Start
Lavardin Model IS - test kinoplay.pl styczeń 2011
STEREOFONICZNY WZMACNIACZ LAVARDIN IS

Pochodzący z Francji Lavardin IS został zaprojektowany, by maksymalnie cieszyć odtwarzaną muzyką. Ten wzmacniacz jest w pewnym stopniu minimalistyczną konstrukcją, czego z pewnością nie można powiedzieć o jego aspiracjach brzmieniowych.

Ten zintegrowany tranzystorowy wzmacniacz został wyprodukowany w Lavardin Technologies, a jest to firma której oficjalna działalność miała inaugurację już 15 lat temu. Główna siedziba mieści się w pięknej i malowniczej dolinie Loary słynącej z renesansowych zabytków i znakomitych win. Lavardin IS od niedawna jest dostępny również w Polsce dzięki pochodzącemu z Wrocławia dystrybutorowi Moje Audio, specjalizującemu się w sprzedaży urządzeń klasy hi-end przeróżnych egzotycznych firm, należących do światowej czołówki na rynku audio.

BUDOWA

Przejrzysta stylistycznie i elegancko wykonana, choć dosyć skromna, obudowa kryje w sobie opracowany przez konstruktorów Lavardin Technologies wyjątkowy wzmacniacz pozbawiony zniekształceń pamięciowych. Francuzi odkryli ślad pozostający w elementach półprzewodnikowych po przepływie elektronów, którego z kolei nie ma w lampach – tam przepływ elektronów (pomijając elementy konstrukcyjne lamp) odbywa się w próżni, a więc efekt pozostawiania śladu nie występuje z taką intensywnością, jak ma to miejsce w wypadku popularnych tranzystorowych konstrukcji. Dzięki temu większość lampowych wzmacniaczy, pod warunkiem że są dobrze skonstruowane, potrafi zaprezentować piękniejszą barwę niż w większości wypadków charakteryzujące się syntetyczną prezentacją muzyki tranzystory.

 

cały test: LINK

źródło: kinoplay.pl

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław