Start
The Funk Firm , Trenner and Friedl w Q21 reportaż w Soundrebels.com
O tym, że audiofile bardzo często przypominają małe dzieci wiemy aż nadto dobrze. W końcu sami czasem ulegamy irracjonalnym pokusom nabycia czegoś wyłącznie z powodu tzw. „bo ja chcę”. O ile jest to pomijalny dla domowego budżetu drobiazg, to jeszcze pół biedy, jednak, jeśli zwykła zachcianka przybiera postać zdecydowanie poważniejszą mamy do czynienia z audiophilią nervosą, która jak każde uzależnienie wymaga grupy wsparcia.

Podobnie jak w zeszłym roku (i latach minionych) z pomocą potrzebującym przyszła popularna pabianicka „lecznica” Q21, która w przeddzień Dnia Dziecka, 31 maja zorganizowała całodniowe sesje terapeutyczne dla mniej i bardziej skażonych audiofilizmem przypadków. Oprócz wykwalifikowanej kadry medycznej z klinik Audio-Center, Audiomagic i Moje Audio zadbano również o światowej sławy specjalistów jak Geoff Merrigan z Tellurium Q i Paul D Thomas z The Funk Firm. W ramach wzmocnienia działania antydepresantów i pokazania gościom przybyłym z „Krainy Deszczowców” znanej szerszemu gronu jako U.K., wręcz legendarnego poziomu usług świadczonych w tego typu placówkach opieki zdrowotnej obsługa Q21 postarała się nie tylko o tzw. „namiot kulinarny”, ale również o zaskakującą, jak na ostatnio panujące warunki, pogodę.Na parterze przygotowano dwa systemy z elektroniką Naim’a w roli głównej. Jeden z nich ustawiony w niewielkiej wnęce, pełniący głównie rolę statycznej dekoracji prezentował modną ostatnio uniwersalność zaklętą w niewielkiej, przyjemnej oku formie maluchów z serii Uniti i Classic.

Za to zestaw jak najbardziej grający i cieszący się sporym zainteresowaniem przybyłych miłośników dobrego dźwięku składał się z elektroniki Naim i włoskich kolumn Diapason. Nie zabrakło też polskiego akcentu w postaci bydgoskich srebrnych kabli głośnikowych Albedo. A oto szczegóły:
- Naim CD5XS / Nait XS-2 / Flatcap XS
- Naim UnitiLite / NAP 155-EX
- kolumny: Diapason Neos (podłogowe) / Karis II (podstawkowe)
- okablowanie: Albedo Monolith (głośnikowe), Naim
- sieć: Gigawatt  PF-1 / Cardas Quadlink
Obecność w tymże pomieszczeniu zalecałbym wszystkim tym, którzy uważają, że nie mają w domu miejsca na kolumny podłogowe. Ponadto trudno byłoby znaleźć nie tylko wśród przybyłych na majówkę przedstawicielek płci pięknej, ale nawet patrząc na ogół populacji osób, którym te urocze podłogówki nie przypadłyby do gustu.

Górną kondygnację we władanie przejęły również dwa systemy, z czego pierwszy dedykowano miłośnikom słuchawek marki Audeze LC-2 / LC-3 / LC-X / LC- XC. Całość nausznikową koordynował zgrany duet z Audiomagic’a a biorąc pod uwagę, że jednocześnie uruchomione były cztery stanowiska odsłuchowe panowie z trudem znajdowali czas na chwilę wytchnienia.Jednak największe, a przy tym permanentne oblężenie przeżywała główna sala odsłuchowa, w której odbywały się nie tylko prelekcje prowadzone przez zaproszonych znamienitych gości, ale przede wszystkim odsłuchy nad wyraz oryginalnie skonfigurowanego (i to nie tylko pod względem designu) systemu. Rola moderatorów, nieodzowna przy tego typu prezentacjach przypadła ekipie wrocławskiego Moje Audio. Za źródło posłużył gramofon The Funk Firm LSD (Little Super Deck) uzbrojony w ramię F5 z wkładką Ortofon MC Vivo. Po drodze do pracującej tym razem w roli przedwzmacniacza integry Crayon CFA 1.2 znalazło się jeszcze miejsce na phonostage’a Bakoon Phono MC. Kolumy Trenner & Friedl Pharoah dzielnie napędzała stereofoniczna końcówka mocy Tellurium Q Iridium 20 II, która ze względu na swoja budowę i panującą w sobotę temperaturę, co 2-2,5h musiała chwilkę przestygnąć. Całość okablowano przewodami Tellurium Q Ultra Black / Blue i … Ultra Silver. Za krystaliczną czystość dostarczanego do systemu prądu odpowiadał Gigawatt PC-3 EVO SE.Gdybym miał swoje wrażenia opierać jedynie na tym, co mogłem usłyszeć w godzinach po oficjalnym otwarciu, to … wolałbym nie napisać nawet słowa. Popularność majówki przyciągnęła na tyle liczne grono, że przez większą część imprezy we wszystkich pomieszczeniach, gdzie grała muzyka panował ścisk niczym w pierwszych wakacyjnych pociągach nad morze. Proszę mi wierzyć – w takich warunkach nie sposób ocenić cokolwiek poza designem prezentowanego systemu i erudycją osoby odsłuch prowadzącej. Nawet podczas oficjalnego losowania atrakcyjnych nagród (m.in. kolumn Monitor Audio MR-6, bezprzewodowego głośnika Cambridge Audio Minx-Go, czy DACa Fiio D-07) ufundowanych przez nader szczodrych w tym roku sponsorów, trudno było znaleźć miejsce na ustawionej w sweet spocie kanapie.

czytaj cały: TEKST
źródło: soundrebels.com

 

 


 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław