Start arrow Goldenote arrow Gramofony arrow Gramofon Bellagio
Gramofon Bellagio
Gramofon BellagioBellagio jest referencyjnym gramofonem Bluenote, wyposażonym w chassis zawieszonym na sprężynach. Jest to urządzenie o najwyższej jakości dźwięku. Dźwięk Bellagio jest najbardziej dynamiczny, detaliczny, skoncentrowany i otwarty ze wszystkich gramofonów Bluenote. Tak doskonała jakość została osiągnięta dzięki wysokiej i dobrze rozłożonej masie, innowacyjnemu systemowi odprzęgającemu oraz kształtowi podstawy, jak też wyjątkowej jakości łożyska i osi gramofonu. Te wszystkie elementy pozwalają na rozproszenie i kontrolę wibracji oraz utrzymanie stabilności obrotów. Zaokrąglona podstawa, do której mocowane jest ramię gramofonu oraz łożysko wraz z osią wykonana jest z podwójnego, czarnego akrylu o grubości 20mm, odprzęgniętego przy pomocy ciężkich mosiężnych walców.

Sprężyny użyte w Bellagio należą do najlepszych dostępnych na rynku sprężyn, aby zapobiec rozciąganiu i niestabilności. Ich kształt, przypominający stożek, został specjalnie dobrany dla Bellagio.
Cokół gramofonu wykonano z dwóch warstw czarnego akrylu o grubości 20mm. Jego kształt wzorowano na kierownicy bolidu Formuły 1 Ferrari. Ten kształt nie jest dziełem przypadku, ale został wybrany specjalnie, ponieważ nie posiada równoległych boków! To drastycznie zwiększa sztywność strukturalną oraz praktycznie eliminuje wszelkie wibracje, umożliwiając wyjątkową dokładność prowadzenia igły.

Gramofon Bellagio

Główny cokół połączony jest z przezroczystą płytą z 15mm akrylu za pomocą trzech kolumn o średnicy 8mm wykonanych z tytanu, co utrzymuje obudowę idealnie równolegle do tej płyty. Całość wspiera się na trzech regulowanych stożkowych sprężynach, umożliwiając dokładne wypoziomowanie gramofonu. (Opcjonalnie zamiast 15mm płyty można zastosować 20mm płytę o kształcie pozostałej części gramofonu).
Motor jest włożony do wytłumionego aluminiowego cylindra, który jest odseparowany od podstawy aby żadne wibracje nie docierały do talerza.
Gruby na 45mm podwójny talerz jest wykonany z czarnego materiału Sustarin®, robionego na zamówienie w Niemczech przez firmę Bayer. Ten materiał absorbuje i rozprasza drgania dużo lepiej niż jakikolwiek inny materiał testowany przez Bluenote. Dwie części talerza są połączone przez pięć podkładek teflonowych, każda o grubości 1mm. Do dolnego talerza przyczepionych jest 16 pozłacanych ciężarków, zwiększając masę całości i w ten sposób poprawiając stabilizację obrotów.
Gramofon Bellagio Tulipan to nazwa opracowanego przez Bluenote aluminiowego krążka napędowego instalowanego w gramofonach. Można dzięki niemu bardzo dokładnie wyregulować obroty, rozchylając lub przyginając płatki tego, wykonanego w kształcie kielicha kwiatu, elementu.
Innowacyjny system zawieszenia talerza, dużo większy niż tradycyjny zestaw łożyska i osi, bazuje na zewnętrznym, brązowym łożysku idealnie wyśrodkowanym na osi, będącej również opracowaniem Bluenote, zwanej Split-Spindle. Oba elementy są wykonywane maszynami elektronicznymi i polerowane z olbrzymią dokładnością, co skutkuje doskonałym brzmieniem gramofonu.
Dwuczęściowa oś wykonana ze stali zaciska talerz eliminując wszelkie niechciane wibracje i oscylacje.

Dane techniczne 

Nierównomierność obrotów (wow & flutter):
0,02%
Szum (rumble):
-83dB
Prędkość obrotowa:
33 1/3 oraz 45 obr/min +/- 0,08%
Zmiana prędkości:
ręczna
Przeniesienie napędu:
elastyczny pasek z poliwinylu
Motor:
24 biegunowy, synchroniczny, na napięcie zmienne
Zasilacz:
cyfrowo regulowany zewnętrzny (opcjonalny)
Talerz:
dwuczęściowy, odprzęgany teflonem, wykonany z Sustarinu
Oś:
Split-Spindle dociskająca talerz
Łożysko:
wykonane z brązu

   

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław