Start arrow Goldenote arrow Wzmacniacze arrow Wzmacniacz Demidoff Signature
Wzmacniacz Demidoff Signature
Wzmacniacz Demidoff SignatureDEMIDOFF Signature jest wzmacniaczem wykorzystującym transformatory typu single-ended i jest wykonywany w 60% ręcznie, tak jak cała seria Demidoff, w celu zapewnienia wysokiej jakości na każdym etapie produkcji.
DEMIDOFF Signature zawiera też najlepszą wersję przedwzmacniacza Mirror-Amp™. Ten przedwzmacniacz posiada stopień wzmocnienia zbudowany na bazie opracowanego przez Bluenote kaskadowego wzmacniacza różnicowego z prądem lustrzanym co skutkuje wyjątkową liniowością przetwarzania sygnału, praktycznie eliminując zniekształcenia.
Zasilacz zawiera 12 pojedynczych transformatorów wykonanych na zamówienie według specyfikacji i norm Bluenote. Cztery specjalne „Złote” transformatory służą jako „czysta” energia zasilająca. Pozostałe osiem transformatorów, odizolowanych mechanicznie, służy jako prądowy filtr separujący dla przedwzmacniacza Mirror-Amp™. Tego typu odseparowane, indukcyjne zasilanie gwarantuje utrzymanie zakłóceń z sieci na minimalnym poziomie.
Wszystkie strategiczne sekcje zasilania i audio są „okablowane” pręcikami Rectangular Solid Copper (RSC), o przekroju 6mm na 0,5mm, wykonanych z 99,9999% miedzi OFC. Ten przewodnik zapewnia najlepszą dostępną przepływowość prądu z minimalnym efektem naskórkowym.
Tak jak wszystkie wzmacniacze Bluenote, DEMIDOFF Signature nie ma żadnych aktywnych ani pasywnych filtrów w drodze sygnału audio. Bluenote opracowała specjalne pasywne wyłączniki termiczne odłączające całkowicie zasilanie wzmacniacza, jeżeli tranzystory mocy osiągną temperaturę powyżej 80° Celsjusza. To pozwala na zabezpieczenie przed groźnymi dla wzmacniacza warunkami pracy zachowując doskonałe walory soniczne.
DEMIDOFF Signature jest również wyposażony w dwa precyzyjne wskaźniki mocy VU, zwane Blue Fluorescent Vu-Meters oraz zdalne sterowanie poziomu głośności. Zarówno wskaźniki jak i regulacja poziomu głośności zasilane są z dedykowanych transformatorów celem zapobieżenia jakimkolwiek zakłóceniom drogi sygnału, które mogłyby wpłynąć na jakość odtwarzanego dźwięku.
Obudowa wykonana jest w całości z aluminium aby zminimalizować zakłócenia RFI i EMI, tworząc wewnątrz środowisko całkowicie niemagnetyczne.
DEMIDOFF Signature został przystosowany do współpracy z szerokim zakresem obciążeń indukcyjnych i rezystywnych, więc można do niego zastosować każde okablowanie audio i w ten sposób użytkownik może dostosować je całkowicie do swojego gustu.
Użycie elementów najwyższej jakości oraz robionych na zamówienie wraz z innowacyjnym zasilaniem umożliwiło osiągnięcie dźwięku najwyższej jakości.
DEMIDOFF Signature został wyposażony w gniazda opracowane przez Bluenote, tak jak pozostałe modele. Pozłacane zaciski głośnikowe wysokiej jakości są wykonane z miedzi oraz izolowane podkładkami i nakrętkami z teflonu.
DEMIDOFF Signature jest pierwszym z najlepszych wzmacniaczy Bluenote.

Dane techniczne

Moc wyjściowa:

 50 W + 50 W @ 20-20000 Hz

Pasmo przenoszenia:

 10 Hz – 25 kHz @ +/- 1dB

Stosunek sygnał/szum (S/N):  102 dB

Zniekształcenia harmoniczne (THD - Total Harmonic Distortion):

 0,2% @ 20 Hz – 20 kHz

Impedancja wejściowa:

 47 kOm

Czułość wejścia:

 550 mV

Prędkość narastania:

 13 μV

Wejścia/wyjścia:

 6 wejść liniowych + wyjście Tape

Transformatory:

 4 modyfikowane E-core audio + 8 separujących + 1 do układów kontrolnych

Zmotoryzowana kontrola głośności z pilotem:

 Tak

Wymiary:

 440 mm (szer) x 230 mm (wys) x 400 mm (głęb)

Waga:

 40,00 kg (88 lbs.)

Cechy:

 fluorescencyjne wskaźniki VU mocy wyjściowej zasilane z osobnego transformatora – pręty RSC w drodze sygnału audio.

 
 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław