Start
Bakoon AMP-12 w teście HiFi Choice
Celem konstruktorów Bakoona było stworzenie najlepszego kompaktowego wzmacniacza świata... Od czasu do czasu na rynku pojawiają się firmy, które aby zaoferować wysokiej klasy brzmienie, robią to jednak inaczej niż wszyscy. Taką firmą jest koreański (wprawdzie powiązany mocno z japońskim) Bakoon Products. Ciekawostką jest fakt, że produkty tej firmy pracują w domenie prądowej, a nie napięciowej. Sprawdźmy jak to się sprawdza w praktyce. Wychodzę z założenia, że ilekroć wpada mi w ręce produkt nowej, nieznanej mi marki, zawsze warto zajrzeć na stronę producenta i poszukać informacji o filozofii firmy, ewentualnie o jej celach.

W prawdzie z Bakoonem miałem już wcześniej do czynienia, ale na stronę internetową zajrzałem i znalazłem tam stwierdzenie, że celem jej konstruktorów było „stworzenie najlepszego kompaktowego wzmacniacza świata”. Firma ta kilka lat temu zaistniała w świadomości audiofilów na całym świecie (wcześniej zapewne na rynku lokalnym) za sprawą pierwszego wzmacniacza oznaczonego symbolem AMP-11R. Była to niewielka  (20x20x4cm), bardzo elegancko wykonana i wykończona aluminiowa skrzynka, przypominająca nieco designem apple’owskiego Maca mini.

Wzmacniacz ten, niejako wbrew światowym trendom, nie pracował w klasie D i nie oferował gigantycznej mocy – 15W, niezależnie od zastosowanych rozwiązań, nie jest mocą, która wystarczy do napędzenia każdej pary kolumn. Ta niewysoka moc wzmacniacza niejako sugeruje japońskie pochodzenie projektu – to przecież Kraj Kwitnącej Wiśni nadal jest „ojczyzną” wzmacniaczy lampowych niskiej mocy i pasujących do nich wysokoskutecznych kolumn. Choć Bakoon nie jest wzmacniaczem lampowym, to oferowana moc sprawia, iż dobór głośników jest sprawą równie kluczową jak w przypadku kilku-/ kilkunastowatowych lampowych SET-ów. Choć wspomniany model odniósł spory sukces, to jego twórcy nie spoczęli na laurach i wprowadzili nową, ich daniem oczywiście lepszą wersję, oznaczoną symbolem AMP-12R. Nie zmienił się wygląd ani oferowana moc, ani kwestia pracy w domenie prądowej.

cały test: pdf Bakoon AMP-12 w teście HiFi Choice 1,0 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław