Start arrow BRAVO! arrow Bravo
Bravo

Referencyjny monitor studyjny bliskiego pola

ZAPEŁNIJ SWÓJ POKÓJ CZYSTYM, BOGATYM, MOCNYM DŹWIĘKIEM!

Bravo! jest najlepszym głośnikiem w swojej klasie, kolumną korzystającym z własnej technologii źródła współosiowego opracowanej w firmie Gradient w Finlandii oraz w norweskim SEAS. Głośnik One-Point-Source jest wysoko wyspecjalizowanym systemem, korzystającym z formatu współosiowego, idealnego do niewielkich pomieszczeń odsłuchowych. Kiedy usłyszy się ten bogaty i piękny, pełnokrwisty dźwięk dobywający się z tych niewielkich obudów tylko jedno słowo przychodzi do głowy: „Bravo!"

 

DLA WYMAGAJĄCYCH UŻYTKOWNIKÓW

Bravo! jest niewielką kolumną podstawkową, której dźwięk jest porównywalny z drogimi modelami „hi-endowymi". Zostały opracowane do nagłaśniania niewielkich i średnich pokojów i wszelkich sytuacji, kiedy ilość miejsca ma podstawowe znaczenie.

 

DOSKONAŁE PASMO PRZENOSZENIA DŹWIĘKU

Przestrzenny i łatwy w odbiorze dźwięk tego głośnika, który jest jego wizytówką, został osiągnięty po długotrwałych testach odsłuchowych i jest rezultatem optymalizacji zakresu częstotliwości i odpowiedzi na moc wzmacniacza. Prawidłowo umiejscowione Bravo! zachwycą słuchacza czystym, otwartym dźwiękiem i basem niemalże jak na żywa.

ŹRÓDŁO PUNKTOWE

Głośnik, będący punktowym źródłem dźwięku, użyty w Bravo ! jest wyjątkowy. Opracowany przez Combak Corporation w oparciu o technologie fińskiego Gradienta i norweskiego SEASa posiada kontrolowaną dyspersję i wyjątkowo gładkie spektrum dźwięku z szerokim miejscem odsłuchu. Wizytówką konstrukcji jest doskonała scena dźwiękowa z niesamowitą szerokością i głębokością.

ŁATWE OBCIĄŻENIE DLA WZMACNIACZA
Nominalna impedancja Bravo ! wynosi 8 omów i rzadko spada poniżej siedmiu omów, co powoduje że nawet słabe wzmacniacze nie są męczone. Rekomendowana moc wzmacniacza wynosi 20-150W na kanał. W danym pokoju potrzebna moc będzie zależna od objętości pokoju, odbić i głośności słuchania.

BRAK DYFRAKCJI NA MASKOWNICY

Standardowe maskownice z materiału w większości kolumn powodują stłumienie, dyfrakcję i wczesne odbicia. To degraduje dokładność dźwięku i sceny dźwiękowej. Maskownica Bravo ! jest zrobiona z metalowej siateczki, która nie ma żadnego wpływu na dźwięk. Także jeśli dzieci lub zwierzęta domowe je dotkną, nic im się nie stanie.

 

W SYSTEMACH KINA DOMOWEGO

System dźwięku pięcio-kanałowego wysokiej jakości może zostać stworzony korzystając z pięciu Bravo ! jako głośnika centralnego, przednich i efektowych.

 

WSPANIAŁE TRANSJENTY
Projekt Bravo ! bazuje na obudowie zamkniętej, z zastosowaniem odgrody nieskończenie szerokiej. To pozwala na spadek basu 12 dB/oktawę, co jest kompensowane w normalnym pokoju zbudowanym z cegły, betonu lub kamienia. Jako rezultat netto bas jest czysty i precyzyjny, bez typowego podbicia wyższego basu czy dudnienia typowego dla konstrukcji bas-refleks. Transjenty są więc reprodukowane naturalnie.

ŁATWE USTAWIANIE
Z całkowitą objętością jedynie 8 litrów, obudowa jest bardzo łatwa w ustawianiu. Najlepsze rezultaty osiąga się na podstawkach wysokiej jakości, nawet blisko tylnej ściany - ale nie w rogach. Doskonałe rezultaty można też osiągnąć przy użyciu uchwytów ściennych czy na półce z książkami.

EKRANOWANIE MAGNETYCZNE
W wielu gospodarstwach domowych kolumny są ustawiane blisko odbiorników telewizyjnych, gdzie zniekształcają obraz. Bravo ! nie powoduje podobnych problemów, bo jest ekranowany magnetycznie.

 

Rodzaj obudowy

Dwudrożna, zamknięta

Głośniki

Współosiowy głośnik typu źródło punktowe;

170mm średnio-niskotonowy z membraną z włókna szklanego;

25mm kopułka aluminiowa wyprodukowana przez SEASa

Pasmo przenoszenia

80Hz-20kHz +/-2.5dB-6dB@55Hz

Czułość

87dB(2.83V/1m)

Impedancja

8om nominalnie, minimum 7om

Częstotliwość podziału

2,800Hz

Zalecana moc wzmacniacza

20-150W

Cechy

Ekranowanie magnetyczne;
płyta czołowa z naturalnego drewna

Wykończenie

Czarne, wiśniowe

Zaciski kablowe

Bi-wire, WBT-0763
Płytka pod zaciski WBT-0531. 05.

Waga

8.0 kg

Wymiary

190mm(W) x 290mm(H) x 280mm(D)

Producent

Bravo! to własne opracowanie COMBAK Corporation, produkowane przez Gradient Ltd, Finlandia.

Dane techniczne i wygląd mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

www.combak.net/

 

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław