Start
Harmonix CS-120 Improver Version test HiFi Choice
Model CS-120 powraca na rynek po kilku latach nieobecności.
W ofercie uznanego japońskiego producenta kabli pojawił się model CS-120. Ciekawostką jest to, że kiedyś był on już w ofercie Harmonixa, ale kilka lat temu został wycofany ze sprzedaży. Okazało się jednak, że nacisk ze strony klientów był tak duży, iż kierownictwo firmy postanowiło ponownie umieścić go w katalogu. Obecnie CS-120 to nic innego jak udoskonalona wersja protoplasty sprzed lat. Zmiany są niewielkie, a objęły przede wszystkim takie elementy, jak konstrukcję wiązki przewodników oraz materiały.

Najważniejsze jest to, że widełki (kabel jest dostępny tylko z tym rodzajem zakończeń) pokryto podwójną warstwą złota i rodu. Ma to uczynić je bardziej odpornymi na ścieranie – ciągłe dociskanie przez terminale kolumn czy wzmacniacza nie powinno spowodować szybkiej utraty powłoki poprawiającej przewodność, zapewniającej efektywniejszy kontakt z gniazdami.

Wyższa klasa Harmonix traktuje kable jako swego rodzaju układ naczyń krwionośnych funkcjonujących w jednym organizmie wraz z elektroniką. Od drożności tych naczyń zależy jakość pracy poszczególnych komponentów. Zaawansowane procesy strojenia rezonansów oraz dobór określonych materiałów okazały się kluczem do sukcesu. Nie ukrywam, że kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z produktami marki Harmonix, od razu wzbudziły we mnie uznanie i szacunek do ich konstruktorów. Miałem już okazję słuchać systemów w całości okablowanych tymi zacnymi przewodami i przyjrzeć się, a raczej przysłuchać dokładnie wielu modelom. Bez względu czy były to kable sieciowe, sygnałowe, czy też głośnikowe – zawsze odnosiłem podobne wrażenie „odetkania się” systemu. Czegoś w rodzaju uwolnienia się muzyki w pełnym paśmie częstotliwości. Dynamika, jaka cechuje najnowszy model CS-120, jest imponująca!

cały test: pdf Harmonix CS-120 Improver Version test HiFi Choice 1,4 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław