Start
Blacknote USB DAC 15 audiostereo.pl Luty 2011

Nie da się nie zauważyć, że na naszych oczach dokonuje się, bądź nawet dokonała, mała rewolucja natury zarówno mentalnej jak i technologicznej. Linn zaprzestał produkcji odtwarzaczy CD, z półek powoli znikają standardowe odtwarzacze płyt wszelakiej maści, a w ich miejsce przychodzą nowe – sieciowe, strumieniowe, plików i jeszcze diabli wiedzą czego. Komputery z obdrapanych, wyjących pod biurkami blaszaków awansowały na pełnoprawne komponenty audio, a MiniMac jest popularny jak nigdy dotąd.

Jednak, żeby taka „konserwa” zagrała jak należy trzeba jej pomóc. Przerobić zera i jedynki na muzykę. Z pomocą przychodzą producenci przetworników cyfrowo / analogowych, dla których obsługa peryferiów po USB z fanaberii stała się oczywistą-oczywistością. 

Po przeglądzie urządzeń otwierających sklepowe cenniki (Styleaudio, Carat) przyszedł czas na eksplorację półki znajdującej się oczko wyżej. Markę Blacknote znam nie od dziś i dane mi było słyszeć w swoim, bądź zaprzyjaźnionych systemach większość oferty zarówno jej i siostrzanej Goldenote (obie marki należą do włoskiego koncernu Akamai), więc niespodzianek się nie spodziewałem.


Obudowa to ten sam wzór wykorzystywany w pozostałych modelach DACów i DSSów Blacknote – solidny, ciężki jak diabli składający się praktycznie z dwóch stalowych blach wygiętych w literę „u”. Jedna stanowi podstawę i ściany przednią oraz tylna a druga górę i boki. Dodatkowo front zdobi anodowana na czarno aluminiowa płyta, z charakterystycznym dla tego producenta, dającym się wyłączyć, niebieskim wyświetlaczem (z białymi znakami) i rozmieszczonymi po obu jego stronach przyciskami nawigacyjnymi, oraz znajdującym się pod nim włącznikiem.

cały test: LINK

źródło: audiostereo.pl

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław