Start
Kondycjoner sieciowy GOLDENOTE DUMBO AC - test kinoplay.pl styczeń 2011

Istnieje wiele sposobów na poprawę brzmienia systemu audio, a jednym z nich jest zastosowanie kondycjonera sieciowego, urządzenia działającego na zasadzie oczyszczalni ścieków.

Jak się okazuje, prąd, którym częstujemy nasze odtwarzacze czy wzmacniacze, wcale nie jest dla nich taki zdrowy.

Oczywiście sceptycy zaraz mi zarzucą, że to jest kolejny sposób na wyciąganie pieniędzy z kieszeni przeciętnego Kowalskiego i zbędny wydatek na biżuterię audio, która nie wniesie do systemu nic poza pełnieniem funkcji ozdobnej. Każdy oczywiście ma prawo do własnej opinii, bo żyjemy w demokratycznym kraju, ale wyrażanie jej bez wcześniejszego zapoznania się z urządzeniem i jego wpływem na pracę urządzeń audio jest zwyczajnie małostkowe i mało poważne.

Miałem nieraz okazję sprawdzić i przetestować przeróżne urządzenia filtrujące prąd z gniazdka 230 V i muszę przyznać, że niezależnie od jego marki czy przeznaczenia, ceny i budowy zawsze działo się coś pozytywnego. Jest wiele firm na rynku zajmujących się produkcją kondycjonerów czy listew sieciowych, a z bardziej mi znanych, z którymi miałem styczność, mogę wymienić produkty firmy Nordost, Isotek, Neel, Accuphase, Shunyata czy wreszcie nasz polski GigaWatt oraz testowany przeze mnie model Dumbo AC włoskiej marki Goldenote.

BUDOWA

Ten niewielki i tani kondycjoner na tle konkurentów wyróżnia się przede wszystkim ceną, bowiem trzeba za niego zapłacić tyle co za listwę z filtrami innych producentów! Naturalnie jego funkcjonalność została nieco okrojona, bo do zaledwie jednego gniazda wyjściowego, poza tym mały Dumbo obsłużyć może jedynie te urządzenia, których pobór mocy nie przekracza 100 watów. To jednak nie jest przeszkodą w zastosowaniu go do filtracji prądu dla odtwarzacza CD, gramofonu, tunera czy przetwornika D/A, nie wspominając o przedwzmacniaczach.


cały test: LINK

źródło: kinoplay.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław