Start
iFi Audio iDAC Micro, iUSB Power, iCan, iTube, Geminii USB, iRack w hifiphylosophy.com
O firmie ifi była już mowa podczas pisania recenzji wzmacniacza słuchawkowego iCAN. Przypomnę jedynie, że jest to duży angielski producent, który zaczynał od drogiego, stacjonarnego audio pod marką AMR (Abbington Music Research), która to marka funkcjonuje nadal i ma się niezgorzej, ale by nadążyć za modą na życie przy komputerze i umilanie sobie podróży muzyką, powołał też Abbington do życia właśnie markę ifi, przedmiotem produkcji której są małe urządzenia na takie okazje.
Opisywany iCAN był dokładnie taki i był jednocześnie samowystarczalny, o ile nie liczyć tego, że musiał przy źródle cyfrowym współpracować z jakimś DAC-kiem, jego albo zewnętrznym. Upłynęło czasu mało wiele, a tych małych ifi namnożyło się jak komarów w kałuży i gotowe nas kąsać na wiele kolejnych sposobów, a nie tylko pojedynczo, jak ten pierwszy iCAN. Tak w ogóle, to jeśli dobrze liczę, jest tych małych ifi sztuk siedem plus kabel USB specjalnego ichniego chowu oraz jeszcze stelaż, żeby to wszystko jakoś uporządkować. Ale że na stelażu tylko cztery pudełka się mieszczą, to i my się czterema zajmiemy, tym bardziej, że z trzech pominiętych jedno jest przedwzmacniaczem gramofonowym, a gramofonu nie będziemy używali, drugie konwerterem, a będziemy korzystać jedynie z przyłącza USB, a trzecie to nasz dobry znajomy, malutki iCAN nano, którego już opisałem.

No i stoi koło mnie ta miniaturowa wieżyczka, z czterech kawałków zespolona i opleciona w rozliczne kable. Bo tak: z komputera wychodzimy kablem USB; własnym albo dołączonym przez ifi jako wyposażenie iDAC-ka, (a tutaj będzie to Tellurium Q Blue). Wychodzimy i zaraz wchodzimy, ale nie do iDAC-ka bezpośrednio, tylko do czegoś co zwie się USB Power i do tego też służy, to znaczy chytrze poprawia sygnał USB, redukując aż stukrotnie jego hałasy wewnętrzne. W ramach tej czynności, czyli poprawiania, z USB Power wychodzimy już kablem USB nie pojedynczym, tylko podwójnym, od samego ifi kupionym, co się nazywa Gemini, czyli po łacinie bliźniak, i ma faktycznie dwie osobne żyły dla sygnału i zasilania, całkiem niczym jakaś USB-autostrada, tylko po każdym pasie jedzie się w tę samą stronę. Ta autostrada wpada do jednego zbiorczego wtyku i co tam się w środku wyrabia nie wiem, bo nie widać, a dopiero za jego pośrednictwem sygnał ląduje w iDAC-ku, który tak nawiasem może być samowystarczalny i w związku z tym może zostać kupiony jako pierwszy, tak na dobry początek, jako że ma gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i własny potencjometr. Jest zatem faktycznie samowystarczalny, i to on a nie iCAN przy komputerze w pojedynkę spisze się najlepiej, no chyba, że mamy porządną kartę dźwiękową albo inny DAC i tylko sam wzmacniacz jest nam potrzebny. Lecz że nie bawimy się teraz w pojedyncze paciorki, tylko w cały audiofilski różaniec, to się nad tym iDAC nie będziemy rozwodzić ani przy nim zatrzymywać, tylko nuże z niego interkonektem analogowym RCA hyc piętro wyżej, ku iTube. Interkonekty, tak swoją drogą, w ilości sztuk dwa stanowią wyposażenie stelaża iRack i w jego cenę są wliczone, a przy tym całkiem są zacne, do czego jeszcze wrócę. My jednak posłużymy się teraz van den Hulem, żeby po audiofilsku się nadąć, bo co będzie ten kabel próżnował jak nie ma nic do roboty i się w szufladzie wyleguje.

czytaj cały: TEKST
źródło: hifiphilosophy.com
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław