rękawie. Z pozoru zwyczajna wydaje się oferta srebrnych mikrusów, które Loesch stworzył. Ale jak już się człowiek wgryzie w nią dokładnie, okazuje się, że temat jest bardziej rozległy, nie taki znowu pospolity, a przez to ciekawy. Czytajcie dalej, warto.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD zwyciężcą testu w AUDIO
Czytaj całość…Panowie Thorsten Loesch oraz Pat Wayne, szefowie Abbingdon Music Research, znanego jako AMR Audio, powołali do życia iFi Audio. Pierwsza firma to audiofilska tradycja najczystszej wody, klasyczne rozwiązania i wszystko co naj… większe, a druga – celuje w naj… mniejsze i świat wymagających młodych ludzi (bodaj duchem), zorientowanych na komputerowe audio. A jak się zaraz okaże, nawet na przenośne audio.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl ART w Soundrebels.com
Czytaj całość…Nie wiem jak Państwo, ale ja doskonale pamiętam czasy, gdy posiadanie rasowych, wysokiej klasy monitorów, lub jak kto woli kolumn podstawkowych, było mrocznym obiektem pożądania i niejako wyznacznikiem audiofilskiego wtajemniczenia. Oczywiście jakby na to spojrzeć z boku, zupełnie obiektywnie, to z pewnością wcale nie tak mały wpływ na powyższe zjawisko miały nasze warunki lokalowe i … zasobność kieszeni. Mniejsza z tym. Grunt, że do dziś z rozrzewnieniem wspominam takie modele jak Acoustic Energy AE1, ESA Furioso, czy Sonus Faber Electa Amator. Było w nich coś niezwykłego, nobilitującego i to nie w oczach znajomych, lecz dla samego posiadacza, który zdobywając je z jednej strony osiągał swoiste spełnienie a jednocześnie świadomie decydował się na pewien kompromis. 
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 1 - test. Granie z każdej Strony uniwersalne. PClab
Czytaj całość…Choć nie biorę tego pod uwagę, jeżeli będę kiedykolwiek opuszczał granice naszego kraju, biorę pod uwagę trzy warianty: jedno z państw skandynawskich, Kanadę oraz Nową Zelandię, dokładnie w tej kolejności. Jednakże jest tak nie dlatego, że się ostatnio naoglądałem serialu o wikingach, swoją drogą zajebistego, a w zaciszu blokowej piwnicy oddaję cześć Torowi, Odynowi, Liamowi Hemsworthowi albo jakiejś innej, równie tematycznej postaci.
Czytaj całość…
 
Harmonix HS-101 Improved S plus CS-120 Improved Version w teście Stereolife.pl
Czytaj całość…Harmonix to marka należąca do japońskiego koncernu Combak Corporation, pod którego szyldem powstaje wiele typów urządzeń audio i rozmaitych akcesoriów. Firma jest odpowiedzialna za hi-endową elektronikę Reimyo, monitory Bravo, filtry Enacom i całą masę gadżetów. W katalogu znajdziemy między innymi różne rodzaje podkładek pod kable, platformy i nóżki antywibracyjne, taśmy poprawiające brzmienie kabli, maty gramofonowe, a nawet specjalne krążki poprawiające akustykę pokoju odsłuchowego.

Czytaj całość…
 
Hegel SUPER w teście HiFi Choice
Czytaj całość…W niewielkim aluminiowym pudełeczku kryje się esencja brzmienia norweskiego Hegla! Wzmacniacz słuchawkowy Hegel Super jest nietypowy, ponieważ forma, w jakiej występuje, jest (jeszcze) dosyć rzadko spotykana wśród konstrukcji przeznaczonych do napędzania słuchawek, aczkolwiek wydaje się, że w tym właśnie kierunku będą rozwijały się urządzenia tego typu. Niewielkie aluminiowe pudełeczko prezentuje się ekskluzywnie, wywołuje spore emocje i pewne niedowierzanie, że taki maluch może napędzić duże wymagające słuchawki.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD - małe, grające "coś" w teście PClab
Czytaj całość…Rynek przenośnych urządzeń audio się zmienia. Jeszcze tego tak bardzo nie widać, ale już powoli ptaszki zaczynają ćwierkać o nadchodzących dużymi krokami rotacjach. Jak tak dalej pójdzie, przenośne DAP-y przestaną być sprzętami atrakcyjnymi z punktu widzenia osób takich jak ja - fanów dobrego grania na ulicy za wszelką cenę. Nie wiem jeszcze czy się cieszyć, czy uronić łezkę nad tym, co niesie przyszłość. W każdym razie idzie nowe, a o tym co jest na rzeczy przeczytacie poniżej.
Czytaj całość…
 
Hegel H80 - "integra" dla mnie idealna - blog PClab
Czytaj całość…Nie jestem fanem rozwiązań zintegrowanych, wolę osobne przedwzmacniacz, parę monobloków i przetwornik c/a. Nic nie poradzę, sorry. Ale nie wytrzepałem sobie tego od tak z czapy, po prostu jak do tej pory nie spotkałem się z "integrą" na tyle dobrą, żeby dorównała mojemu głównemu systemowi. No i tak sobie ta sytuacja trwała w najlepsze przez ostatni rok, aż do momentu, w którym w moje ręce trafił najnowszy klocek Hegla - model H80. Okazało się, że spędzam z nim więcej czasu niż ze znacznie droższym systemem dzielonym. Chamstwo, psia mać! Albo i nie...
Czytaj całość…
 
Bakoon Products HPA-21 wzmacniacz słuchawkowy na całe życie? test HiFi Choice
Czytaj całość…Testujemy high-endowy, prądowy wzmacniacz słuchawkowy rodem z Korei firmy Bakoon. W naszym kraju słuchawkowe szaleństwo nie występuje na taką skalę, jak ma to miejsce w USA, a mimo to również u nas pojawia się coraz więcej ciekawych urządzeń związanych z „nausznikową” pasją. Tym razem do testów otrzymaliśmy wzmacniacz słuchawkowy mało znanego koreańskiego producenta.
Czytaj całość…
 
Amphion Ion + hiendowe monitory na biurko - test HiFi Choice
Czytaj całość…Pochodzące z Finlandii niewielkie monitory zapewniają wręcz studyjną jakość brzmienia w naszych domach. Fińską markę Amphion szczególnie upodobali sobie architekci wnętrz, tudzież amatorzy preferujący minimalistyczny, nowoczesny styl, cechujący się prostotą formy, brakiem ozdób i ornamentów. Generalnie im mniej przedmiotów jest w takim wnętrzu, tym lepiej.
Czytaj całość…
 
Crayon Audio CFA1.2 test highfidelity.pl
Czytaj całość…Jaki jest wzmacniacz zintegrowany – każdy widzi. To zazwyczaj niewielkie urządzenie z regulacją siły głosu i selektorem wejść, do którego z jednej strony wchodzimy sygnałem ze źródła (np. CD lub gramofonu) a z drugiej wychodzimy sygnałem do kolumn głośnikowych. „Integracja” informuje w tym przypadku o tym, że w jednej obudowie znalazły się przedwzmacniacz oraz wzmacniacz mocy. Wszyscy to znamy.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iCAN nano test hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Pewne sprawy toczą się szybko i niektórzy nie zasypiają gruszek w popiele. Na przykład  Thorsten Loesch i Pat Wayne, główni inżynierowie AMR. Całkiem niedawno pisałem recenzję małego wzmacniacza słuchawkowego ifi iCAN, która okazała się być pozytywną, i to nawet w wysokim stopniu. Nie ma sensu powtarzać raz kolejny mantry o wielkim wzroście znaczenia słuchawek i sprzętu mobilnego dla dzisiejszego audio, bo wszyscy doskonale to wiedzą.
Czytaj całość…
 
i = interactive, Fi = fidelity... O iFi Audio słów kilka felieton w HighFidelity.pl
Czytaj całość…Gdy zaczynałem swoją dziennikarską karierę, od razu wiedziałem, czym chcę się zajmować. Jakoś tak się poukładało, że z muzyką mi zawsze było po drodze, no i odkąd pamiętam czegoś mi w niej brakowało. Dość szybko zorientowałem się, że posiadany przeze mnie sprzęt to wąskie gardło. Stąd wizyty na forach, pierwsze zakupy, niecierpliwe wyglądanie kuriera, rozpakowanie, podłączanie wszystkiego z wypiekami na twarzy i... z dnia na dzień przeniesienie się w inny świat, zupełnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki z małym głośniczkiem na końcu.

Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3 test stereolife.pl
Czytaj całość…Amphion to jedna z firm, które nie budują kolumn z myślą o komorach bezechowych, pomiarach i sytuacjach czysto teoretycznych. Finowie wiedzą, że zestawy głośnikowe muszą sprawdzać się w normalnych pokojach mieszkalnych, a dobra współpraca kolumn z pomieszczeniem ma większe znaczenie, niż rodowane gniazda czy moc wzmacniacza. Celem firmy jest konstruowanie zestawów niewrażliwych na akustykę pomieszczenia, co pewnie w stu procentach nie jest możliwe do osiągnięcia, ale przynajmniej wiadomo, że ktoś o tym myśli, a nie tylko wkręca audiofilskie przetworniki w ładne skrzynki.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iPhono test Magazyn HFM
Czytaj całość…Gramofonowy stopień korekcyjny w serii urządzeń przeznaczonych do rozbudowy systemów PC audio zaskakuje. Skłania też do zastanowienia się nad intencjami konstruktora. Może chodzi jedynie o zamiłowanie do słuchania muzyki wytłoczonej na czarnych krążkach? A może – według bardziej spiskowej teorii – iPhono to wabik, mający wyróżnić produkty iFi wśród urządzeń typu USB DAC, zalewających rynek obecnej dekady?
Czytaj całość…
 
Hegel Super na pclab.pl
Czytaj całość…Można wyjść z bezpiecznego i prawdziwego założenia, że każdy dziennikarz zajmujący się audio, przed zakupem sprzętu grającego dla siebie przesłuchuje ich ileś tam. Zatem logiczne, że skoro decyduje się wyłożyć swoje środki na urządzenie konkretnej firmy, cóż, jest ono w jakimś stopniu warte polecenia, lub chociaż uwagi. W moim przypadku Hegel jest jedną z nich. Cholernie ją lubię, do tego stopnia, że wydając jakiś czas temu kapustę na wzmacniacz zintegrowany H70 cieszyłem się jak dziecko. Trzeba iść do przodu jednak, hasiedemdziesiątka została zastąpiona.
Czytaj całość…
 
Hegel E80

Czytaj całość…Skandynawowie są znani z zamiłowania do ekologii, ale audiofilskie wzmacniacze jak dotąd opierały się modzie na energooszczędne urządzenia. Norweski producent elektroniki audio chce przełamać ten trend, wprowadzając do swojej oferty integrę, która nie oszczędza energii elektrycznej, ale nie potrzebuje jej w ogóle. Hegel E80 to wzmacniacz pozbawiony gniazda zasilającego. Zamiast zmuszać użytkownika do czerpania prądu z gniazdka, konstruktorzy opracowali system zasilania bateryjnego, który pozwala wzmacniaczowi pracować na normalnych obrotach niemal bez przerwy.

Czytaj całość…
 
HiFi i Muzyka - nagrody i wyróżnienia
Czytaj całość…Amphion Ion+. Malutkie monitorki spodobają się fanom Apple’a. Białe obudowy, maskownice (dostępne w wielu „szalonych” kolorach) i zaokrąglone kształty pasują do Macbooka jak ulał. Wiele osób w tym momencie pomyśli: „do komputera, czyli do niczego”. Otóż, nie. Oprócz tego zastosowania Iony sprawdzają się także w studiach i maleńkich pokojach, w których pokazują naturalny dźwięk. Idealny do pracy nad nagraniami, jak i słuchania muzyki, nie tylko akustycznej.
Czytaj całość…
 
Recenzja: Gradient Helsinki 1.5 - hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Gradient to wektor wyznaczający kierunek ku epicentrum. Ale także nazwa fińskiej firmy produkującej głośniki. Firma powstała w 1984 roku, a założył ją wraz z przyjacielem bardzo znany na profesjonalnym rynku nagraniowym specjalista od akustyki, członek Audio Engineering Society – Jorma Salmi. Siedziba znajduje się w Provoo, 50 tysięcznym mieście opodal Helsinek, a sama firma jest szeroko znana i oferuje spory wachlarz modeli, poczynając od stosunkowo tanich, a kończąc na dosyć drogich.
Czytaj całość…
 
Crayon Audio CFA1.2 - "6moons" Srajan Ebaen

Czytaj całość…Druga szansa. Zazwyczaj takie nie trafiają się recenzentom audio. Pozwoli się czemuś odejść - zdarza się, w sumie to ile urządzeń audio można posiadać? - i szanse na ponowne spotkanie ze starymi znajomymi są bardzo rzadkie. Nie można prosić o drugą recenzję tego samego urządzenia tylko ze względu na symptomy odstawienia. Tak było z ostatnią recenzją kolumn Albedo Aptica. I nie sądziłem że to się szybko powtórzy.

Czytaj całość…
 
Lumin A1 test na audiostereo.pl
Czytaj całość…Lumin. Urządzenie, które w ciągu ostatniego roku zrobiło sporo zamieszania na rynku odtwarzaczy plikowych, ponieważ pojawiło się na rynku praktycznie bez wcześniejszych zapowiedzi. Ale firma Lumin Music nie wzięła się z nikąd. To firma córka pochodzącej z Hong Kongu firmy Pixel Magic Systems, odpowiedzialnej za opracowanie zaawansowanych procesorów obrazu Crystalio. Tak więc jest to firma z odpowiednim zapleczem inżynieryjnym i doświadczeniem.
Czytaj całość…
 
Przewzmacniacz gramofonowy Bakoon EQA-12 w Magazynie HiFi
Czytaj całość… Koreańska firma Bakoon Products to u nas nowość. Podobnie jak inni specjaliści z Azji, oferuje zaawansowane technicznie urządzenia w zaskakującym projekcie plastycznym, świetnym wykończeniu i za dość wysoką cenę.
Czytaj całość…
 
Harmonix HS101-Improved-S - test soundrebels.com
Czytaj całość… Posiadacze wyrobów sygnowanych przez Combak Corporation to z punktu widzenia typowego audiofila jedni z najszczęśliwszych a zarazem najspokojniejszych wybrańców losu. Powodem takiego stanu rzeczy jest bowiem stabilność, żeby nie powiedzieć niemalże niezmienność oferty. Nowe modele pojawiają się z podobną do zmian ustrojowych na Kubie częstotliwością. Dzięki temu, nawet abstrahując od samego „firmowego” brzmienia, na które się decydując z pewnością czynią to świadomie mają komfort psychiczny wiedząc, że kolejny - lepszy model nie pojawi się zbyt szybko. Taka postawa producenta po pierwsze buduje zdrowe relacje z klientami a po drugie jest wyraźnym sygnałem, że pośpiech nie sprzyja High-Endowi.

Czytaj całość…
 
Kolumny Amphion Ion+ - test w "HiFi i Muzyka"
Czytaj całość…Na tle innych konstrukcji z tego testu Iony wyglądają jak zabawki. Głośniki na biurko? Do komputera? Do powieszenia na ścianie? Jak najbardziej. Pierwsze dwie sytuacje się ze sobą wiążą, bo gdzie słuchać muzyki z komputera, jak nie przy biurku? W tej roli monitorki zrobiły zresztą karierę – polecała je do tego celu prasa (także my), portale komputerowe, wreszcie sami klienci. Ale jeśli myślicie, że to zwyczajne „pierdziawki” do peceta, to nie tędy droga.
Czytaj całość…
 
Kolumny Gradient 5.0 - test w "Magazyn Hi Fi"
Czytaj całość…Prostota, jakość i funkcjonalność to główne założenia stylu skandynawskiego, który każdy rozpozna bezbłędnie, niezależnie od tego, czy chodzi o budownictwo, wyposażenie wnętrz, czy też najbardziej interesującą nas dziedzinę, jaką jest sprzęt grający. Najmłodsza, a zarazem najmniejsza konstrukcja Gradienta wpisuje się w tę estetykę. Fińskie minimonitorki cieszą oko zgrabną formą, świetnym wykonaniem i spasowaniem elementów.
Czytaj całość…
 
Kolumny Amphion Argon 1 - test w "HiFi i Muzyka"
Czytaj całość…Na zdjęciu Argony wyglądają niemal identycznie jak Iony. Ale to znacznie większe zestawy i w odróżnieniu od tamtych – kanciaste. W kolumnach Amphiona widać czystość formy i klasyczną elegancję. Cechy te sprawiają, że monitory powinny się podobać za 20 lat tak samo, jak teraz. Białe wykończenie przypadnie do gustu zwłaszcza fanklubowi Apple’a, jednak Argony raczej nie wylądują na biurku. Mogą za to pracować w trudnych warunkach, także zawieszone na ścianie, czemu pomagają otwory montażowe i zatyczka bas-refleksu wyprowadzonego do tyłu.
Czytaj całość…
 
Hegel H80 - Nagroda roku 2014 HiFi i Muzyka
Czytaj całość… Heglowi należny się nagroda za… odwagę. H80 nie boi się konkurować z innymi modelami z katalogu, nawet tymi dwukrotnie droższymi.
Z takich porównań niejednokrotnie wychodzi zwycięsko, ponieważ  zdecydowała się lekko zmodyfikować konsekwentnie dotąd realizowana szkolę brzmienia. Dźwięk „osiemdziesiątki” ma więcej wysokich tonów, przez co odbieramy go jako bardziej bezpośredni, energiczny i przejrzysty. Szczegółów jest dużo i są bezpretensjonalnie podane.
Czytaj całość…
 
Trenner & Friedl PHAROAH - recenzja "HighFidelity.pl"
Czytaj całość…Anachrofilia to termin ukuty przez Kena Kesslera, redaktora magazynu „Hi-Fi News & Record Review” . Oznacza przywiązanie i dodatnie wartościowanie wszystkiego, co anachroniczne – anachroniczne w audio oczywiście. W tak ustawionej optyce znacząca część tego, co się w audio zdarzyła po – powiedzmy – latach 60. to ślepa uliczka, a nawet aberracja. Prawdziwie muzykę potrafiły przekazać, idąc tym tropem, urządzenia i kolumny dziś technologicznie przestarzałe.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz słuchawkowy Hegel Super w teście Stereo i Kolorowo Underground
Czytaj całość…Kiedyś, dawno temu, w Telewizji Polskiej nadawany był program pt. „Beyond 2000”, w którym prezentowano innowacyjny świat przyszłości – głównie pod względem rozwoju nauki i technologii. Oglądałem go jako dziecko z wypiekami na twarzy mając na podorędziu i w ciągłym czytaniu książki science-fiction takich autorów jak Lem, Zajdel, Dick, czy braci Strugackich. Wówczas nie było komputerów osobistych, Internetu, ani telefonów komórkowych.
Czytaj całość…
 
Test przedwzmacniacza gramofonowego iFi Audio iPhono - audiostereo.pl
Czytaj całość…Dawno nie pokusiłem się o recenzję żadnego nowego sprzętu. Po części wynika to z tego, że dni nie są z gumy i wiecznie brakuje mi czasu, ale po części również z tego, że ostatnio nie trafiałem na urządzenia, które wywoływałyby u mnie większe zainteresowanie. Ale, jak to zwykle w życiu bywa, znalazło się w końcu coś, co to zainteresowanie wywołało.
Czytaj całość…
 
Monitory bliskiego pola Amphion Ion + w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość…  Miłośnicy głośników, czyli wszyscy poza zdeklarowanymi użytkownikami słuchawek audiofile, dzielą się z grubsza na dwie grupy: zwolenników kolumn podłogowych i głośników monitorowych. Przyglądając się temu z boku ktoś mógłby zauważyć, że podział ten nie został przeprowadzony poprawnie, gdyż nie ma czegoś takiego jak zwolennicy głośników monitorowych.
Czytaj całość…
 
Test przedwzmacniacza gramofonowego iFi Audio iPhono w Stereo i Kolorowo Underground
Czytaj całość…Nie wiem jak odpowiednio zacząć tę recenzję, bowiem nazwa przedmiotu opisu jak brzmi bardzo nietypowo i krótko: rodzajowa to po prostu zwięzłe iFi, a gatunkowa – iPhono. Z drugiej strony, lapidarność ta jest urocza – wskazuje, że ma się do czynienia z czymś wyjątkowym, ale to „coś”, to nie jest wcale najnowszy model lub odmiana iPhone’a (jakby mogło się wydawać). iFi to nazwa spółki-córki brytyjskiego przedsiębiorstwa audio Abbingdon Music Research (w skrócie AMR), zaś iPhono to firmowy przedwzmacniacz gramofonowy.
Czytaj całość…
 
Nagroda główna - Przetwornik cyfrowo analogowy - Reimyo DAP-999EX Limited
Czytaj całość…Płyta Compact Disc jest passé i nic na to nie poradzimy. Nie dość, że rezygnuje się z niej w tzw. mainstreamie, to nawet w branży perfekcjonistycznego audio, którym się zajmujemy, format ten rugowany jest przez boczną gałąź, a mianowicie audio komputerowe. Wydaje się, że CD czeka los Homo neanderthalensis (Homo sapiens neanderthalensis) i nowe już wkrótce go wykończy.
Czytaj całość…
 
Hegel SUPER - test w magazynie"HighFidelity.pl"
Czytaj całość…Testowanie drogich produktów audio, otaczanie się high-endowymi i top high-endowymi systemami to crème de la crème audiofilizmu. I ku temu wszyscy zmierzamy, do tego się wszyscy urodziliśmy. W każdym razie - prawie wszyscy. Mówimy też oczywiście o tzw. „małych szczytach”, czyli punktach „granicznych”, przełomach w doświadczeniu każdego słuchającego muzykę, w których dostępujemy czegoś w rodzaju epifanii i nie ma to kompletnie nic wspólnego z wydanymi pieniędzmi.
Czytaj całość…
 
Hegel SUPER - recenzja na www.stereolife.pl
Czytaj całość…Hegel to marka, która szturmem wdarła się na polski rynek. Niemal natychmiast po pierwszych sygnałach o jej wprowadzeniu posypały się entuzjastyczne recenzje, a na internetowych forach zaczęły się żywe dyskusje. Teraz wszyscy oswoili się z produktami norweskiej firmy, a po kilku latach można śmiało powiedzieć, że Hegel to coś więcej, niż chwilowa moda. Szczególnie dobrze radzą sobie przetworniki i wzmacniacze zintegrowane tej marki, choć odtwarzacze, przedwzmacniacze i końcówki mocy też są niczego sobie.

Czytaj całość…
 
Reimyo ALS-777 Limited - test na soundrebels.com
Czytaj całość…Co prawda pierwsze egzemplarze ALS-777 zaczęły pojawiać się na rynku dekadę temu, lecz dopiero teraz, jej konstruktor – Pan Kazuo Kiuchi zdecydował się na wprowadzenie wersji dostosowanej do europejskich standardów elektrycznych. Na pytanie czy dziesięcioletni okres poświęcony został na poszukiwanie spełniających oczekiwania mistrza komponentów, czy też był zdecydowanie bardziej prozaiczny – np. tyle zajęło nasycenie rynków azjatyckich i amerykańskiego, niestety nie znam odpowiedzi i prawdopodobnie nigdy niedane będzie mi jej poznać. Grunt, że wreszcie nie trzeba kombinować i używać bądź to przewodów dedykowanych innym warunkom pracy, bądź stosować boleśnie kompromisowych rozwiązań w postaci nad wyraz nieaudiofilskich przejściówek. Oto Reimyo ALS-777 Limited w pełnej krasie.
Czytaj całość…
 
Recenzja: Hegel SUPER - hifiphilosophy.com
Czytaj całość… Atomowa pchła, tak komentatorzy i kibice zwą Lionela Messiego, z zawrotną szybkością dryblującego rywali, by zakończyć akcję piorunującym strzałem. Lecz pojawiła się pchła bliźniaczka – wzmacniacz słuchawkowy Hegel. Mały jak batonik, a też potrafiący przygrzmocić. Słyszałem już z wielu kierunków entuzjastyczne relacje o jego możliwościach – że nawet te słuchawki napędził, a nawet tamte, i wyobraźcie sobie, że także planarne. Malutki, a żwawiutki – jak powiadają.
Czytaj całość…
 
Przetwornik c/a Hegel HD25 - kilka impresji
Czytaj całość…Postanowiłem na gorąco skreślić kilka słów a propos konwertera cyfrowo-analogowego Hegel HD25. Wypożyczyłem go z gdańskiego salonu audio Premium Sound z myślą wyłącznie o teście serwera muzycznego CocktailAudio X30 (czytaj TUTAJ), do którego planowałem przyłączyć kilka zewnętrznych DACów, aby zbadać właściwości i jakość przetwornika c/a fabrycznie zainstalowanego wewnątrz urządzenia. Oczywiście, słuchałem już wcześniej HD25 w różnych konfiguracjach, ale nigdy dotąd we własnym, domowym systemie. Kilkudniowy kontakt z norweskim konwerterem przyniósł mi wiele przyjemności, zaś CocktailAudio X30 - autentyczną poprawę dźwięku. Przy okazji okazało się, że Hegel ma na tyle wspaniałe zaawansowany dźwięk, iż warto napisać o nim parę zdań osobnego tekstu.
Czytaj całość…
 
Bakoon Products AMP-12R + RCK11 - test w "HighFidelity.pl"
Czytaj całość…Nieco ponad rok temu Wojtek swoją recenzję wzmacniacza AMP-11R firmy Bakoon rozpoczął od cytatu ze strony producenta, który brzmiał: "The design goal of the AMP-11R is to be a world best high-end compact amplifier.", co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że w zamierzeniu konstruktorów tego urządzenia miał to być najlepszy, kompaktowy, high-endowy wzmacniacz świata (czytaj TUTAJ). Minął rok i oto w moje ręce trafił następca tamtego modelu – AMP-12R. Czy to oznacza, że owa śmiała deklaracja producenta dotycząca poprzednika tego urządzenia straciła na ważności? Chyba nie. Raczej, że konstruktorzy Bakoona nie osiedli na laurach, nie zadowolili się uznaniem jaki 11R zdobył zarówno wśród recenzentów, jak i użytkowników.
Czytaj całość…
 
Hegel H80 w recenzji Piotra Ryki hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Hegel był ostatnim z klasyków niemieckiego idealizmu; nurtu filozoficznego biorącego początek od Kanta i poprzez Fichtego i Schellinga wiodącego właśnie do Hegla. A Hegel postrzegany był różnie. Za życia zyskał w filozofii niemieckiej pozycję absolutnie dominującą, a Karol Marks pisał o nim, że spośród filozofów bliższych czasowo warto czytać jedynie Hegla. Nie przeszkodziło to innemu znanemu filozofowi, Williamowi Jamesowi, stwierdzić, że stany umysłu jakie odnajdujemy na stronicach dzieł Hegla można uzyskać zażywając środki halucynogenne.
Czytaj całość…
 
Standy słuchawkowe Klutz Desing CanCans
Czytaj całość… Wyzłościłem się swego czasu, że standów do słuchawek po sklepach ni śladu, choć nareszcie niedawno się pojawiły w postaci Sieveking Sound Omega. Wszakże nie tylko one. Czasu upłynęło jeszcze troszeczkę i pokazała się konkurencja w postaci najbardziej ekskluzywnych a zarazem kosztownych Klutz Design CanCans, szwedzkiego powiewu luksusu za luksusowe pieniądze. Te Standy są innego kształtu i o innych założeniach estetycznych.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 7 L - test HiFi Choice
Czytaj całość…Choć Amphion wydaje się skupiać w ostatnich latach na niewielkich kolumnach podstawkowych, to jednak szczyt oferty tego producenta stanowią spore kolumny podłogowe. Sprawdzamy, jak gra drugi od góry model – Argon 7L. Miałem ogromną przyjemność odwiedzić siedzibę Amphiona w Kuopio, pięknie położoną wśród niemal wszechobecnych w Finlandii jezior.
Czytaj całość…
 
Harmonix HS-101 Improved-S - test w HiFi Choice
Czytaj całość…Kable marki Harmonix są w audiofilskim światku uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Sprawdzamy, jak spisuje się analogowy interkonekt tego producenta. Posiadacze kabli marki Harmonix cenią je przede wszystkim za bezpretensjonalny i niezwykle muzykalny przekaz. Mnie osobiście w kablach Harmonixa zawsze urzekała naturalna gładkość i brak agresji w przekazie, co nie odbywa się kosztem dynamiki.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz zintegrowany Hegel H80 - test w HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Ostatnio niewiele jest premier, które mogłyby wywołać zaciekawienie recenzenta. Przynajmniej mnie mało obchodzą kolejne amplitunery, które prawie się od siebie nie różnią. Podobnie głośniki „telewizyjne” czy przenośne zabawki, a już kompletnie obojętne są mi bezprzewodowe komputerowe, plikowe samograje plastikowe. Informacje o erzacach przyzwoitego sprzętu co najwyżej wywołują smutek, że jakość słuchania muzyki schodzi na psy.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz zintegrowany Hegel H80 - test w HiFi Choice
Czytaj całość…Norweska firma Hegel wyciąga kolejnego asa z rękawa! Tym razem w postaci znakomitej integry H80. Przyznam szczerze, że poprzedni model, a więc H70 Hegla wywarł na mnie ogromne wrażenie. Byłem przekonany, że pod względem jakości dźwięku nie da się już nic więcej wycisnąć z integry w tym przedziale cenowym.

Czytaj całość…
 
iFi Audio iDAC, iUSB, iGEMINI - test w HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Niedawno w Polsce pojawiły się urządzenia iFi Audio. Wszystkie opakowane w jednakowe obudowy, ale spełniające różne funkcje. Znajdziemy tu DAC, bufor lampowy, zasilacz USB, konwerter USB-SPDIF, wzmacniacz słuchawkowy i preamp gramofonowy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że marka jest powiązana z Abbingdon Music Research – producentem sprzętu high-end.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iLink - test konwertera C/A w HiFi Choice
Czytaj całość…Wilk w owczej skórze, czyli „małe co nieco” z angielskiego high-endu pod postacią konwertera. Choć iFi Audio jest nowicjuszem na rynku audio, to jednak stoi za nim wieloletnia tradycja i doświadczenie w postaci firmy-matki Abbingdon Music Research, czyli AMR.
Czytaj całość…
 
Hegel HD 25 - test w AUDIO
Czytaj całość…To dobre otwarcie testu – rozpoczyna go firma, dla której przetworniki C/A są jedną z dwóch najważniejszych, obok wzmacniaczy zintegrowanych, kategorii sprzętu. Hegel dał się już poznać jako producent łączący nowoczesność, audiofilskie wymagania i zdrowy rozsądek.
Czytaj całość…
 
Gradient 5.0 - test w HiFi Choice
Czytaj całość…Gradient wypuszcza na rynek niewielkie monitory o niespotykanej linii wzorniczej i brzmieniu szytym na miarę. Przez pewien czas produkty marki Gradient nie były dostępne w naszym kraju. Obecnie ten pochodzący z Finlandii producent znów ma oficjalnego dystrybutora na terenie Polski – została nim firma Moje Audio z Wrocławia.
Czytaj całość…
 
Amphion Helium - test monitorów w HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Systemy oparte na pecetach jako źródle dźwięku zyskują popularność. Stad zrodził się pomysł na połączenie niedrogiej integry NuForce’a z dwiema parami kolumn Amphiona i sprawdzenie, jak urządzenia obu marek się dogadują. Budowa Wzmacniacz NuForce DDA-100 to tzw. Power DAC – niewielki wzmacniacz zintegrowany.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 301 - 360 z 819

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław