Start arrow Aktualności arrow Thöress DUAL FUNCTION PREAMPLIFIER + 845 MONO w Highfidelity.pl!
Thöress DUAL FUNCTION PREAMPLIFIER + 845 MONO w Highfidelity.pl!
Wśród nagrodzonych przez nas prezentacji sprzętu audio w czasie wystawy Audio Show 2012 był niewielki, niecodziennie wyglądający przedwzmacniacz gramofonowy niemieckiej firmy Thöress. Z jej właścicielem, panem Reinharda Thöressa poznałem się w maju tego samego roku w czasie monachijskiej wystawy High End 2012, chyba pierwszej – o ile mnie pamięć nie myli – w historii tego producenta.
 
 


Wspominam o wyglądzie, ponieważ zanim popłynie choćby jedna nuta z tych urządzeń będziecie musieli państwo przejść przyspieszony kurs przystosowawczy. Ale tylko jeśli urodziliście się po – powiedzmy – 1980 roku. Jeśli macie około 40 lat lub więcej, jest duża szansa, że zetknęliście się na szkolnych warsztatach, w pracy, może nawet w jakimś zapuszczonym kantorku z urządzeniami przemysłowymi – pomiarowymi, wzmacniaczami, nagrzewnicami itp. – które wyglądały dokładnie tak, jak system audio o którym chciałem tym razem opowiedzieć. Jego wygląd to kwintesencja wzornictwa przemysłowego lat 50. i 60. ubiegłego wieku, z bardzo charakterystycznymi pokrętłami przedwzmacniacza Dual Function Preamplifier, z wyjątkowo ładnie odwzorowanymi slotami chłodzącymi w końcówkach mocy 845 Mono. A do tego lakier – o ciekawym, nietypowym odcieniu. Obydwa urządzenia zaprezentowano po raz pierwszy na wystawie High End 2017 w Monachium. Obydwa są też topowymi produktami tej firmy.To jedna z tych marek, których urządzenia od razu się kocha lub nienawidzi i nie ma pomiędzy tymi stanami żadnej sprzeczności, żadnego napięcia. Obydwie postawy są sobie równe. Dla mnie, ponieważ i z tego typu urządzeniami, i tego typu materiałami miałem do czynienia na warsztatach, to estetyka bliska i zrozumiała przez swoją funkcjonalność i przejrzystość ideową. A zresztą, co tam zrozumiała! – Szafa sterownicza z automatyką dla pieca do wypieku ceramiki, którą wykonałem wraz z kolegą na dyplom w piątej klasie technikum była z dokładnie tej samej „rodziny” produktów. Jest to więc dla mnie coś niemalże osobistego.

Nazwa firmy to nazwisko pana Reinharda Thöressa. Używa on także jej rozwinięcia: THÖRESS. Puristic. Audio. Apparatus. Chociaż to jego wzmacniacze zwykle zwracają uwagę, pan Reinhard mówi, że tak naprawdę od dwudziestu lat, odkąd firma istnieje, buduje on i sprzedaje wzmacniacze ORAZ kolumny głośnikowe, modele wysokoskuteczne 2CD12 (97 dB, 61 490 zł) i 1D8 (90 dB, 36 990 zł). Na tym nie poprzestaje: „elementy tworzące akustykę pomieszczenia oraz meble audio są podstawowym wyposażeniem sytemu audio, a nie jedynie akcesoriami!”. Firma ma swoją siedzibę w Aachem, blisko granicy z Belgią i Holandią.

czytaj cały: TEKST
źródło: highfidelity.pl

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław