Start
Musica - Ibuki Series Sekigahara Przetwornik D/A USB - test HighFidelity.pl
O należącej do firmy Musica Corporation firmie Musica pisaliśmy przy okazji testu wzmacniacza zintegrowanego int1000s. Yoshi Hontai, niesamowity człowiek, o którym piszę często przy okazji testów Acrolinka, Oyaide czy Lebena, będący agentem także tej firmy, po teście przysłał mail, w którym w imieniu szefa Musiki dziękował za pokazanie ludziom int1000s – jak się okazało, to był pierwszy test tej marki poza Japonią. Przypomnę, że miesiąc po polskiej premierze test ukazał się w języku angielskim, a w kilka dni później został opublikowany w amerykańskim magazynie „6moons.com”. Można więc powiedzieć, że udało się nam markę nieźle spopularyzować, nie tylko w Polsce. Jeden rzut oka na urządzenia tej firmy i wiadomo, że jest zupełnie inna niż wszystko dookoła. Świadczą o tym rozwiązania układowe, ale przede wszystkim projekt plastyczny.
Testowane produkty nie są wyjątkiem. Ich rodowód sięga serii 40, a ich bezpośrednim poprzednikiem jest seria 30. To niewielkie urządzenia o bardzo wąskim froncie, długie, przeznaczone głównie do umieszczenia na biurkach, przy komputerze itp. – wszędzie tam, gdzie miejsce jest sprawą kluczową.

W przeciwieństwie do wielu innych tego typu produktów (proszę rzucić okiem na numer Web Me! w archiwum) urządzenia Musica mają niezwykle dopracowany wygląd. Po seriach „Snow”, oraz „kolorystycznych”, w trzech klasycznych, japońskich kolorach, przyszedł czas na coś jeszcze bardziej ekskluzywnego – na serię Ibuki. Słowo to odnosi się do tradycyjnego sposobu wykańczania powierzchni – to coś w rodzaju ciemnej laki z zatopionymi w niej ornamentami i napisami. Naprawdę super to wygląda! Dodatkowo testowane urządzenia poświęcono najważniejszej bitwie w historii Japonii – bitwie Sekigahara z oku 1573. Wraz z urządzeniami dostajemy też mały przewodnik z opisem w/w bitwy, miejsca, muzeum etc.


Jak zwykle w przypadku niewielkich firm z Japonii, tak i z tym razem o informacje w języku angielskim jest niezwykle trudno. Posiłkując się materiałami przysłanymi kiedyś do nowości, można powiedzieć, że produkty Musica są wykonywane w 100% w Japonii, w mieście Ogaki, w będącej zagłębiem audiofilskich firm prowincji Gifu. W otoczonej lasami siedzibie firmy powstają naprawdę niezwykłe urządzenia, które na japońskim rynku audio zrobiły prawdziwą furorę. Konstruktorzy Musica wierzą, że tylko małe firmy audio, takie właśnie jak Musica są w stanie wyprodukować produkty poszukiwane przez miłośników muzyki z całego świata.

W ofercie, w najtańszej serii znajdziemy miniaturowy wzmacniacz zintegrowany Ibuki-amplifier, przetwornik D/A USB Ibuki-digital oraz Ibuki-analog, przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC. Powyżej są serie 200 i 1000, stworzone bardziej wymagających audiofilów. Znalazły się w niej wzmacniacze zintegrowane i konstrukcje dzielone.


cały test: LINK

źródło: "High Fidelity"
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław