Start arrow Goldenote arrow Wzmacniacze arrow Wzmacniacz Demidoff Silver
Wzmacniacz Demidoff Silver
Wzmacniacz Demidoff SilverDEMIDOFF Silver jest wzmacniaczem wykorzystującym transformatory typu single-ended i jest wykonywany w 60% ręcznie, w celu zapewnienia wysokiej jakości na każdym etapie produkcji.
DEMIDOFF Silver  zawiera też najlepszą wersję przedwzmacniacza Mirror-Amp™. Ten przedwzmacniacz posiada stopień wzmocnienia zbudowany na bazie opracowanego przez Bluenote kaskadowego wzmacniacza różnicowego z prądem lustrzanym co skutkuje wyjątkową liniowością przetwarzania sygnału, praktycznie eliminując zniekształcenia.
Sekcja wyjściowa jest zmodyfikowana w stosunku pozostałych, prostszych urządzeń z serii Demidoff. Sekcja ta pozwala na osiągnięcie niezwykłej liniowości i wydajności.
Zasilacz zawiera 12 pojedynczych transformatorów wykonanych na zamówienie według specyfikacji i norm Bluenote, jest też dodatkowy transformator, elektrycznie izolowany od pozostałych, który zasila oba wskaźniki VU, silnik potencjometru głośności oraz diodę LED.
Cztery specjalne „Złote” transformatory służą jako „czysta” energia zasilająca. Pozostałe osiem transformatorów, odizolowanych mechanicznie, służy jako prądowy filtr separujący dla przedwzmacniacza Mirror-Amp™. Tego typu odseparowane, indukcyjne zasilanie gwarantuje utrzymanie zakłóceń z sieci na minimalnym poziomie.
Wszystkie strategiczne sekcje zasilania i audio są „okablowane” pręcikami Rounded Solid Silver (RSS), o średnicy 2mm, wykonanych z 92.5% czystego srebra oraz 7.5% miedzi OFC. Ten przewodnik zapewnia najlepszą dostępną przepływowość prądu.
Tak jak wszystkie wzmacniacze Bluenote, DEMIDOFF SILVER nie ma żadnych aktywnych ani pasywnych filtrów w drodze sygnału audio. Bluenote opracowała specjalne pasywne wyłączniki termiczne odłączające całkowicie zasilanie wzmacniacza, jeżeli tranzystory mocy osiągną temperaturę powyżej 80° Celsjusza.
Obudowa wykonana jest w całości z aluminium aby zminimalizować zakłócenia RFI i EMI, tworząc wewnątrz środowisko całkowicie niemagnetyczne.
DEMIDOFF Silver jest również wyposażony w dwa precyzyjne wskaźniki mocy VU, zwane Blue Fluorescent Vu-Meters oraz zdalne sterowanie poziomu głośności. Zarówno wskaźniki jak i regulacja poziomu głośności zasilane są z dedykowanych transformatorów celem zapobieżenia jakimkolwiek zakłóceniom drogi sygnału, które mogłyby wpłynąć na jakość odtwarzanego dźwięku.
DEMIDOFF Silver został przystosowany do współpracy z szerokim zakresem obciążeń indukcyjnych i rezystywnych, więc można do niego zastosować każde okablowanie audio i w ten sposób użytkownik może dostosować je całkowicie do swojego gustu.
Użycie elementów najwyższej jakości oraz robionych na zamówienie wraz z innowacyjnym zasilaniem umożliwiło osiągnięcie dźwięku najwyższej jakości.
DEMIDOFF Silver został wyposażony w gniazda opracowane przez Bluenote, tak jak pozostałe modele.
 
Dane techniczne 
 

Moc wyjściowa:

 50 W + 50 W @ 20-20000 Hz

Pasmo przenoszenia:

 10 Hz – 25 kHz @ +/- 1dB

 Stosunek sygnał/szum (S/N):  102 dB

Zniekształcenia harmoniczne (THD - Total Harmonic Distortion):

 0,2% @ 20 Hz – 20 kHz

Impedancja wejściowa:

 47 kOm

Czułość wejścia:

 550 mV

Prędkość narastania:

 13 μV

Wejścia/wyjścia:

 6 wejść liniowych + 1 zbalansowane wyjście XLR + wyjście Tape

Transformatory:

 4 modyfikowane E-core audio + 8 separujących + 1 do układów kontrolnych

Zmotoryzowana kontrola głośności z pilotem:

 Tak

Wymiary:

 440 mm (szer) x 230 mm (wys) x 400 mm (głęb)

Waga:

 40,00 kg (88 lbs.)

Cechy:

 fluorescencyjne wskaźniki VU mocy wyjściowej zasilane z osobnego transformatora – pręty RSS w drodze sygnału audio

 
 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław