Start
Krakowskie Towarzystwo Soniczne, spotkanie #77: Wzmacniacz mocy Reimyo KAP-777 - HighFidelity.pl
Siedemdziesiąte siódme spotkanie Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego poświęcone jest dwóm produktom – nowemu wzmacniaczowi japońskiej firmy Reimyo oraz równinie nowym lampom chińskiej firmy Create Audio. Podkreślam ich „nowość” nie bez powodu, ponieważ dostaliśmy jedne z pierwszych dostępnych egzemplarzy z obydwu firm. I nie jest przepadkiem, że omawiamy je wspólnie.

Spotkanie w sprawie Reimyo KAP-777 jest bowiem uzupełnieniem jego regularnego testu (w tym samym, „japońskim” numerze „High Fidelity”). Jest trzecim krokiem tego testu. Przypomnę, że pierwszym było porównanie KAP-a w moim systemie z końcówką mocy Soulution 710, a drugim wpięcie do niego także przedwzmacniacza Reimyo CAT-777 MkII, który zastąpił mojego Polarisa III. Próby te były metodologicznie słuszne, ponieważ zawsze testuję urządzenia w ten sposób, miały jednak pewną wadę: nie mówiły nic o tym, jak KAP-777 zachowuje się w systemie, w którym zastępuje lampy 300B. A właśnie to jest jego raison d'être.

I tu wkraczają lampy Create Audio. Nie wiem, czy państwo pamiętają, ale testowałem już lampy tej firmy i to lampy 300B. Należące do Golden Jazz Series lampy okazały się znakomite – kupiłem je do celów testowych i porównawczych i kupił je też Janusz, jeden z gospodarzy spotkań KTS-u. Niedawno jeden z czytelników z Nowej Zelandii zwrócił się do mnie z zapytaniem, czy słyszałem coś o nowych lampach tej firmy – jak się okazało, serii Golden Jazz Series już w ofercie nie ma. Ponieważ nic o nowych lampach nie wiedziałem, napisałem zaraz do pana Ningshenga Liu, przedstawiciela firmy i otrzymałem następującą odpowiedź: „Tak, rzeczywiście właśnie zmieniliśmy oferowane przez nas lampy 300B. Głównym impulsem do tego było skończenie się naszego zamówienia, które złożyliśmy w Shuguangu – firma ta produkuje dla nas lampy według naszych projektów i wymagań. Firma odpowiedziała nam, że na razie nie posiada odpowiednich materiałów, żeby kontynuować produkcję dokładnie takich lamp, jak poprzednio. Tak zrodził się pomysł nowej lampy. Oparliśmy ją na innych materiałach – chodzi głównie o anodę – ale o identycznych parametrach, jak poprzednia.”


I rzeczywiście – jeśli przyjrzymy się lampom, od razu widać, że różnią się budową – poprzednie miały anodę siatkową, a te, nazwane Luxury Series 300B litą, wyglądająca, jak węglowa. Czy tak jest na pewno? Nie jestem w 100 % pewien, ale na to wygląda.

A jak to się ma do Reimyo? Ano tak: KAP-a postanowiłem sparować z jednym z najlepszych wzmacniaczy lampowych, jakie znam, z monoblokami Ancient Audio Silver Grand Mono, w firmowym systemie z odtwarzaczem Ancient Audio Lektor Grand SE, w którym pracują lampy Create Audio Golden Jazz Series 300B. I to właśnie je zmieniliśmy na nową wersję. I właśnie od tego porównania chciałbym zacząć.


cały test: LINK

źródło: "High Fidelity"

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław