Start
Xavian Mondiale - test audiostereo.pl - lipiec 2011
Sądząc po dobrej prasie i opiniach zadowolonych posiadaczy Xavian nie ma problemów ze zbytem. Jednak w im większej ilości systemów pojawiają się czeskie kolumny, tym więcej zmiennych i mniej, lub bardziej udanych konfiguracji. Chcąc przynajmniej częściowo pomóc zagubionym audiofilom Roberto Barletta wprowadził do oferty kable głośnikowe.
Mondiale dotarły do mnie jeszcze ciepłe, praktycznie prosto z fabryki. Wysyłka odbyła się na tyle szybko, że do producenta nie zdążyły dotrzeć zgrabne drewniane skrzyneczki, w których docelowo mają być sprzedawane przewody. Całe szczęście tuż przed publikacją recenzji otrzymałem ich … poglądowe zdjęcia. Malkontenci uznają ten fakt za mało poważne podejście, bądź nawet objaw niefrasobliwość wytwórcy, dla mnie jednak liczyła się możliwość posłuchania czeskich kabli, bo cóż miałbym, nawet z nie wiem jak pięknym pudełkiem robić. Chociaż i na takie dylematy pan Barletta znalazł odpowiedź: Załączona grafika: comp_Xavian_box-5.jpg Pozwolę sobie jednak wrócić do samych przewodów.

Konkurencja na pułapie dwóch – trzech tysięcy jest niezwykle silna. Potencjalny nabywca ma do wyboru wszelkiego rodzaju taśmy, plecionki a i szansa trafienia na model o przekroju średniej grubości węża (ogrodowego?) jest całkiem spora. Producenci chwalą się zaawansowanymi procesami galwanizacji, skomplikowaną geometrią i niezwykłą czystością przewodnika. Xavian też ma coś dla miłośników technikaliów i oryginalności. Otóż Mondiale są przewodami o budowie koncentrycznej, które wykonano ze srebrzonej miedzi izolowanej teflonem i silikonem.

W dodatku podczas wymiany korespondencji pan Barletta bez zasłaniania się kosmicznymi technologiami i tajemną wiedzą metalurgiczną podał ich podstawowe parametry elektryczne. O ile dla większości posiadaczy sprzętu, nazwijmy masowego, nie maja one większego znaczenia to dla miłośników Lavardina, NVA, czy innych egzotycznych marek są cennymi wskazówkami umożliwiającymi uzyskanie pełnej synergii pomiędzy komponentami własnego systemu. Chcąc zawczasu uciąć dywagacje na temat ewentualnego „opierania się na azjatyckiej myśli technicznej” zapytałem wprost i uzyskałem zapewnienie, że Mondiale są wykonywane ręcznie w Czechach (w Kładnie) a bazą do ich powstania jest przewód o zastosowaniu militarnym. Wiedziony wrodzoną ciekawością nie omieszkałem również spytać o wykonane z niezwykłą starannością i ozdobione firmowym logo drewniane puszki. Podczas odsłuchów jakoś niespecjalnie korciło mnie ich rozkręcanie a skoro miałem kontakt z producentem najrozsądniej było zasięgnąć języka u źródła. Otóż pełnią one jedynie rolę spliterów/rozdzielaczy, pomijam niezaprzeczalnie pozytywny wpływ estetykę przewodów. Wpisuje się to niejako w obiegową opinię o Xavianie uchodzącym za firmę o ponadprzeciętnych umiejętnościach stolarskich. Prawdziwą wisienką na torcie są jednak rewelacyjne od strony mechanicznej i ergonomicznej, a przy tym wprost przecudnej urody kątowe, zakręcane wtyki WBT Nextgen.


czytaj test: LINK
Źródło: audiostereo.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław