Start
Amphion - W krainie tysięcy jezior i dobrego dżwięku (reportaż)
Co roku w swoich relacjach z Audio Show podkreślam, że dla mnie nie jest bynajmniej najistotniejsze zobaczenie, czy posłuchanie prezentowanego tam sprzętu (choćby z racji kiepskich warunków akustycznych, a co za tym idzie zazwyczaj nie najlepszego dźwięku), tylko spotkanie ludzi związanych z branżą. Poznawanie twórców sprzętów, które mam okazję recenzować, daje mi inne spojrzenie na to co słyszę, łatwiej jest mi zrozumieć pewne wybory, których ci ludzie dokonują projektując/budując swoje urządzenia.
Zupełnie osobną kwestią jest fakt, że wiele pośród tych osób to naprawdę ciekawi ludzie, z którymi po prostu dobrze się rozmawia, bo dzielą moją/naszą pasję, jaką muzyka. Co roku korzystam więc z okazji i staram się porozmawiać z jak największą ilością takich osób. Czasem jednak trafia się okazja na jeszcze dokładniejsze przyjrzenie się jednej z firm, jej pracy, poznanie jej filozofii i trudno z takiej szansy nie skorzystać. Poniżej opowiem Państwu o kilkudniowej, niezwykle ciekawej wyprawie do... Finlandii, czyli kraju, który pewnie większości audiofilów jakoś szczególnie nie kojarzy się z ojczyzna dobrego dźwięku. A jednak...

Dzień pierwszy

Bycie recenzentem ma co prawda te nieco gorsze strony, ale te piękne wynagradzają to w dwójnasób – pomyślałem oglądając prze okno samolotu absolutnie niesamowity widok. Można się uczyć na lekcjach geografii o tysiącach polodowcowych jezior w Finlandii, ale gdy zobaczy się to z góry, nawet jeśli jeziora są jeszcze zamarznięte, to zupełnie inna bajka. Człowiek nabiera ogromnego szacunku dla natury, która tworzy takie cuda – wszędzie woda (teraz zamarznięta) a między poszczególnymi jeziorkami widać jedynie wąziutkie skrawki lądu. Po prostu obłęd.
Samolot w końcu podchodzi do lądowania a ja rozglądam się szukając choćby śladu miasta – Helsinki może do największych miast Europy nie należą, ale coś powinienem zobaczyć, a tu tylko jeziora i lasy w koło. Na szczęście na lotnisku odbiera nas Jyri – przedstawiciel Amphiona na południe Finlandii, więc to nie nasz problem, gdzieś nas przecież dowiezie. Dojazd do Helsinek trwa dobre pół godziny i okazuje się, że to wcale nie takie małe miasto, acz nie ma tu specjalnie wysokiej zabudowy, więc może dlatego nie wypatrzyliśmy niczego z okien samolotu.

Nasza wycieczka zapowiada się nad wyraz interesująco. Dziennikarze zajmujący się różną tematyką często są zapraszani do fabryk, w których wytwarzane są opisywane przez nich produkty. Takie wycieczki są zazwyczaj dość podobne – tour po fabryce, prezentacja kilku produktów i spotkanie z twórcami, to właściwie pozycje obowiązkowe, standardowe. Oczywiście rozumiem, że niełatwo wymyślić coś oryginalnego, ale jak się okazuje da się. Nasz gospodarz – Anssi Hyvönen, właściciel firmy Amphion – postanowił pokazać nam, oprócz „pozycji obowiązkowych”, także praktyczne zastosowania jego kolumn. Oczywiście nie mieliśmy odwiedzać klientów w ich domach, ale w planie były spotkania z profesjonalistami używającymi kolumn Anssiego. Ale po kolei.

czytaj cały TEKST
źródło: "HighFidelity.pl"
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław