Start arrow Goldenote arrow Wzmacniacze arrow Wzmacniacz Demidoff Diamond
Wzmacniacz Demidoff Diamond
Wzmacniacz Demidoff DiamondDEMIDOFF Diamond jest najlepszym, zbudowanym w dwóch solidnych obudowach, półprzewodnikowym wzmacniaczem zintegrowanym Bluenote, zdolnym do dostarczania wysokich prądów głośnikom zachowując przy tym wysoką wydajność. Wzmacniacz ten wykorzystujący transformatory typu single-ended jest wykonywany w 80% ręcznie, w celu zapewnienia wysokiej jakości na każdym etapie produkcji.
DEMIDOFF Diamond zawiera też najlepszą wersję przedwzmacniacza Mirror-Amp™. Ten przedwzmacniacz posiada stopień wzmocnienia zbudowany na bazie opracowanego przez Bluenote kaskadowego wzmacniacza różnicowego z prądem lustrzanym co skutkuje wyjątkową liniowością przetwarzania sygnału, praktycznie eliminując zniekształcenia.
Sekcja wyjściowa zawiera jeszcze jeden element poprawiony w stosunku pozostałych urządzeń z serii Demidoff. Sekcja ta została zmodyfikowana w celu osiągnięcie jak największej mocy dynamicznej, liniowości i wydajności. Osiągnięto w ten sposób niebywale gładki dźwięk.
Zasilacz umieszczony w osobnej obudowie zawiera 17 pojedynczych transformatorów wykonanych na zamówienie według specyfikacji i norm Bluenote.
Osiem specjalnych „Złotych” transformatorów uzwojonych drutem ze stopu srebra służy jako „czysta” energia zasilająca. Pozostałe osiem transformatorów, odizolowanych mechanicznie, służy jako prądowy filtr separujący dla przedwzmacniacza Mirror-Amp™. Tego typu odseparowane, indukcyjne zasilanie gwarantuje utrzymanie zakłóceń z sieci na minimalnym poziomie.
Wszystkie strategiczne sekcje zasilania i audio są „okablowane” pręcikami Rounded Solid Silver (RSS), o średnicy 2mm, wykonanych z 92.5% czystego srebra oraz 7.5% miedzi OFC. Ten przewodnik zapewnia najlepszą dostępną przepływowość prądu.
Wejścia wzmacniacza są połączone ze specjalnym selektorem wejść kablem srebrnym Bluenote o średnicy 2.5mm, opracowanym i wykonanym specjalnie dla tego wzmacniacza.
Część audio DEMIDOFFa Diamond jest umieszczona w osobnej obudowie przygotowanej specjalnie dla potrzeb audio.
Stopień wyjściowy jest zbudowany z dwóch prętów RSS wokół opracowanego przez Bluenote aktywnego chłodzenia kriogenicznego, zwanego CRB™. CRB™ pozwala wzmacniaczowi pracować w bardzo niskiej temperaturze, wytwarzając warunki dla doskonałego przewodnictwa, działając jako „wirtualny nadprzewodnik”.
Tak jak wszystkie wzmacniacze Bluenote, DEMIDOFF SILVER nie ma żadnych aktywnych ani pasywnych filtrów w drodze sygnału audio. Bluenote opracowała specjalne pasywne wyłączniki termiczne odłączające całkowicie zasilanie wzmacniacza, jeżeli tranzystory mocy osiągną temperaturę krytyczną.
Obudowa wykonana jest w całości z aluminium i stali nierdzewnej aby zminimalizować zakłócenia RFI i EMI, tworząc wewnątrz środowisko całkowicie niemagnetyczne.
DEMIDOFF Diamond jest również wyposażony w dwa precyzyjne wskaźniki mocy VU, zwane Blue Fluorescent Vu-Meters oraz zdalne sterowanie poziomu głośności. Zarówno wskaźniki jak i regulacja poziomu głośności zasilane są z dedykowanych transformatorów celem zapobieżenia jakimkolwiek zakłóceniom drogi sygnału, które mogłyby wpłynąć na jakość odtwarzanego dźwięku.
DEMIDOFF Diamond został przystosowany do współpracy z szerokim zakresem obciążeń indukcyjnych i rezystywnych, więc można do niego zastosować każde okablowanie audio i w ten sposób użytkownik może dostosować je całkowicie do swojego gustu.
Użycie elementów robionych na zamówienie wraz z innowacyjnym zasilaniem w osobnej obudowie umożliwiło osiągnięcie dźwięku najwyższej jakości.
DEMIDOFF Diamond został wyposażony w gniazda opracowane przez Bluenote. Zaciski głośnikowe wysokiej jakości są wykonane z litego srebra oraz izolowane podkładkami i nakrętkami z teflonu.
Decade Edition wzmacniacza DEMIDOFF Diamond zawiera jedynie najwyższej klasy elementy elektroniczne i reprezentuje absolutnie szczytowe osiągnięcie Bluenote w konstrukcji układów elektronicznych w 21 wieku.
Dane techniczne 

Moc wyjściowa:

  100 W + 100 W @ 20-20000 Hz

Pasmo przenoszenia:

  5 Hz – 30 kHz @ +/- 1dB

Zniekształcenia harmoniczne (THD - Total Harmonic Distortion):

  0,1% @ 20 Hz – 20 kHz

Impedancja wejściowa:

  47 kOm

Czułość wejścia:

  550 mV

Prędkość narastania:

  13 μV

Wejścia/wyjścia:

  6 wejść liniowych + 1 zbalansowane wyjście XLR + wyjście Tape

Transformatory:

  8 modyfikowanych E-core audio + 8 separujących + 1 do układów kontrolnych

Zmotoryzowana kontrola głośności z pilotem:

Tak

Wymiary:

  dwie obudowy 440 mm (szer) x 230 mm (wys) x 400 mm (głęb) każda.

Waga:

  70,00 kg (150 lbs.)

Cechy:

  fluorescencyjne wskaźniki VU mocy wyjściowej zasilane z osobnego transformatora – pręty RSS w drodze sygnału audio – zaciski głośnikowe z litego srebra.

 
 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław