Start
Xavian XN 125 Junior test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Na ubiegłorocznej wystawie Audio Show w cieniu nowych podłogówek Xaviana XN Piccola odbyła się światowa premiera kolejnej wersji legendarnych monitorów XN 125, noszącej przydomek „Junior”. W ciągu następnych kilku miesięcy audiofi lska prasa zajęła się podłogówkami, zaś nowe maluchy pozostały niezauważone. Najwyższy czas nadrobić to niedopatrzenie.
Czytaj całość…
 
Nagroda roku 2012 dla Amphion Krypton3 magazynu Highfidelity.pl

Czytaj całość…Spotkanie z Anssim Hyvönenem podczas tegorocznej wystawy Audio Show (2012) było dla mnie sporym przeżyciem. Potwierdziło się wszystko to, co wiedziałem z wymienianych z nim wcześniej maili i co zakładałem słuchając jego topowych kolumn. To niezwykle ciepły, mądry człowiek, realizujący swoje pasje i cele tak, aby nikomu przy tym nie zrobić krzywdy - czy to chodzi o jego pracowników, czy, dla przykładu, naturę. Nie szafując słowem "dobry", można by w ten sposób, pokrótce, Anssiego nazwać.

 

Czytaj całość…
 
Harmonix X-DC350M2R Improved Version
Czytaj całość…Najlepszy kabel sieciowy, jaki kiedykolwiek opracowano! Kable sieciowe Państwa systemów audio są jak tętnice w ciele. Jeśli tętnice mają problemy to całe ciało jest chore. Podobnie w kablach sieciowych, jeśli docierają do nich zakłócenia elektromagnetyczne i radiowe, to dźwięk całego systemu się pogarsza. Przez lata inżynierowie Harmonixa badali materiały izolacyjne i metody konstrukcji, odkrywając zasady rządzące efektywną konduktancją i płynnym przepływem elektronów w kablach.
Czytaj całość…
 
Amphion Krypton3 - test Highfidelity.pl
Czytaj całość… Anssi Hyvönen należy do "paczki" producentów-wizjonerów. Nie znaczy to, że ma jakieś nadprzyrodzone moce, że sięga "tam, gdzie wzrok nie sięga", a tyle, że ma wyraźną wizję tego, co powinien robić i jak to powinien robić. Założona przez niego w 1998 roku w finlandzkim Kuopio firma Amphion Loudspeakers Ltd. , właściciel marki Amphion, bazuje na silnym fundamencie - miłości do muzyki. Choć pobrzmiewa to jak truizm, ostatecznie wszyscy producenci deklarują mniej lub więcej coś podobnego, jednak w jego przypadku wydaje się to być prawdą.
Czytaj całość…
 
XAVIAN XN 125 JUNIOR test HiFi Choice
Czytaj całość…Model XN 125 Junior wpisuje się w brzmieniowe kanony czeskich monitorów. Zmiany w katalogu produktów są charakterystyczne przede wszystkim dla tych firm, które nie chcą stać w miejscu, a więc są pochodną ich naturalnego rozwoju. W ofercie czeskiej (z włoskimi korzeniami) marki Xavian ostatnio niezbyt często pojawiały się nowe modele, aczkolwiek progres dało się jednak zauważyć, choćby dzięki takim kolumnom, jak XN Piccola (recenzja w nr. 12/2012) czy Preludio.
Czytaj całość…
 
Hegel H100 test HiFi Choice
Czytaj całość…Ta norweska marka nie tak dawno wdarła się przebojem na polski rynek, robiąc sporo zamieszania...

Hegel H100 jest wzmacniaczem ze środka oferty i prawdopodobnie konstrukcją o najlepszym stosunku jakości do ceny w katalogu tego norweskiego producenta. Może o tym świadczyć wiele rozwiązań technicznych zaczerpniętych wprost z droższych wzmacniaczy oraz to, jak bardzo funkcjonalna jest ta integra.

Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3L test HiFi i Muzyka 10/2012
Czytaj całość…Dzisiejsze czasy są pełne paradoksów. Wszystko wokół drożeje, a coraz trudniej znaleźć produkt wysokiej jakości. Wiąże się to nie tylko z przenoszeniem produkcji do Chin (Chińczyk też potrafi, ale trzeba mu godnie zapłacić), ale też rozpaczliwym poszukiwaniem oszczędności na każdym kroku, a z drugiej strony – bezlitosnym łojeniem.
Czytaj całość…
 
Hegel H300 test HiFi i Muzyka 9/2012
Czytaj całość…Nowy sezon zaczynamy od wysokiego „C”. Do naszej redakcji – jako pierwszej na świecie – trafił flagowy wzmacniacz Hegla. W katalogu firmy założonej przez Benta Holtera znajdziemy wzmacniacze, przetworniki c/a i odtwarzacze CD. Jeśli chodzi o amplifikację, do wyboru są obecnie cztery integry i kilka konstrukcji dzielonych. Do niedawna różnica cen pomiędzy modelem H200 a najtańszą dzielonką wynosiła prawie 20000 zł.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3 test Magazyn HiFi 3/2012
Czytaj całość…W pierwszym skojarzeniu „argon” przywodzi na myśl substancję chemiczną – gaz szlachetny, bezwonny, bezbarwny składnik powietrza. Etymologicznie „argon” wywodzi się z greckiego słowa argos i znaczy tyle, co nieaktywny, bezczynny, leniwy. Biorąc powyższe pod uwagę, nazwę uważam za nietrafioną, chyba że geneza jej powstania miała zupełnie inne podłoże. O monitorach Argon można powiedzieć wiele, ale na pewno nie można ich nazwać bezbarwnymi, bezczynnymi, ani leniwymi!
Czytaj całość…
 
Amphion Argon3 test Audio Video
Czytaj całość…Na pierwszym spotkaniu z fińskim Amphionem testujemy jeden z ważniejszych modeli w ofercie tej firmy: podstawkowe Argony3. To interesująca i trochę nietypowa konstrukcja. Amphion jest stosunkowo młodym producentem kolumn głośnikowych. Istnieje od 1998 roku i ma siedzibę w 90-tysięcznym Kuopio. Nietypowe w dzisiejszych czasach jest to, że produkcja kolumn odbywa się w kraju producenta. Szef i założyciel firmy, wielce sympatyczny Anssi Hyvönen, ma swoisty powód do dumy.
Czytaj całość…
 
Hegel H300 test Audio Video
Czytaj całość…Nowy H300 ma większą moc, wbudowany przetwornik i brzmi lepiej od starszego H200. Formalnie niby go nie zastępuje, ale docelowo zapewne zajmie jego miejsce w ofercie. Hegel to młoda firma z siedzibą w Oslo. Urządzenia tej marki pojawiły się na naszym rynku w ubiegłym roku i od razu zrobiło się o nich głośno. Duża w tym zasługa zdeterminowanego dystrybutora, ale i same urządzenia są niczego sobie, skoro ich obiór jest tak pozytywny.
Czytaj całość…
 
Amphion Helium 520 test HiFi Choice
Czytaj całość…Kolumny Helium 520 mogłyby łatwo „zniknąć” w pomieszczeniu odsłuchowym, gdyby nie to, że swoim wyglądem przyciągają wzrok. Pierwsze wrażenie jest świetne, ale w końcu od kolumn oczekuje się przede wszystkim dobrego brzmienia, sprawdźmy więc, czy dorównuje ono urodzie testowanego modelu.

Czytaj całość…
 
Harmonix CS-120 Improver Version test HiFi Choice
Czytaj całość…Model CS-120 powraca na rynek po kilku latach nieobecności.
W ofercie uznanego japońskiego producenta kabli pojawił się model CS-120. Ciekawostką jest to, że kiedyś był on już w ofercie Harmonixa, ale kilka lat temu został wycofany ze sprzedaży. Okazało się jednak, że nacisk ze strony klientów był tak duży, iż kierownictwo firmy postanowiło ponownie umieścić go w katalogu. Obecnie CS-120 to nic innego jak udoskonalona wersja protoplasty sprzed lat. Zmiany są niewielkie, a objęły przede wszystkim takie elementy, jak konstrukcję wiązki przewodników oraz materiały.
Czytaj całość…
 
Prezentacja marki Amphion w HiFi Choice
Czytaj całość…O skutkach wszechobecnej globalizacji i idącej z nią w parze unifikacji każdy z nas przekonał się już nie raz. Z dawnych marek-legend pozostają tylko znane logotypy, a z kultowego brzmienia blade wspomnienie. Coś, co kiedyś miało duszę, jest obecnie bezpłciowym produktem tłuczonym w Azji na masową skalę, a zamiast muzyki i prawdziwego hi-fi, Klienta mami się koszmarkami zaakceptowanymi przez dekoratorów wnętrz.
Czytaj całość…
 
Goldenote CD 7, AP 7 i Amphion Helium 510 test HiFi Choice
Czytaj całość…Minimalistyczny system stereo do niewielkich pomieszczeń zapewniający wspaniały dźwięk. Któż nie marzy o wykwintnym minimalistycznym systemie stereo w domu lub biurze, a do tego prezentującym się nieprzeciętnie i elegancko? Ten włosko-fiński zestaw może okazać się hitem, tym bardziej że w USA kolumny marki Amphion robią zawrotną karierę i sprzedają się jak ciepłe bułeczki.
Czytaj całość…
 
GOLDENOTE HP7 + M7 test HiFi Choice
Czytaj całość…Śmiem przypuszczać, że nazwa Akamai niewiele Państwu mówi. To włoska firma będąca właścicielem marek Goldenote i Blacknote, które goszczą na polskim rynku już od ładnych kilku lat. Oferta tych marek jest bardzo szeroka. Tym razem do testu otrzymaliśmy nowy przedwzmacniacz/ wzmacniacz słuchawkowy i monobloki, których ceny są zdecydowanie przyjazne dla klienta. Czy dźwięk także?
Czytaj całość…
 
GOLDENOTE DAC 7 test HiFi Choice
Czytaj całość…Zamknięty w niewielkiej obudowie, sprzedawany w niewygórowanej cenie, oferuje ponadprzeciętne brzmienie. W poprzednim numerze opisywałem moje wrażenia z testu amplifikacji z serii Micro włoskiej marki Goldenote. Wspominałem także, że w ofercie są kolejne urządzenia z tej linii – wszystkie w tak samo niewielkich obudowach i umiarkowanych cenach.
Czytaj całość…
 
Goldenote VALORE ITALIAN JOB + BABELE test Audio październik 2012
Czytaj całość…Włosi to zawsze mistrzowie stylu – co do tego panuje powszechny konsensus. Nic więc dziwnego, że i w audio, a więc w dziedzinie, która nas interesuje, włoskie marki są kojarzone najczęściej z szykiem i elegancją...
Nie zawsze włoski projekt musi nam przypaść do gustu – to kwestia różnic kulturowych, indywidualnego smaku i konkretnego produktu. Nie każdy włoski projekt jest genialny, ale niemal każdy jest specjalny.

Czytaj całość…
 
Moje Audio - Audio Show 2012 - Zapraszamy

Czytaj całość…Lokalizacja: Hotel Jan III Sobieski
Sala: 207, 215, 216 / IIp

Tegoroczna wystawa Audio Show jest dla naszej firmy momentem naprawdę wyjątkowym.

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu system, który dla wielu ludzi kochających muzykę będzie marzeniem ich życia.  Na wystawie będzie można usłyszeć kompletny system Reimyo, składający się z transportu CDT-777,  przetwornika cyfrowo-analogowego DAP-999EX,  przedwzmacniacza CAT-777 MK2 oraz najnowszej,  pierwszej w historii firmy tranzystorowej końcówki mocy KAP-777.

Czytaj całość…
 
Hegel HD2 test Audio wrzesień 2012
Czytaj całość…Norweski Hegel ma swoje własne patenty i „patenty”. Grupa inżynierów doskonali urządzenia opierając się zarówno na pomiarach, jak i odsłuchach. HD2 – to przetwornik cyfrowo-analogowy z pojedynczym wejściem USB, przyjmujący sygnał do 24 bitów i 96 kHz. Na jego wyposażeniu jest też wyjście RCA S/PDIF, mamy więc równocześnie konwerter cyfrowo-cyfrowy USB-S/PDIF.
Czytaj całość…
 
Hegel CDP4A mk2 test Audio lipiec/sierpień 2012
Czytaj całość…Norweska firma Hegel pojawiła się na łamach „Audio” niedawno – testowaliśmy jej znakomity przetwornik C/A HD20. Również tym razem przyglądamy się urządzeniu cyfrowemu, mimo że przez wiele lat wydawało się, że Hegel raczej wzmacniaczami „stoi”. W ostatnich latach inżynierowie tej firmy bardzo mocno wgryźli się w zagadnienia związane z przetwarzaniem sygnałów cyfrowych i doszli nawet do kilku autorskich rozwiązań. Gruntownie przećwiczyli rzeczy, które inni przyjęli jako pewnik. W testowanym odtwarzaczu znajdziemy rozwiązania, które inni już dawno odrzucili. Może przedwcześnie?

Czytaj całość…
 
Hegel HD20 test Audio marzec 2012
Czytaj całość…Hegel Audio System AS to firma mająca swoją siedzibę w norweskim Oslo. Jej produkty są pięknie „skandynawskie”. Nie należy tego jednak kojarzyć z ascetyzmem w zakresie funkcjonalności.
HD20 jest połączeniem „daka” i przedwzmacniacza – sygnał wyjściowy może mieć napięcie wyższe niż standardowe dla CD 2 V, a układowi regulacji wzmocnienia poświęcono wyjątkowo dużo uwagi.
Czytaj całość…
 
Hegel HD11 test Magazyn HiFi i Muzyka 6/2012
Czytaj całość…Hegel należy do producentów, którzy poważnie traktują segment przetworników c/a. Oprócz maleńkiego HD2 w katalogu znajdziemy dwa droższe modele. Do testu trafił właśnie HD11. Norwegowie zapowiadali, że nowy DAC będzie zdecydowanie lepszy od poprzednika – HD10 – i zbliży się do topowego HD20.
Czytaj całość…
 
HEGEL H300  Flagowy wzmacniacz zintegrowany z zaawansowanym przetwornikiem cyfrowo  analogowym.
Czytaj całość…Pradawni alchemicy poświęcali całe swe życie by uzyskać złoto z kamienia. Jak z resztą doskonale wiemy nigdy nikomu się ta sztuka nie udała. Jednak z H300 czujemy się jakbyśmy właśnie to osiągnęli – oczywiście patrząc z perspektywy audio.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 1 - test Highfidelity.pl
Czytaj całość…Choć największe kolumny Amphiona (model Krypton) to naprawdę „kawał kolumny” to jednak większość produktów tej fińskiej firmy nie imponuje gabarytami. Patrząc na linię produkcyjną zarówno samych obudów, jak i kolumn trudno było oprzeć się wrażeniu, że to właśnie mniejsze i trochę większe monitorki są podstawą produkcji, a więc zapewne także sprzedaży Amphiona.
Czytaj całość…
 
Amphion Helium 520 test Magazyn HFM lipiec 2012
Czytaj całość…Skandynawia to kraina zimna, ale piękna. Mimo wysokich podatków, wszystkie skandynawskie państwa zajmują wysokie pozycje w rankingach miejsc, w których dobrze się mieszka. Ludzie są zazwyczaj uprzejmi i skromni. Nawet jeśli ktoś jest rajdowym mistrzem świata albo multimilionerem, nie daje tego po sobie poznać.
Czytaj całość…
 
Gramofon Goldenote Valore Compact Leather test Audiostereo lipiec 2012
Czytaj całość…Rynek stosunkowo niedrogich gramofonów jest od kilku lat opanowany w dużym stopniu przez austriackiego Pro-Jecta. Wybór modeli jest naprawdę duży, rozpiętość cenowa też, tym bardziej, że skończyły się już czasy, gdy ta firma robiła właściwie wyłącznie budżetowe urządzenia. Osoba, która chce wydać kilka tysięcy złotych na gramofon, być może swój pierwszy, wydaje się niemal skazana na ofertę tej firmy (pomijając oczywiście zakup z tzw. drugiej ręki droższych modeli innych marek). Jeśli jednak komuś z jakichkolwiek powodów ta akurat firma nie do końca pasuje i rozgląda się dalej, to pewnie zwróci swoje oczy w stronę oferty Regi, może Thorensa.
Czytaj całość…
 
Lavardin Model IT test Audio Video
Czytaj całość…Niezwykle muzykalny wzmacniacz tranzystorowy, który – choć produkowany od lat – nadal jest wyznacznikiem jakości w swojej klasie cenowej. I nie tylko...
Lavardin iT jestwzasadzie szczytową integrą tej, założonej w 1996 roku, francuskiej firmy, jeśli nie liczyć specjalnegomodelu Lavardin iT 15, który jest jego rozwinięciem, skonstruowanymz okazji piętnastolecia marki.wkatalogu znajdziemy też kombinacje dzielone, składające się z dwóch przedwzmacniaczy oraz dedykowanych imczterech końcówek stereofonicznych, a także parymonobloków. poniżejmodelu iT plasują się jeszcze dwamodele wzmacniaczy zintegrowanych serii iS.
Czytaj całość…
 
Hegel H70 test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Katalog skonstruowano tak, żeby nawet początkujący audiofi l się w nim nie pogubił. Jeśli chodzi o amplifikację, do wyboru mamy tylko trzy wzmacniacze zintegrowane: H70, H100 i H200. Liczba w symbolu oznacza moc.
Czytaj całość…
 
Gradient Evidence MK IV test HiFi Choice
Czytaj całość…Choć fińskiej firmie Gradient niedługo „stuknie” 30 lat, to w Polsce jest ona niemal zupełnie nieznana. Teraz za sprawą nowego polskiego dystrybutora wszystko ma ulec zmianie.

Czytaj całość…
 
Hegel - Norweski sposób na dżwięk (cykl prezentacji firmy do HiFi Choice)
Czytaj całość…W czasach gdy coraz więcej renomowanych firm prześciga się w jak najładniejszym opakowywaniu gotowych modułów mocy czy też trzewi budżetowych odtwarzaczy DVD/BR we własne (i to też nie zawsze) obudowy, potomkowie wikingów uparcie podążają wcześniej obraną, wcale nie najłatwiejszą drogą. Zamiast zamawiać gotowe urządzenia w którejś z azjatyckich fabryk, a własną działalność ograniczyć jedynie do rebrandingu, pasjonaci z dalekiej Północy wolą wszystko robić po swojemu.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 1 test HiFi Choice (British Edition)
Czytaj całość…Niekonwencjonalne kolumny podstawkowe z Finlandii. Amphion to stosunkowo młoda firma założona w 1998 r., która zasłynęła za sprawą stosowania nietypowych rozwiązań. Najbardziej widocznym nowatorskim rozwiązaniem w testowanym modelu jest duży falowód otaczający tweeter, którego średnica jest zbliżona do średnicy przetwornika nisko-średniotonowego. Ma to swoje konsekwencje.
Czytaj całość…
 
Amphion - W krainie tysięcy jezior i dobrego dżwięku (reportaż)
Czytaj całość…Co roku w swoich relacjach z Audio Show podkreślam, że dla mnie nie jest bynajmniej najistotniejsze zobaczenie, czy posłuchanie prezentowanego tam sprzętu (choćby z racji kiepskich warunków akustycznych, a co za tym idzie zazwyczaj nie najlepszego dźwięku), tylko spotkanie ludzi związanych z branżą. Poznawanie twórców sprzętów, które mam okazję recenzować, daje mi inne spojrzenie na to co słyszę, łatwiej jest mi zrozumieć pewne wybory, których ci ludzie dokonują projektując/budując swoje urządzenia.
Czytaj całość…
 
Hegel H200 test Highfidelity.pl
Czytaj całość…Znam i bardzo lubię urządzenia Hegla. Od lat monitowałem o to, żeby jej produkty wreszcie trafiły do Polski. Okazało się, że nie było jej u nas wcześniej z prostego powodu – firma nie ma dużych możliwości produkcyjnych i nie chciała wchodzić na nowy rynek, którego nie potrafiłaby „zaopatrzyć”. A w jakiś szczególny sposób swojej fabryczki rozbudowywać nie chciała, ani tym bardziej nie chciała zlecać produkcji na zewnątrz. Po pewnych przesunięciach, przemyśleniu dotychczasowej sieci dystrybucji okazało się jednak, że uda się zapewnić zaopatrzenie także dla Polski. Ostatecznie to nie jest przecież Coca Cola, żeby sprzedawać jakieś zawrotne ilości...

Czytaj całość…
 
Hegel - Kawior czy kiełbaska? (prezentacja firmy w HiFi i Muzyka)
Czytaj całość…Wydawałoby się, że rynek sprzętu hi-fi jest dość konserwatywny, ale wystarczy się wybrać na jakąkolwiek większą wystawę, aby zobaczyć, jak zmienia się z roku na rok. Największe zainteresowanie budzą zwykle prezentacje fi rm dotąd w Polsce nieobecnych.
Przed kilkoma tygodniami pojawiła się u nas kolejna marka – Hegel. Jako że wiedziałem o niej niewiele, postanowiłem przeprowadzić dokładne śledztwo.

Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3 test Soundstage (USA)
Czytaj całość…When SoundStage! Network publisher Doug Schneider dropped off Amphion’s Argon3 bookshelf speakers at my place for review, I had never seen, let alone heard, one of the company’s designs. My familiarity with Amphion stemmed from a review of the Argon2 that Doug wrote eight years ago. The Argon2 Anniversary replaced the Argon2 in 2008, and its successor, the Argon3 (starting at $2795 USD per pair), is Amphion’s newest iteration of a loudspeaker that has received considerable praise in the audio press.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3L test Soundstage (USA)
Czytaj całość…Last summer I reviewed the Argon3, a bookshelf speaker from the Finnish loudspeaker manufacturer Amphion. The speaker’s astounding transparency, powerful bass, and wonderful ability to faithfully communicate music in a way that never sounded analytical, all left a very positive impression on me. At the time, I wrote that they were best-sounding speakers I’d ever reviewed for the SoundStage! Network.

Czytaj całość…
 
Prezentacja Gradient - Hi Fi i Muzyka
Czytaj całość…Gradient jest w Polsce marką nieco zapomianą. Choć oficjalnie był u nas reprezentowany, jego produkty tylko sporadycznie pojawiały się na wystawach. Przez kilka ostatnich lat nie było ich widać wcale. Teraz fińska manufaktura wraca do naszego kraju, co jest okazją do prześwietlenia jej przeszłości, jak również aktualnego katalogu.
Czytaj całość…
 
Test Goldenote Micro Line HP-7 pre plus M-7 monobloki
Czytaj całość…Słysząc o włoskich producentach sprzętu hi-fi, wyobrażamy sobie grupę elegancko ubranych dżentelmenów, którzy w palącym słońcu rzeźbią z drewna kolumny, popijając pyszne chianti i dyskutując o wyższości Juventusu nad Interem.
Czytaj całość…
 
Prezentacja Gradient i Hegel w Audio Stylu.
Czytaj całość…Kiedy w ostatnią sobotę marca budzik zadzwonił o 05:30 na usta cisnęły mi się słowa, których nie powstydziłby się sam Adaś Miauczyński podczas pobudki w „Dniu świra”. Podobną „litanię” powtórzyłem w myślach, gdy podszedłem do okna i okazało się, że leje. Co jest, jakieś fatum? Druga audio - wycieczka w tym roku do Katowic i kolejny raz pogoda delikatnie rzecz ujmując nie zachęcała do wyjścia z domu.
Czytaj całość…
 
Test Hegel H70 AGD&LAB - Norweskie wzmocnienie
Czytaj całość…Zdecydowana większość osób będzie zadowolona ze sprzętu zintegrowanego. Kilka elementów toru audio zamkniętych w jednej obudowie to coś, co warto rozważyć w razie braku gotówki lub miejsca na osobne urządzenia. Jednakże miłośnicy audio najcięższego kalibru nie traktują takich rozwiązań na równi z wieloczęściowymi, kosztownymi zestawami. W nasze ręce trafił wzmacniacz zintegrowany norweskiego Hegla, który możliwościami może zawstydzić niejeden zauważalnie droższy model.
Czytaj całość…
 
Xaviana XN Piccola test Agdlab.pl
Czytaj całość…Xavian to niewielka, wręcz rzemieślnicza firma, która swoją siedzibę ma niedaleko Pragi. Jednakże ma ona w sobie całkiem dużo włoskiego pierwiastka w postaci założyciela, Roberta Barletty. Jest on również głównym projektantem grających skrzynek, a o jego talencie krąży niejedna legenda. XN Piccola, model ze środka oferty, wydaje się zwyczajny, ale brzmienie sprawia, że trudno przejść obok niego obojętnie.
Czytaj całość…
 
Xavian XN Virtousa
Czytaj całość…XN Virtuosa to trójdrożna, kompaktowa kolumna przeznaczona dla wymagających słuchaczy.
Głośniki niskotonowy i średnio-niskotonowy Virtuosy zostały opracowane przez nas w ścisłej współpracy z Duńskim specjalistą od głośników, firmą Scan-Speak. Te głośniki zostały dobrane do współpracy z wysokotonowcem Scan-Speak "Ring radiator" aby wspólnie z nim stworzyć harmoniczny i spójny instrument do odtwarzania muzyki.
Czytaj całość…
 
Harmonix CS-120 Improved Version (Wersja Udoskonalona)

Czytaj całość…Kabel głośnikowy CS120 był kiedyś na rynku, ale jego produkcja została zakończona kilka lat temu. Jednak z powodu poważnych sygnałów z rynku, teraz powrócił w udoskonalonej wersji. Poprawa obejmuje wiele elementów, między innymi legendarne przewody Harmonic-strings i podwójną powłokę złota i rodu na widełkach.

Czytaj całość…
 
AC ENACOM Limited Edition
Czytaj całość… Wymagający audiofil zawsze szuka tego, co najlepsze. Właśnie takie osoby skłoniły nas do zmian w AC ENACOM. AC ENACOM Limited Edition został opracowany dla ludzi chcących mieć najlepsze rozwiązania. AC ENACOM Limited Edition wykorzystuje legendarny kabel Harmonix X-DC, audiofilskie wtyki WattGate i specjalną technologię montażu co na tyle usprawniło jego działanie, że powinien usatysfakcjonować wszystkich poszukujących perfekcji.
Czytaj całość…
 
Kabel sieciowy AC Harmonix X-DC350M2R Improved-Version - test High Fidelity No. 97
Czytaj całość…Kiedy pan Kazuo Kiuchi opowiadał nam w Krakowie o swojej filozofii dźwięku, o priorytetach w podejściu do urządzeń audio, o muzyce itp., najważniejsza informacja, jaką z tego spotkania wyniosłem, dotyczyła jednak czegoś innego – związana była z „formatem” (w cudzysłowie, bo to nie jest format per se, a jedynie „technika”) XRCD24. Okazało się bowiem, że pan Kiuchi posiada udziały w tym przedsięwzięciu, a także uczestniczył w kilkunastu projektach jako producent (np. Paganini for Two, Gil Shaham, Göran Söllscher, Diana Krall, All For You, czy Adagio Karajana. I nie tylko.).
Czytaj całość…
 
Gradient Revolution Active mk IV test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Gradient to fińska manufaktura zajmująca się produkcją kolumn. W małym rodzinnym zakładzie w miasteczku Porvoo na południu kraju powstają zestawy inne niż wszystkie.
Czytaj całość…
 
Xavian XN Piccola - test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Xavian często gości na naszych łamach, więc stałym czytelnikom nie trzeba go przedstawiać. Przypomnę tylko, że 16 lat temu firmę założył w Pradze Roberto Barletta, rodowity Włoch, który trafił nad Wełtawę za głosem serca. Stąd też silne italskie naleciałości wzornicze oraz nazewnicze.
Czytaj całość…
 
Goldenote Drum - pokojowy rezonator basowy test Magazyn HFM
Czytaj całość…Wielu producentów sprzętu hi-fi nieufnie podchodzi do tematu akcesoriów. Tylko nieliczni oferują własne kable, stoliki i inne dodatki. Tymczasem w katalogu Goldenote oprócz wzmacniaczy, przetworników czy gramofonów znajdziemy kable, kondycjonery, podkładki antywibracyjne, płyny do czyszczenia winyli i ustroje akustyczne.
Czytaj całość…
 
Xavian - Kulminacja legendy zwanej XN 125.
Czytaj całość…Xavian - Kulminacja legendy zwanej XN 125.

XN 125 jest w produkcji od 1997 roku. Nowe XN 125 Junior jest definitywną kulminacją tego pomysłu. Nowy, wykonany na specjalne zamówienie głośnik średnio-niskotonowy Scan-Speak 15W/XAVIAN wraz z dobrze znanym Scan-Speakiem "ring radiator" tworzą harmoniczny i zgrany duet.
Czytaj całość…
 
Xavian XN Carisma - Dynamika bez wysiłku
Czytaj całość…Dynamika bez wysiłku i niewiarygodnie żywa muzyka

XN Carisma to kompaktowa, dwu-i-półdrożna kolumna podłogowa. W ścisłej współpracy z Duńskim specjalistą od głośników, firmą Scan-Speak, Xavian opracował wyjątkowy głośnik średnio-niskotonowy, 18W/Xavian, jeden z najlepszych na rynku. Wraz z drugim głośnikiem Scan-Speaka i wysokotonowcem Scan-Speak "Ring radiator" tworzą harmoniczny i spójny instrument do odtwarzania muzyki.
Czytaj całość…
 
Lecontoure Stabile 160 - test Audio Video

Czytaj całość…Pierwsze moje spotkanie z kolumna - mi Lecontoure miało miejsce 2 lata temu, kiedy mogłem przyjrzeć się z bliska pod stawko wym Mobile 160.

Podłogówki Stabile 160 wykorzystują w dużej mierze podobne podzespoły – z tą różnicą, że głośniki zamontowano w większej, podłogowej obudowie. Drugą różnicą jest zastosowanie regulatorów, których nie mają mniejsze kolumny. Ale za nim przejdziemy do opisu budowy, przedstawmy samo przedsięwzięcie, jakim jest Lecontoure.

Czytaj całość…
 
GRADIENT - fińskie zestawy głośnikowe wracają na polski rynek
Czytaj całość…Kolumny Gradient nie przeniosą orkiestry symfonicznej do Waszego pokoju. One zabiorą Was prosto do sali koncertowej, klubu lub studia nagraniowego. Dzięki nim muzyka da Wam więcej radości i przyjemności niż kiedykolwiek przedtem. Wszystkie kolumny Gradient zaprojektowano i ręcznie wykonano w Finlandii.
Czytaj całość…
 
Test Gradient Helsinki 1.5 - Test HighFidelity.pl 03/2012
Czytaj całość…Nie wiem, czy pamiętają państwo test kolumn Bravo! Special Edition, wchodzących w skład systemu firmy Combak, wraz z innymi jej markami – Harmonix i Reymio (do poczytania TUTAJ)? Ja kolumny pamiętam doskonale, ponieważ emanowała z nich taka siła, taka energia, że trudno było przejść koło nich bez wypieków na twarzy. I, muszę powiedzieć, nigdy wcześniej, ani potem ich tak grających nie słyszałem… W każdym razie te maleńkie kolumny ze współosiowym głośnikiem SEAS-a wyznaczały pewne elementy, do których potem inne kolumny musiały doszlusować – przede wszystkim koherencję.

Czytaj całość…
 
Test Blacknote DAC USB 30 - test AUDIO 03/2012
Czytaj całość…Bezpośrednim poprzednikiem testowanego przetwornika, przynajmniej w zakresie koncepcji obudowy, kształtów, rozmieszczenia manipulatorów, a wreszcie i wielu wewnętrznych układów, był  odtwarzacz plików audio DSS30. Obydwa urządzenia należą bowiem do linii „slim” firmy Blacknote, a więc tej części oferty dawnego BlueNote, która jest przeznaczona do obsługi owych technologii.
Czytaj całość…
 
M-7 Monofoniczny wzmacniacz mocy 100W Goldenote
Czytaj całość… M-7 jest monofonicznym wzmacniaczem mocy w kompaktowej, eleganckiej obudowie. Zasilany własnej konstrukcji hybrydowym zasilaczem liniowym, i opracowany na bazie innowacyjnych mikro-komponentów, M-7 jest w stanie napędzić każdy rodzaj kolumn z łatwością i naturalnością.
Czytaj całość…
 
Xavian Piccola test Audiostereo
Czytaj całość…Ponieważ produkty czeskiego Xaviana pojawiają się u nas na testach praktycznie od razu po swoich oficjalnych premierach, a sama firma jest dobrze znana polskim audiofilom uważam, że spokojnie beletrystykę poświęconą Roberto Barletcie i historii firmy można po prostu na jakiś czas odpuścić.


Czytaj całość…
 
Goldenote Firenze Silver USB 2.0 test Audiostereo
Czytaj całość…Na fali popularności wszelkiego rodzaju przetworników cyfrowo – analogowych przystosowanych do współpracy z komputerami, czyli USB DACów, powoli rośnie popyt na dedykowane im akcesoria, w tym kable USB. Skoro jest popyt to i nie dziwi fakt pojawiania się na rynku coraz ciekawszych propozycji zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych (majętnych?) plikosłuchaczy. I właśnie do tej drugiej grupy kierowany jest produkt włoskiej manufaktury Akamai – kabel Goldenote Firenze Silver – USB 2.0.

Czytaj całość…
 
XAVIAN XN PICCOLA - Test HiFi Cioice 2011
Czytaj całość…Czesko-włoska piękność

Piccola to z pewnością jeden z najbardziej dopracowanych modeli kolumn w ofercie Xaviana

Najnowsze kolumny wyprodukowane przez firmę należącą do Roberta Barletty miały swoją premierę podczas tegorocznego Audio Show. W tej chwili są to najświeższe zespoły głośnikowe Xaviana i już na pierwszy rzut oka widać, że ich projektant włożył bardzo dużo wysiłku i serca w ich powstanie.
Czytaj całość…
 
Piccola - nowość od Xaviana
Czytaj całość…Prawdziwą przyjemnością jest słuchanie XN Piccola. Dzięki idealnym, kompaktowym wymiarom ustawienie ich jest wyjątkowo łatwe. We współpracy ze znaną Duńską firmą Scan-Speak Xavian opracował wyjątkowy, robiony na nasze wyłączne zamówienie, głośnik średnio-niskotonowy 18W/Xavian, jeden z najlepszych na rynku. 18W/Xavian współpracuje ze znanym głośnikiem wysokotonowym, Ring Radiatorem, który łączy w sobie zalety głośnika kopułkowego i tradycyjnego. Dźwięk jest bogaty w kolory, spójny i naturalnie dynamiczny. Jesteśmy dumni, iż XN Piccola zostały w całości opracowane i ręcznie wykonane w Republice Czeskiej.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 480 z 819

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław