Start arrow Goldenote arrow Odtwarzacze CD/DVD arrow Odtwarzacz CD Stibbert Tube
Odtwarzacz CD Stibbert Tube
Odtwarzacz CD Stibbert Tube Edycja 2007 odtwarzacza STIBBERT TUBE jest najnowszym wcieleniem najlepszego odtwarzacza CD Bluenote.

Jest to jedyny odtwarzacz CD na rynku z podwójną obudową, całkowicie odizolowaną za pomocą czterech stożkowych sprężyn. Główny cokół obudowy Stibbert Tube jest zrobiony z czarnego akrylu o grubości 20mm, ukształtowanego na wzór kierownicy bolidu Formuły 1 Ferrari©, tak samo jak najlepszych gramofonach analogowych Bluenote. Ten kształt znakomicie zwiększa sztywność strukturalną konstrukcji praktycznie eliminując przenoszenie wibracji.

Transport odtwarzacza jest szufladkowy. Został zaprojektowany specjalnie pod kątem stabilności obracanej w nim płyty.

W Stibbert Tube zastosowano również najlepsze rozwiązania technologiczne Bluenote, jak najnowszą wersję filtra wyjściowego "Zero-ClockTM" oraz zasilacz "Electro-PowerTM".

Najnowsza wersja Zero-ClockTM została całkowicie przekonstruowana w celu uzyskania jak największej wydajności w eliminacji jitteru oraz błędów zegara, jak też wprowadzono nowy, bardziej wydajny filtr cyfrowy.

Nowy zasilacz Electro-PowerTM zawiera innowacyjny generator prądu, który oczyszcza napięcie zasilające sekcję analogową, co poprawia właściwości soniczne odtwarzacza. Tradycyjnie też, zasilacz ten umożliwia pełną kontrolę nad laserem i silnikiem napędu, umożliwiając wyjątkowo dokładną stabilizację obrotów, z odchyleniem poniżej 0.0001%.

Wyższej jakości układ samokorygujący zasilacza Electro-PowerTM umożliwia uzyskanie absolutnie stabilnych wartości napięć zasilających, zarówno mikro jak i makro, gwarantując precyzyjne i gładkie zasilanie części cyfrowej i analogowej odtwarzacza.

Jednocześnie Electro-PowerTM separuje galwanicznie odtwarzacz od sieci, aby zapewnić odtwarzanie dźwięku na najwyższym możliwym poziomie.

Obudowa Stibbert Tube jest wykonana ze stali wysokiej gęstości polakierowanej poliwinylową czarną farbą o właściwościach diamagnetycznych. Masa obudowy jest trzykrotnie większa niż w wersjach wcześniejszych, co umożliwia uzyskanie większej rozdzielczości basu. Nowy projekt obudowy umożliwia ponadto łatwą wymianę lamp oraz lepszy przebieg ścieżek masy.

Nowy jest również analogowy stopień wyjściowy Stibbert Tube, wykonany na bazie dwóch lamp 6922. Jest to prawdziwie symetryczny lampowy układ zbalansowany, zaprojektowany specjalnie w celu osiągnięcia najwyższej jakości dźwięku, a nie układ zbliżony do układów tranzystorowych lub j-FET.

Użycie wysokiej jakości komponentów jak kondensatorów MFCap i bezindukcyjnych rezystorów Sfernice wyznacza nowe standardy wśród odtwarzaczy cyfrowych na świecie.

Przeczytaj również recenzje:
Odtwarzacz CD Bluenote Stibbert Improved
Włoskie Arcydzieło - Stibbert Mk2 Tube

Dane techniczne

Odtwarzacz

CD, 24 bit/192kHz, z podwieszaną obudową

Pasmo przenoszenia:

20Hz - 20KHz @ +/- 0,3dB 

Zniekształcenia harmoniczne (THD - Total Harmonic Distortion):

maksymalnie 0,08%

Stosunek sygnał/szum (S/N):

80dB

Dynamika:

127dB

Wyjścia analogowe:

STEREO RCA i zbalansowane XLR

Wyjście cyfrowe audio:

75 om RCA

Nierównomierność obrotów:

0,0001%

Filtr cyfrowy:

Zero-ClockTM

Zasilacz:

Electro-PowerTM 100/260 V 50/60 Hz

Wymiary:

480mm (szer.) x 250mm (wys.) x 450mm (głęb.)

Waga:

15,00 kg (33 lbs.)

 

Odtwarzacz CD Stibbert Tube Odtwarzacz CD Stibbert Tube
Odtwarzacz CD Stibbert Tube Odtwarzacz CD Stibbert Tube
 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław