Start
Przedwzmacniacz gramofonowy Bakoon SATRI EQA-12 test w Audio Video
Firma Bakoon wdarła się przebojem na salony audio zupełnie niedawno, a już zdążyła zrobić sporo zamieszania swoimi urządzeniami pracującymi w domenie prądowej.
Idea urządzeń pracujących w domenie prądowej (niejako w opozycji do zdecydowanej większości pracującej na sygnałach napięciowych) nie jest bynajmniej nowa. Sam już od kilku ładnych lat posiadam phonostage słoweńskiej firmy ESE Labs, który także pracuje w domenie prądowej.

Zalety tego rozwiązania są spore, a jednak to urządzenia „napięciowe” zdominowały branżę audio. Dlaczego? Pewnie trudno to uzasadnić logicznie (choć konstruktorzy twierdzą, że
powodem tej sytuacji jest trudniejsza aplikacja tego rozwiązania, a i koszty wyższe), lecz zarówno w naszej, jak i wielu innych branżach można wskazać liczne przykłady sytuacji, w których wcale te nie najlepsze rozwiązania zdominowały rynek, lecz te „łatwiejsze” lub po prostu tańsze. Z kolei lepsze przepadały w otchłani dziejów albo co najwyżej lądowały w jakiejś niewielkiej rynkowej niszy. Skoro jednak taka firma, jak Bakoon, pojawiła się na rynku, a przy tym nie żąda za swe produkty astronomicznych cen, to warto wykorzystać okazję i przyjrzeć się jej ofercie. Tym razem testujemy przedwzmacniacz gramofonowy EQA-12. Przypomnijmy, że wcześniej (AV 1/2014) testowaliśmy, ze znakomitym rezultatem, wzmacniacz słuchawkowy tej marki.

BUDOWA

EQA-12 występuje w dwóch wersjach – testowanej, nieco prostszej, obsługującej wyłącznie wkładki MC, oraz bardziej rozbudowanej, która w nazwie ma dodatkowo literkę R
(Reference) i współpracuje także z wkładkami MM. Z zewnątrz urządzenia są właściwie nie do rozróżnienia. Podobnie jak pozostałe produkty tej marki, umieszczono je w niewielkiej (niecałe 20 x 20 x 4 cm), bardzo solidnej i fantastycznie wykończonej obudowie z aluminium, która występuje w kolorze srebrnym i grafitowym.
Front urządzenia ozdobiono wyłącznie logiem firmy. Na lewym boku umieszczono mały przełącznik hebelkowy – to główny włącznik urządzenia. Z tyłu znajdują się wejścia RCA do
podłączenia wkładki, wyjście napięciowe (RCA) oraz prądowe (BNC). Te ostatnie są przeznaczone do połączenia ze wzmacniaczami Bakoona. Między wyjściami znajduje się kolejny malutki przełącznik – selektor wyjść.

cały test: pdf Przedwzmacniacz gramofonowy Bakoon SATRI EQA-12 test w Audio Video 0,4 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław