Start
Hegel HD12 DSD w teście zakupek.pl
HD12 DSD to najnowszy DAC z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym od norweskiego Hegla. Urządzenie zostało wycenione na 4999 zł, ale czy może stawać w szranki z Matrixem X-SABRE, MyTekiem Stereo192DSD lub Asusem Xonar Essence III? Do tej pory testowaliśmy jedno urządzenie produkcji Hegla – malutki słuchawkowy przetwornik do komputera o nazwie SUPER. To udany sprzęt o niewielkich wymiarach i cieplejszym brzmieniu. HD12 to sprzęt dużo większego formatu oraz pierwszy w ofercie producenta przetwornik z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym.


Wyposażenie
HD12 pakowany jest w biały karton z pomarańczowymi akcentami. Wygląda zwyczajnie, a nawet – jak na ten przedział cenowy – nieciekawie. Nabywca znajdzie w środku pilot oraz kabel zasilający.

Pilot wykonany został z tworzywa sztucznego, jest płaski i niewielki. Przyciski są wypukłe, różnokolorowe, pokryte połyskującą folią (podobne rozwiązanie stosuje NuForce). Kabel zasilający jest typowy, ale solidny. Dobrze, że w ogóle jest na wyposażeniu, bo czasami producenci przy wysokich modelach z niego rezygnują. Nie ma jednak pozostałego okablowania, w tym kabla USB, więc trzeba być na to przygotowanym.Konstrukcja
Na oko jest elegancko i minimalistycznie, zgodnie ze stylem producenta.

HD12 to 3,5-kilogramowy czarny “klocek”, który mierzy 26 na 21 cm, a jego wysokość to 6 cm. Przetwornik ma matową, szorstką obudowę i gładki front z mocno zaokrąglonymi krawędziami i wierzchołkami. W centralnej części u dołu znajduje się spory wyświetlacz o niebieskim podświetleniu, a z prawej strony umieszczono wyjście słuchawkowe 6,3 mm. Sprzęt prezentuje się zatem wręcz oszczędnie, bez zbędnych bajerów, udziwnień – dominuje prostota o rasowym wykończeniu.

czytaj cały: TEST
źródło: zakupek.pl

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław