Start
iFi Audio iDSD test w Audio Video
Produkt iFi Audio to bardziej urządzenie biurkowe niż przenośne, ale muzyki można na nim słuchać ze smartfona. I to ze świetną jakością. iDSD to nowość w ofercie iFi Audio, formalnie przynależąca do serii Nano. Marka ta jest częścią brytyjskiego AMR-a – firmy z wieloletnią tradycją, która zasłynęła dzięki serii produktów cyfrowych opartych na lampach i przetwornikach c/a pozbawionych filtracji cyfrowej.

Urządzenia iFi Audio są kierowane do osób dopiero raczkujących w świecie entuzjastów dobrego brzmienia. Jak również do posiadaczy „dorosłych” systemów high-end, którzy od czasu do czasu mają potrzebę posłuchania muzyki na mniejszym, nierzadko mobilnym, systemie. iDSD zawdzięcza swoją nazwę natywnej możliwości obsługi formatu DSD, ale oczywiście radzi sobie też z formatem PCM – do rozdzielczości 24 bity/192 kHz włącznie. iDSD to największy produkt z całej stawki testowej. Jest znacznie większy i cięższy niż Herus, nie wspominając już o Beyerdynamiku. Można rzec, że to sprzęt bardziej biurkowy niż przenośny. Choć w dalszym ciągu mieści się on bez problemu w dłoni, a w parze z telefonem nie wygląda wcale groteskowo. Użytkowanie go poza domem w taki sposób może jednak nastręczyć problemów. Nie należy też zapominać, że z tymi rozmiarami wiąże się też największa liczba dodatkowych funkcji. Co ciekawe, iDSD jest najtańszy ze wszystkich mikrusów – i to zdecydowanie.

BUDOWA

Obudowa iDSD jest „firmowa”, tj. bardzo solidna. Składa się z aluminiowego „rękawa” oraz dwóch paneli. To rozwiązanie znane z innych produktów nie tylko iFi Audio, ale też licznej konkurencji, choć trzeba przyznać, że wzornictwo stosowane przez angielską firmę jest wyjątkowo rozpoznawalne. Na froncie urządzenia zamontowano pokrętło analogowej regulacji głośności, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz parę wyjść liniowych. To sprawia, że bez problemu można podłączyć do iDSD np. stereofoniczny wzmacniacz i kolumny. Z tyłu znalazło się miejsce dla gniazda USB typu B (asynchroniczny transfer), wyjścia współosiowego (iDSD może zatem pełnić funkcję konwertera USB-S/ PDIF) oraz przełącznika filtru cyfrowego, który ma za zadanie nadać przekazowi muzykalności. Na górnej ścianie iDSD jest też niewielki otwór sygnalizujący pracę urządzenia oraz wyczerpujące się ogniwa. Sami przyznacie, że sporo tych jego możliwości.

cały test: pdf iFi Audio iDSD test w Audio Video 0,2 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław