Start
Hegel HD 25 - test w AUDIO
To dobre otwarcie testu – rozpoczyna go firma, dla której przetworniki C/A są jedną z dwóch najważniejszych, obok wzmacniaczy zintegrowanych, kategorii sprzętu. Hegel dał się już poznać jako producent łączący nowoczesność, audiofilskie wymagania i zdrowy rozsądek.

Przetworniki Hegla mają niewielkie rozmiary i chociaż HD25 jest największy ze wszystkich modeli, to i jego szerokość wynosi wciąż skromne 21 cm
– w sam raz na wypełnienie nieużywanego miejsca w szafce, w którym nic większego się nie zmieści. Front ma lekko zaokrąglone krawędzie i został pozbawiony wszelkich przycisków; na środku widać jedynie spory wyświetlacz, nawet wyłącznik sieciowy przeniesiono do tyłu. Jednak minimalizm jest pozorny – urządzenie prezentuje wysoką funkcjonalność, a obsługuje się je dość wygodnie za pomocą dołączonego do zestawu pilota wielkości karty kredytowej. Przyda się on także do firmowego wzmacniacza czy odtwarzacza. Dolna sekcja przycisków została przypisana HD25 i pozwala na sterowanie programowym odtwarzaczem (w podłączonym przez USB komputerze), zmianę wejścia oraz regulację głośności w samym przetworniku. Ta ostatnia pozwala np. na bezpośrednie sterowanie końcówkami mocy lub kolumnami aktywnymi, które stają się coraz bardziej popularne. Przy okazji warto wspomnieć o lekko podniesionym, bazowym napięciu wyjściowym, które dla złącz RCA wynosi nie 2, ale 2,5 V. Wróćmy jeszcze na moment do samego sterowania – producent przekonuje, że podstawowe funkcje (zmiana wejść) można realizować bez pilota, używając do tego panelu uprzedniego, na którym znajdują cię sensory dotykowe. Reaguje on (podobno) na lekkie, dwukrotne uderzenie – „podwójne kliknięcie” – podobnie jak w przypadku komputerowej myszki. Testowany egzemplarz ignorował moje próby, co jednak nie wywoływało dużej irytacji – przyzwyczaiłem się już do tego, że większość paneli dotykowych i im pochodnych rozwiązań odmawia mi posłuszeństwa.

cały test: pdf Hegel HD 25 - test w AUDIO 0,9 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław