Start
Reimyo KAP-777 Japoński mistrz - recenzja AudioVideo
Żadnych lamp, żadnej klasy A, dwa kanały w jednej obudowie, umiarkowane 31,5 kg wagi i… dźwięk, z którym trudno będzie się rozstać. Oto końcówka mocy Reimyo.  Combak Corporation to dość nietypowy producent. Firma ma swoją siedzibę w prefekturze Kanagawa (środkowa Japonia), ok. 20 km na południe od Jokohamy. Tablica przy wejściu do niewielkiego budynku informuje: „The Science of Beautiful Sound and Vision”. Combak nie sprzedaje swoich produktów pod jedną marką – ma ich kilka.

Nieobeznanej w temacie osobie spoza branży fakt ten może sugerować, że istotnie mamy do czynienia z korporacją. Nic bardziej mylnego – Reimyo to elektronika, zaledwie pięć urządzeń: napęd CD, przetwornik c/a, przedwzmacniacz liniowy (lampowy), końcówka mocy i kondycjoner. Szerszą ofertę ma Harmonix – kable i kosztowne akcesoria w rodzaju podstawek, podkładek, mat gramofonowych. Jest tego trochę. Od niedawna funkcjonuje jeszcze marka Hijiri (trochę tańsze kable; interkonekt Hijiri HGP-10R zdobył Nagrodę Roku 2016 w kategorii kabel HighEnd), a warto wspomnieć, że są jeszcze zestawy Enacom. Czemu ma służyć to rozdrobnienie? Trudno powiedzieć.
Znakomita większość audiofilów utożsamia wszystkie te produkty z osobą Kazuo Kiuchiego, posiadacza „wysokiego" pasa w sztuce walki Kendo, który regularnie odwiedza nasz kraj, ma oddanego polskiego dystrybutora i – trzeba to uczciwie przyznać – jest dosyć enigmatyczną postacią. Wywodzi się z rodziny budowniczych instrumentów muzycznych, powszechnie znane są też jego związki ze studiem masteringowym JVC (jest tam jednym z trzech inżynierów) oraz procesami K2 i XRCD. Z wykształcenia nie jest jednak inżynierem-elektronikiem. Jego muzyczne zamiłowania oscylują wokół muzyki klasycznej.

 

cały test: pdf Reimyo KAP-777 Japoński mistrz - recenzja AudioVideo 9,6 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław