Start
Hegel H100 test HiFi Choice
Ta norweska marka nie tak dawno wdarła się przebojem na polski rynek, robiąc sporo zamieszania...

Hegel H100 jest wzmacniaczem ze środka oferty i prawdopodobnie konstrukcją o najlepszym stosunku jakości do ceny w katalogu tego norweskiego producenta. Może o tym świadczyć wiele rozwiązań technicznych zaczerpniętych wprost z droższych wzmacniaczy oraz to, jak bardzo funkcjonalna jest ta integra.

H100 może przyjmować i przetwarzać sygnał cyfrowy poprzez port USB (16-bit/48kHz), może również współpracować jako końcówka mocy z sygnałem wysłanym z przedwzmacniacza kina domowego i zasilać np. kanały przednie lub tylne. Możemy także połączyć Hegla z lampowym przedwzmacniaczem i poeksperymentować w ten sposób z modelowaniem brzmienia. Ponadto norweski wzmacniacz może wysłać sterowany sygnał do niezależnych końcówek mocy. Oprócz klasycznych i powszechnie stosowanych gniazd RCA sygnał z odtwarzacza CD lub innego źródła można dostarczyć poprzez zbalansowane wejścia XLR.

Elektronika w detalach Hegel H100 bazuje na opatentowanym firmowym układzie Sound Engine, łączącym zalety wzmacniaczy pracujących w czystej klasie A oraz tych klasy AB. Układ ten charakteryzuje się tym, że między poszczególnymi stopniami wzmacniającymi sygnał nie ma sprzężenia zwrotnego, a to wszystko po to, żeby utrzymać go w jak najczystszej, najbliższej pierwowzorowi postaci. Naturalnie producent milczy na temat rozwiązań elektronicznych skrywanych w układzie Sound Engine. Zaglądając do wnętrza wzmacniacza, stwierdziłem, że jego konstrukcja jest jedną z najsolidniejszych, jakie widziałem w podobnych urządzeniach z tego przedziału cenowego. Świadczyć o tym może chociażby fakt zastosowania potężnego transformatora toroidalnego o mocy 630VA oraz baterii kondensatorów zasilających o łącznej pojemności 60.000μF, nie licząc innych mniej ważnych układów zajmujących się filtracją prądu dla obwodów logiki i sterowania. Stopnie końcowe lewego i prawego kanału są zasilane z osobnych linii, również lewy i prawy kanał  przedwzmacniacza oparto na odrębnych obwodach dostarczających prąd, co świadczy o wielkiej dbałości producenta w kwestii ograniczenia przesłuchu między kanałami.

cały test: pdf HiFiChoice_HegelH100 8,5 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław