Start
Davone Rithm - test kinoplay.pl styczeń 2011
PODŁOGOWE KOLUMNY STEREO DAVONE RITHM

Davone Rithm z pewnością należą do jednych z najpiękniej zaprojektowanych kolumn głośnikowych i… doskonale brzmiących w swoim przedziale cenowym.

Te nietuzinkowe kolumny swój debiut miały (oficjalna wersja fabryczna) w roku 2007 i od tego czasu narobiły sporo szumu, zwłaszcza w środowisku projektantów kolumn głośnikowych. Niespotykane kształty tej niecodziennej bryły oraz oryginalne rozwiązania konstrukcyjne sprawiły, że jest to obecnie jedna z najwybitniejszych dwudrożnych kolumn na rynku, z jakimi można mieć do czynienia.

Davone Rithm zostały zaprojektowane przez Duńczyka Paula Schenkela, debiutującego w wyjątkowo eleganckim stylu na światowym rynku jako konstruktor i producent kolumn głośnikowych. Spoglądając na te niezwykłe kolumny, dostrzec można w nich rzadko spotykaną wyrafinowaną formę oraz wysokiej klasy kunszt rzemieślniczy godny pozazdroszczenia przez najlepsze manufaktury trudniące się konstruowaniem i projektowaniem zespołów głośnikowych.

BUDOWA

Podobno w Skandynawii żyją najszczęśliwsi ludzie i wydaje mi się, że kolumny, które miałem okazję testować, są tego najlepszym odzwierciedleniem. Coś jest na rzeczy, bowiem jedno spojrzenie wystarczy, aby zrozumieć filozofię konstruktora. Dowodzi ona jego nieograniczonej wyobraźni i daleko sięgających horyzontów w zakresie tworzenia brył o niespotykanych dotąd kształtach, przynajmniej jeśli rozpatrzymy to w wypadku zespołów głośnikowych. Podejrzewam, że ten spokój i płynność formy wyjątkowo silnie oddziaływają na wyobraźnię każdego, kto tylko spojrzy na te kolumny.

cały test: LINK

źródło: kinoplay.pl

 

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław