Start arrow Goldenote arrow Wzmacniacze arrow Wzmacniacz S - 1
Wzmacniacz S - 1
Wzmacniacz S - 1

S-1 jest najnowszym wzmacniaczem z podstawowej serii wzmacniaczy Bluenote. Moduł przedwzmacniacza wykorzystuje opracowany przez Bluenote układ Mirror-Amp™, który pozwala przedwzmacniaczowi na pracę w klasie A. Ten przedwzmacniacz posiada stopień wzmocnienia zbudowany na bazie opracowanego przez Bluenote kaskadowego wzmacniacza różnicowego z prądem lustrzanym co skutkuje wyjątkową liniowością przetwarzania sygnału, praktycznie eliminując zniekształcenia.

Wzmacniacz S - 1

Zasilacz zawiera dwa transformatory wykonanych na zamówienie według specyfikacji i norm Bluenote. Oba transformatory zasilają sekcję audio wzmacniacza, a specjalny, izolowany galwanicznie od pozostałych zasilacz, zasila silnik potencjometru głośności oraz diodę LED i układy sterujące.

Wzmacniacz S - 1

S-1 nie ma żadnych aktywnych ani pasywnych filtrów w drodze sygnału audio. Bluenote opracowała specjalne pasywne wyłączniki termiczne odłączające całkowicie zasilanie wzmacniacza, jeżeli tranzystory mocy osiągną temperaturę powyżej 80° Celsjusza. To pozwala na zabezpieczenie przed groźnymi dla wzmacniacza warunkami pracy zachowując doskonałe walory soniczne. S-3 został przystosowany do współpracy z szerokim zakresem obciążeń indukcyjnych i rezystywnych, więc można do niego zastosować każde okablowanie. Obudowa S-3 wykonana jest ze stali w celu minimalizacji zakłóceń RFI i EMI, a wszystkie komponenty są dobierane z maksymalną dokładnością.
S-3 został wyposażony w gniazda opracowane przez Bluenote, tak jak pozostałe modele. Zaciski głośnikowe wykonano z pozłacanego mosiądzu i izolowano teflonem.

Dane techniczne

 

Moc wyjściowa:

 40 W + 40 W @ 20-20000 Hz

Pasmo przenoszenia:

 20 Hz – 20 kHz @ +/- 3dB

Stosunek sygnał/szum (S/N):

 90 dB

Zniekształcenia harmoniczne (THD - Total Harmonic Distortion):

 0,2% @ 20 Hz – 20 kHz

Impedancja wejściowa:

 47 kOm

Impedancja wejścia PHONO (opcjonalnie):

 47 kOm (MM) lub 470 Om (MC)

Czułość wejścia:

 550 mV

Prędkość narastania:

 13 μV

Wejścia/wyjścia:

 6 wejść liniowych + 1 opcjonalne PHONO + wyjście Tape

Transformatory:

 2 modyfikowane E-core audio

Zmotoryzowana kontrola głośności z pilotem:

 Tak

Wymiary:

 440 mm (szer) x 90 mm (wys) x 350 mm (głęb)

Waga:

 10,00 kg (22 lbs.)

 

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław