Start
Harmonix HS101-Improved-S w recenzji hifiphilosophy
Recenzja tego kabla to w moim wydaniu właściwie formalność. Tyle razy w innych testach został użyty i tyle razy ratował, że odkładanie jego własnej świadczy na równi o moim lenistwie, co cierpliwości dystrybutora. Tym tylko się mogę tłumaczyć, że zapewne odkładałem ją podświadomie, zdając sobie sprawę, iż po niej wróci do nadawcy i z nim się rozstanę, co wykluczy dalsze używanie. A nie jest to miła wizja, bo już do niego przywykłem, jak przywyka się do wygodnego fotela albo wiernego psa.
To elementy obrazu naszego życia, różny wprawdzie niosące ładunek emocjonalny, ale sumarycznie składające się na jego całość. Całość tę pozytywną, bo zawsze jest też niestety ta druga. No nic, przyszła Harmoniksie na ciebie pora i czas ruszać w recenzyjne zawiłości a potem do domu.


 
Harmonix jest japoński, a Japonia to inna planeta. Wszystko tam mają inne – ludzi, zwyczaje, pejzaże, architekturę, ceramikę, muzykę, malarstwo i teatr. Mają trzęsienia ziemi, tsunami, Fudżijamę i koncern Sony, a także Cesarza, super kolej, Triady i wielkie centrale przemysłu samochodowego. Mają też wieloletnią tradycję konstruowania elektroniki użytkowej oraz od przeszło dekady deflację, w czym jednym jedynym zdążyliśmy się do nich upodobnić, a to raczej nie świadczy o przejmowaniu tych najlepszych akurat wzorców.

Japonia niechętnie dzieli się swoimi tajemnicami, a kulturę ma hermetyczną. Dzieli się za to szczodrze ze światem produktami swego przemysłu, który zgodnie z globalistyczną modą został w dużej części przeniesiony do stref taniej siły roboczej. Ta dwuznaczna praktyka ma się ostatnio znacznie gorzej niż jeszcze dekadę temu, ale w przypadku naszego tytułowego interkonektu nie znalazła zastosowania, toteż nie musimy jej na jego okoliczność roztrząsać. Kabel jest szczytowy, a szczyci się między innymi tym, że po szczytowemu jest Made in Japan, o czym zaświadcza duży napis na boku pudełka.

czytaj cały: TEST
źródło: hifiphilosophy.com
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław