Start
Prezentacja firmy Xavian z udzialem Roberta Barletty w Salonie Audio Styl 11 czerwca w Katowicach!!!

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem. W czasie pokazu można będzie posłuchać i zobaczyć większość konstrukcji produkowanych przez Xaviana. W tym najlepszych modeli XN360 oraz MEDITERRANEA. Można będzie także posłuchać innych kolumn Roberto Barletty: Giulia, XN250, Duetto, nowych Gran Colonna oraz nowej Primissima. Kolumny zostaną zaprezentowane w kilku konfiguracjach sprzętowych. Elektronika towarzysząca to Mark Levinson, McIntosh,VPI oraz Goldenote. To także okazja do porozmawiania spokojnie z naszym gościem.

Studio Audio Styl - Al. Rożdzieńskiego 91, 40-203 Katowicetel. (32) 258 95 76

e-mail: biuro@audiostyl.pl | www.audiostyl.pl | Sobota godzina 10 -16


Na wszystkich uczestników spotkania czeka do rozlosowania 10 naprawdę bardzo ciekawych płyt kompaktowych :

Jazzowy Muzyk Roku
Jazzowy Album Roku: Adam Pierończyk „Komeda The Innocent Sorcerer”
A big surprise and at the same time well deserved is the Echo for the Korean singer Youn Sun Nah in the category Female Vocalist international. Since the release of her recent album “Same Girl” (ACT 9024-2), Youn Sun Nah has experienced a sheer unbelievable success. In France, her second home, she made it to the No.1 of the jazz charts and since then, for now 30 consecutive weeks, stays in the top 10.
Nowe wyjątkowe kolumny klasy podstawowej

Po roku produkcji oryginalnego modelu Primissima (po włosku „moja najpierwsza”) prezentujemy nową, poprawioną wersję. Głośnik średnio-niskotonowy z papierową membraną został wyprodukowany w Niemczech przez firmę Eton, według naszych specyfikacji. Obudowa jest zamknięta, tak jak w oryginalnym modelu. Zwrotnica korzysta z filtrów progresywnych, aby reprodukować stabilną scenę dźwiękową przy niskich zniekształceniach. Muzyka może teraz bardziej oddychać przez te kolumny, przez tą stabilną i bardziej przejrzystą scenę dźwiękową. Wierzymy, iż nowa Primissima będzie kontynuować legendę powstałą wraz z wersją oryginalną. Dostępne wykończenia okleiną naturalną to: wiśnia, dąb i orzech. Na zamówienie dostępne wersje „nero” i „bianco”.
SUONA SERIES | Nowa Gran Colonna

Temperament i charakter

Nowa Gran Colonna (po włosku „wielka kolumna”) to dwudrożna, wolnostojąca kolumna bas-refleks. Zwrotnica korzysta z filtrów progresywnych, aby reprodukować stabilną scenę dźwiękową przy niskich zniekształceniach.
Wyposażona w specjalny głośnik średnio-niskotonowy wyprodukowany przez firmę Eton, oraz wysokotonowy Vifa/Scan-Speak, nowa Gran Colonna przekazuje każdy rodzaj muzyki z odpowiednim temperamentem. Słuchanie różnych rodzajów muzyki spowoduje, że każdy z nich chwyci was za serce. Dostępne wykończenia okleiną naturalną to: wiśnia, dąb i orzech. Na zamówienie dostępne wersje „nero” i „bianco”.

Equipped with a special made Eton mid-bass driver and a Vifa/Scan-Speak high-frequency driver, the new Gran Colonna promises to perform with temperament and character all the kind of music you are used to listen to. Listening to the more different kind of music, the emotional involvement will always catch your heart. Available natural wood veneers are: cherry, walnut, maple. On request nero and bianco may also be manufactured.
XC SERIES | DUETTO

Długo szukaliśmy metody na stworzenie przystępnej cenowo, eleganckiej i wybitnie brzmiącej kolumny podłogowej. Znaleźliśmy odpowiedź w kolumnach dwu-i-pół drożnych, które nazwaliśmy Duetto. Jest to pochodna kolumn Mia, mająca wybitną harmonię i plastyczność dźwięku. Powiększona objętość wewnętrznych, podzielonych komór pozwala na obniżenie niskich częstotliwości, w stosunku do Mia. Odprzęgnięcie od podłogi następuje w nowej płycie HPL, z wewnętrznymi warstwami aluminium. Kolce odprzęgające są wkręcane w podstawę.


 

 XN SERIES | XN 125 EVO SPECIALE

Legenda XN 125 rozpoczęła się w 1998 roku, a teraz koncepcja tych głośników została rozwinięta w nowych XN 125 Evoluzione Speciale. Przekaz muzyczny stał się jeszcze bardziej naturalny i muzykalny. Filtr pasywny pierwszego rzędu pozwala na idealny timing i reprodukcję wspaniałej sceny dźwiękowej. Będąc łatwym obciążeniem elektrycznym XN 125 Evoluzione Speziale są świetnym partnerem dla wszelakich wzmacniaczy. Obie produkowane przez nas podstawki mogą zostać użyte aby cieszyć się pełnią dźwięku reprodukowanego przez XN 125 Evoluzione Speciale.


 

XN SERIES | XN 250 EVO

Nowe XN 250 Evoluzione to wyjątkowo przyjemne kolumny, niesamowicie muzykalne jak wszystkie inne kolumny Xaviana. Ich naturalne brzmienie przekazuje wewnętrzną duszę muzyki bez poświęcenia dynamiki, czy mikro-detali, tak istotnych w odwzorowaniu naturalnej atmosfery nagrania. XN 250 Evoluzione są wykonywane ręcznie z zastosowaniem wybitnych głośników z serii Revelator firmy Scan-Speak, wysokotonowego i nisko-średniotonowego z ponacinaną membraną, które razem tworzą spójny dźwięk, przypominający najlepsze głośniki elektrostatyczne, mając przy tym nieprawdopodobnie dobry bas jak na kolumny tej wielkości. W tym modelu Xavian zastosował obudowę wytłumioną matami bitumicznymi, filtry 1-go rzędu w zwrotnicy, co umożliwia osiągnięcie najlepszej sceny muzycznej oraz odpowiedzi na impuls, oraz zaciski kablowe WBT Platinum Signature. Wystarczy postawić XN 250 Evoluzione na dedykowanych podstawkach ST 612 Metallico aby cieszyć się klasyczną elegancją i nieprawdopodobną muzykalnością Xaviana.
XN SERIES | XN 270 EVO

Po dziesięcioleciu doświadczenia w produkcji znanych XN 270 osiągnęliśmy mistrzostwo w tym, jak powinna brzmieć doskonała obudowa zamknięta. Jesteśmy dumni, mogąc przedstawić nową wersję Evoluzione, będącą rozwinięciem oryginalnych pomysłów. XN 270 korzysta z przetworników Revelator firmy Scan-Speak oraz prawdziwych filtrów 1-go rzędu w zwrotnicy. Każdemu detalowi poświęcono jak największą uwagę: obudowa jest wykonana ręcznie z 30 mm MDFu, wewnętrzne ścianki są wytłumione pianką, matami bitumicznymi i piramidkami aby rozbić wewnętrzne fale stojące, terminale kablowe to znane WBT 0730.12 Platinum Signature. W zwrotnicy wykorzystano jedynie elementy pasywne najwyższej audiofilskiej jakości, a impedancja przebiega liniowo, co powoduje, że kolumna jest przyjaznym, rezystancyjnym obciążeniem dla wzmacniacza. XN 270 to spełnienie marzeń Roberto Barletty o tym, jak powinien brzmieć audiofilski głośnik. Zalecamy zastosowanie podstawek ST 612 Metallico.XN SERIES | XN 360

Nowe XN 360 to wysokiej klasy kolumny podłogowe, nowa referencja nie tylko w swojej klasie. Pasywne filtry, odpowiednio dobrane przetworniki Scan-Speaka, odpowiednio dobrana faza, dobrana objętość wewnętrzna, maskownica zawieszana magnetycznie, kształt przedniej ścianki, odpowiednia sztywność całej obudowy: każdy detal jest dopracowany aby stworzyć oryginalny głośnik, w którym każdy audiofil, szukający najlepszego dźwięku, powinien się zakochać. Przetworniki pochodzą z prestiżowej serii Revelator duńskiej firmy Scan-Speak. To ręcznie wykonane głośniki, gdzie zastosowano nowoczesne technologie będące wynikiem dwudziestu lat doświadczenia i badań. Użyte materiały są całkowicie naturalne: mechanicznie usztywniony papier, z impregnowanymi segmentami w głośnikach basowych i średniotonowych. Głośnik wysokotonowy, to rewelacyjny „ring radiator” osiągający częstotliwości rzędu 40 kHz, również z naturalną membraną z nasączanego materiału. Wszystkie przetworniki mają napęd magnetyczny z niskimi zniekształceniami, pozwalający na dużą amplitudę wychyleń membrany i doskonałą liniowość.


 


XC SERIES | GULIETTA

Giulietta to zupełnie nowy projekt, który definitywnie zmienia przekonania o audiofilskich możliwościach niedrogich kolumn podłogowych. Dzięki topowym głośnikom Scan-Speak Revelator rezultat jest zaskakujący: obraz akustyczny jest plastyczny i przekonujący, nie ma przy tym zmęczenia słuchaniem, ponieważ całkowicie brak ostrości w dźwięku, za to jest nieprawdopodobne wyczucie rytmu. Tak wysoki poziom naturalności i wrażenie „braku obudowy” jest osiągnięte za pomocą filtrowania głośników zwrotnicą prawdziwie pierwszego rzędu. Rekomendujemy ostrożny dobór wzmacniacza, który ma dużą rezerwę prądową oraz wybitną dynamikę. Dolna część obudowy może zostać wypełniona piaskiem, poprawiając przetwarzanie basu. Wtedy zakochacie się w Giuliettcie.

XC SERIES | GIULIA

Ponadczasowy Classic wśród klasyków. Giulia to kolumna w obudowie zamkniętej, dla wytrawnych audiofilów, poszukujących ciepłego i przejrzystego dźwięku. Wszystkie użyte głośniki to doskonale znane, ręcznie produkowane Scan-Speaki. Umiejętność grania naprawdę głośno, bez zauważalnej kompresji, czyni tą kolumnę idealną do większych pomieszczeń. Niższa komora może zostać wypełniona piaskiem, co poprawia przetwarzanie basu.


 

XC SERIES | MEDITERRANEA

Nowoczesna rzeźba dźwiękowa w klasycznej obudowie. Całkowicie zamknięta obudowa powoduje, iż Mediterranea jest ostatecznym wyborem dla świadomego melomana. Czystość i transparentność tych kolumn przypomina przetworniki elektrostatyczne, i dostarcza niesamowitych wrażeń na wiele godzin. Zalecane są wzmacniacze o dużej mocy.


 

 

 

Firma Xavian był do tej pory znana jako prodcucent zestawów głośnikowych. Teraz do oferty weszły też kable głośnikowe.

Mondiale to kable o konstrukcji koncentrycznej. Zastosowano przewodniki ze srebrzonej miedzi oraz izolację z teflonu i silikonu. Według producenta Mondiale ma zoptymalizowaną zarówno pojemność jak i indukcyjność. Kable są ręcznie robione w fabryce Xaviana w Kladnie w pobliżu Pragi.

 


Mondiale dostarczane są tylko w postaci fabrycznie zakończonych kompletów. Stosowane są wtyki bananowe WBT Nextgen. Standardowe długości kabli mieszczą się w przedziale od 2x2 metra do 2x5 metrów. Dłuższe kable mogą być wykonane na indywidualne zamówienie. Ceny dla wybranych długości to odpowiednio: - 2x2 metry ... 3.000 zł - 2x3 metry ... 3.990 zł

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław