Start arrow Goldenote arrow Gramofony arrow Gramofon Bellavista Signature
Gramofon Bellavista Signature
Gramofon Bellavista Signature

Nowy Bellavista Signature jest najlepszym gramofonem niezawieszonym na sprężynach. Wykonany jest na bazie 20mm podwójnego akrylowego cokołu odprzęgniętego sześcioma dystansami z mosiądzu. 22mm grubości poliwinylowy talerz napędzany jest paskiem. Jakością dźwięku przewyższa niższy model właśnie przez zastosowany tu system odprzęgający, który absorbuje i rozprasza wibracje. Także zaokrąglone rogi cokołu pozwalają na zwiększenie sztywności całej struktury.

Gramofon Bellavista Signature

 

Gramofon jest wykonany w całości z części robionych na zamówienie Bluenote według najwyższych standardów wykonania i jakości, co umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku.
22mm grubości talerz gramofonu jest wykonany z czarnego poliwinylu. Od spodu przymocowanych jest 9 pozłacanych ciężarków, które zwiększają masę talerza i w ten sposób poprawiają stabilność obrotów.
Bluenote Bellavista Signature również stosuje aluminiowe kółko napędowe Tulipan™ wykonane w postaci kielicha kwiatu. Przekręcając gwintowany klin w jego środkowej części zmieniamy jego średnicę, w dokładny sposób regulując prędkość obrotową.
Gramofon Bellavista Signature
Innowacyjny system łożyskowania talerza, dużo większy niż tradycyjny zestaw łożyska i osi, bazuje na zewnętrznym, brązowym łożysku idealnie wyśrodkowanym na osi, będącej również opracowaniem Bluenote, zwanej Split-Spindle. Oba elementy są wykonywane maszynami elektronicznymi i polerowane z olbrzymią dokładnością większą niż 1/100mm, co skutkuje doskonałym brzmieniem gramofonu. 

Dwuczęściowa oś wykonana ze stali zaciska talerz eliminując wszelkie niechciane wibracje i oscylacje, które mogłyby upośledzać zdolność ramienia do dokładnego śledzenia rowka.

Gramofon Bellavista Signature

Poniżej zewnętrznego łożyska z brązu jest drugie łożysko, wykonane z materiału Arnite© (jeden z najtwardszych samosmarujących materiałów polimerowych) zapewnia stabilność obrotów.

Dane techniczne 

Nierównomierność obrotów (wow & flutter):
0,03%
Szum (rumble):
-80dB
Prędkość obrotowa:
33 1/3 oraz 45 obr/min +/- 0,1%
Zmiana prędkości:
ręczna
Przeniesienie napędu:
elastyczny pasek z poliwinylu
Motor:
24 biegunowy, synchroniczny, na napięcie zmienne
Zasilacz:
cyfrowo regulowany zewnętrzny (opcjonalny)
Talerz:
dwuczęściowy, odprzęgany teflonem, wykonany z Sustarinu
Oś:
Split-Spindle dociskająca talerz
Łożysko:
wykonane z brązu

 
 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław