Start
Xavian XN 125 Junior w teście hifiphilosophy.com
  Firma Xavian powstała w 1995 roku i jest czeska, ale nie tak do końca, albowiem jej założyciel i animator w jednej osobie to Roberto Barletta; Włoch osiadły w Czechach na początku lat 90-tych. Roberto urodził się w Turynie i tam ukończył studia elektroniczne, a potem podjął pracę dla Audaxa i Peerlessa – wytwórców głośników. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny, toteż muzyka od najwcześniejszego dzieciństwa mu towarzyszyła i jej koniec końców poświęcił zawodową karierę, choć nie w zawodzie muzyka tylko producenta aparatury audio, którą od wczesnej młodości się fascynował.


Nie wiem ilu Włochów w tych latach 90-tych w Czechach osiadło, ale to już drugi napotkany na audiofilskim obszarze po Ricardo Kronie przedstawiciel tej nacji, który pojąwszy za żonę Czeszkę jął rozkręcać własny biznes w tym kraju. Nie ma się jednak co dziwić, bo z północnych Włoch jest do Czech rzut przez Alpy i Austrię beretem, a Czechy to kraj o wysokiej kulturze materialnej, najwyższej spośród państw powstałych po rozpadzie monarchii austrowęgierskiej, a przy tym w latach 90-tych oferujący zdecydowanie niższe koszty prowadzenia działalności niż Włochy czy Austria. Poza tym Czeszki podobnie jak Polki słyną z urody, a więc tym bardziej.Firma pierwsze kroki stawiała w Pradze, ale teraz mieści się w położonym opodal Kladnie, zatrudniając łącznie osiem osób i dysponując halą produkcyjną o powierzchni pięciuset metrów kwadratowych. Powstaje tam kilka linii głośników, zarówno monitorowych jak i podłogowych, celujących w niższy i średni przedział cenowy (najdroższy model kosztuje 35 tysięcy), szczycących się doskonałym wzornictwem, mistrzowskim wykończeniem i świetnym dźwiękiem. Wszystko to na bazie wysokiej klasy stolarki, najwyższej jakości fornirów i dopracowanych rozwiązań akustycznych.

Sam maestro Barletta przyznaje w wywiadach, że jego filozofią brzmieniową jest brak filozofii brzmienia innej niż samo piękno. Głośniki mają grać i mieć duszę, a nie realizować jakiś wydumane założenia. Kiedy to się nie udaje, projekt wędruje do kosza i rozpoczyna się nowy, aż powstanie coś ciekawego, coś mającego osobowość.

czytaj cały: TEST
źródło: hifiphilosophy.com
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław