Start
Wzmacniacz zintegrowany Manley Stingray

Połów dnia

(ze strony domowej Manley Labs)

Wszystko zaczęło się na wystawie Hi-Fi '97, oczywiście przy barze, gdzie jak się wydaje, rzeczy takie jak ta lubią się zdarzać. J. Gordon Holt był ze swoim tradycyjnym martini, i EveAnna Manley ze swoim preferowanym środkiem stymulującym, filiżanką kawy. Opisywała nowy wzmacniacz zintegrowany, który chciała zbudować i naszkicowała jeden z tych legendarnych "rysunków na serwetce barowej". Gordon zauważył, "wygląda jak trygon (stingray)!" - ryba, nie samochód. I tak, na cześć J. Gordona Holta, nazywamy ten połów dnia: "The Stingray". Nie kłuje, ale z pewnością potrafi przywalić!

 

EveAnna doszła do tego wyróżniającego się projektu obudowy po starannym zbadaniu optymalnego rozmieszczenia komponentów ze względu na czystość i symetrię rozplanowania ścieżki sygnału. Podjęła się także odzyskać bogatą średnicę i jedwabistą górę naszych starszych projektów i połączyć je z energicznym zakresem niskich częstotliwości, który wcześniej nie były obecny w mniejszych wzmacniaczach Manleya.

Klucz do zrealizowania tego obejmującego wszystko energicznego ducha znalazł się w nowych tranformatorach wyjściowych, za które "Hutch" Hutchison and Michael Hunter zabrali się z wielkim wigorem. Uzbrojeni w naszą obszerną bibliotekę techniczną i firmowe urządzenia do nawijania transformatorów, powrócili do bardziej tradycyjnego myślenia ze sprytnym zwrotem akcji pojawiającym się na końcu. Pomiary, odsłuch, testowanie i dostrajanie doprowadziło do decyzji, żeby zastąpić nasz czcigodny 15 letni stopień wejściowy pomysłowym i świeżym wkładem Paula Fargo. Zamek drzwi do "prawdziwej duszy" został odblokowany i drzwi otwarły się z hukiem na rozścież.

Oddzielne lewe i prawe srebrnokontaktowe przełączniki wyboru źródła sygnału (dla czterech stereofonicznych wejść liniowych) dostarczają muzykę do pierwszorzędnych regulatorów balansu i głośności Noble® nim trafią na pierwsze lampy wejściowe 12AT7WA. Zalety pasywnego przedwzmacniacza napędzającego niezwykle krótki kabel o niskiej pojemności są dobrze znane: niemal absolutna przezroczystość, brak dodatkowego szumu i ekstremalna prostota ścieżki sygnału.

 

Idąc dalej przez wyjątkowy sterownik/rozdzielacz fazy 6414, sprawdzony stopień wyjściowy oparty na lampach EL84 może być fabrycznie ustawiony do działania w trybie TRIODY 25W lub w trybie Ultraliniowym push-pull 50W (UL jest trybem standardowym). Napięcie kalibracyjne dla poszczególnych lamp łatwo się ustawia używając pokręteł i punktów pomiarowych, dogodnie umiejscowionych na górnej powierzchni wzmacniacza. Zasilacz Stingraya jest ekstra wytrzymały i nieugięty, znak rozpoznawczy MANLEYA. Pływa z rekinami: szybki, zwinny, płynny i z pełnym autorytetem.

W przypadku Stingraya, zespół Manleya doszedł do wybitnie harmonijnej równowagi konstrukcji, która zaspokaja soniczne pragnienia audiofila i rockersa, artysty i muzyka, ucznia i mistrza, yin i yang. Zapraszamy Was do osobistego doświadczenia nadzwyczajnej jakości dźwięku i piękna wizualnego Stingraya. Skontaktujcie się z nami w sprawie adresu najbliższego autoryzowanego dealera Manleya.

Dane techniczne

Lampowy stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany pracujący w trybie ultraliniowym push-pull z pasywnym przedwzmacniaczem. Moc wyjściowa: 50W na kanał (1.5% THD @ 1kHz), optymalizowana dla obciążenia 5 ohm. Głośniki: 4-8 ohm. Pobór prądu: 200W na biegu jałowym, 370W max. Przełącznik sieciowy jest umieszczony z tyłu tuż przy gnieździe sieciowym IEC w celu uproszczenia konstrukcji i uniknięcia prowadzenia kabli dużego napięcia w poprzek urządzenia w pobliżu stopnia wejściowego. Zestaw lamp na kanał: cztery EL84, jedna 6414, jedna 12AT7. Wejścia liniowe dla lewego i prawego kanału są umieszczone oddzielnie na lewej tylnej i prawej tylnej ściance wzmacniacza oraz wybierane niezależnie osobnymi pokrętłami w celu zminimalizowania ścieżek sygnałów i zwiększenia separacji kanałów. Zestaw wejść: CD, Video, Tuner, Aux. Na przedniej ściance pokrętła regulacji balansu kanałów i głośności. Współczynnik tłumienia: 10. Szerokość pasma: -1dB: 15Hz-40kHz. THD przy 5W: 0.25%, współczynnik S/N: 87dB (A-ważony). Waga w transporcie ok. 15 kg.

 

 

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław