Start arrow Goldenote
Goldenote Audio
bluenote_comp

(firma zmieniła nazwę na Goldenote z Bluenote)

Firma Goldenote Audio Company została założona w 1994 roku. Po doświadczeniach z produkcją urządzeń audio przez kooperantów oraz utworzeniu solidnej infrastruktury handlowej we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła produkcję zintegrowanej oferty audiofilskiej jakości, ale przystępnych cenowo produktów audio.

W 1997 roku powstała Bluenote - Industrie Audio Vox (lub I.A.V.) oferująca gramofony, ramiona gramofonowe, odtwarzacze CD, wzmacniacze i kolumny głośnikowe, które spełniały założenia „doskonałego stosunku ceny do jakości i atrakcyjny, włoski wygląd". Pod koniec roku 2000, po trzech latach nieustających badań oraz doświadczenia z linią budżetową, Goldenote wprowadziła na rynek linię droższych, bardziej ambitnych produktów, nazwaną Villa. Ta linia szeroko otworzyła drzwi do ekspansji w Europie, USA, na dalekim wschodzie i w kilku krajach Pacyfiku.

Dziś, Goldenote współpracuje z lokalnymi dostawcami dostarczającymi części robione na zamówienie, wykonującymi montaż i pakowanie, pozostając otwartą na zmieniające się życzenia krajowych i zagranicznych klientów. Posiadamy również możliwość szybkiego wykonywania prototypów oraz specjalnej produkcji na zamówienie.

Wśród najważniejszych osób związanych z Goldenote jest prezes Maurizio Aterini, który studiował mechanikę oraz inżynierię tekstylną jak też posiada magisterium z marketingu. Po pracy na stanowisku szefa sprzedaży w kilku firmach o profilu mechanicznym, dołączył do Goldenote w momencie utworzenia jej działu Hi-Fi w 1992 roku i awansował na pozycję prezesa, w 1997, kiedy restrukturyzacja firmy do wewnętrznej produkcji audio została zakończona.

Inżynier systemów cyfrowych, Dr Luigi Ermini, dołączył do Goldenote po krótkim okresie pracy w dużych firmach audio. To właśnie on opracował ceniony układ "Zero-ClockTM" będący specjalnym filtrem cyfrowym, oraz "Electro-PowerTM" innowacyjny system cyfrowej kontroli nierównomierności obrotów mechaniki stosowany we wszystkich cyfrowych źródłach Goldenote.

W 2005 roku inżynier systemów cyfrowych Dr. Aldo Alliata przedstawił najnowsze wcielenie "Zero-ClockTM" i "Electro-PowerTM", które pozwoliły cyfrowym odtwarzaczom produkowanym przez Goldenote osiągnąć najwyższy poziom jakości audio.

Aktualnie Goldenote produkuje jedne z najlepszych elementów audio i wideo dostępnych na rynku.

Goldenote jest dumna z wprowadzonych innowacji, które w naszej opinii mogą wpływać na rynek audio przez jeszcze wiele nadchodzących lat.

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław