Start
Hegel Super na pclab.pl
Można wyjść z bezpiecznego i prawdziwego założenia, że każdy dziennikarz zajmujący się audio, przed zakupem sprzętu grającego dla siebie przesłuchuje ich ileś tam. Zatem logiczne, że skoro decyduje się wyłożyć swoje środki na urządzenie konkretnej firmy, cóż, jest ono w jakimś stopniu warte polecenia, lub chociaż uwagi. W moim przypadku Hegel jest jedną z nich. Cholernie ją lubię, do tego stopnia, że wydając jakiś czas temu kapustę na wzmacniacz zintegrowany H70 cieszyłem się jak dziecko. Trzeba iść do przodu jednak, hasiedemdziesiątka została zastąpiona.
Ale nie dlatego, że coś jej dolega, bo to doprawdy zacny klocek. Jej następcą jest nieco mniejszy H80 - model oczko wyżej, oczywiście tej samej firmy. Tylko i wyłącznie to mnie podkusiło do zmiany, a nie chęć takowej dla samego faktu jej uskutecznienia. I tak sobie ten stan rzeczy trwa w najlepsze od kilku miesięcy, aż tu nagle dostaję od kuriera paczkę wielkości pięści. Otwieram, a tu... Hegel. Jest w tym coś bardzo dziwnego.

Skandynawia, typie!

To może "pokrótce" wyjaśnię to moje zdziwienie. Hegel jest skandynawską firmą, która na naszym rodzimym rynku jest już naprawdę dobrze znana i wyjątkowo lubiana. Spora w tym zasługa polskiego dystrybutora, bo facet wiedział dobrze jaką markę wziął pod swoje skrzydła, zdawał sobie doskonale sprawę z tego, jak dobre są jej sprzęty. Ponieważ jest człowiekiem osłuchanym, ma świadomość tego, z czym produkty Hegla się lubią. A lubią się z wieloma rzeczami, stąd m. in. wiele forumowych społeczności patrzy na nie przychylnym okiem. Nie zaskoczę nikogo stwierdzeniem, że te środowiska są bardzo, ale to bardzo wybredne i nieufne. Zatem wybić się na audiofilskich forach z jakimś sprzętem audio jest cholernie ciężko. Coś o tym wiem, bo na kilku się udzielam, czytam co ludzie tam piszą. A tworzą najróżniejsze treści, często włos się na głowie jeży ze zdumienia, rozbawienia i przerażenia. Jednakże Hegel ma opinię bardzo dobrą, co mnie akurat nie dziwi. Ani trochę.

czytaj cały: TEST
źródło: blog.pclab.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław