Start arrow Aktualności arrow Manley Laboratories JUMBO SHRIMP - "High Fidelity" No.74 Czerwiec 2010
Manley Laboratories JUMBO SHRIMP - "High Fidelity" No.74 Czerwiec 2010
Przedwzmacniacz Jumbo Shrimp, mimo zabawnej nazwy, jest całkowicie poważnym urządzeniem. Oparty o sześć lamp w torze wzmacniającym, półprzewodnikowy zasilacz, z charakterystycznym dla tego producenta designem, ma wszystkie potrzebne do życia wejścia i wyjścia. I ma – wreszcie – pilot zdalnego sterowania, oparty o fale radiowe, a więc uwalniający od kierowania go do urządzenia. Jedynym brakiem – dla mnie – jest brak wyjścia słuchawkowego.

Specjalnie mówię o ‘wyjściu’, a nie o ‘wzmacniaczu’, ponieważ można do Shrimpa podłączyć słuchawki – wykonując przejściówkę z RCA na dużego jacka. Taka próba opisana jest na firmowej stronie. Jednak nie gwarantuje to poprawnego działania ze wszystkimi słuchawkami. Zabrakło jedynie odpowiedniego wyjścia oraz transformatorów wyjściowych, dopasowujących impedancję wyjściową lamp do impedancji słuchawek. I mielibyśmy naprawdę kompletne urządzenie.

Jednak nie gwarantuje to poprawnego działania ze wszystkimi słuchawkami. Zabrakło jedynie odpowiedniego wyjścia oraz transformatorów wyjściowych, dopasowujących impedancję wyjściową lamp do impedancji słuchawek. I mielibyśmy naprawdę kompletne urządzenie. Rozumiem, że chodziło o maksymalne zmniejszenie ceny Shrimpa, myślę jednak, że warto by było zapłacić nieco więcej i mieć dwa urządzenia w jednym. Poza tym jest to jednak wspaniały przedwzmacniacz. Wspaniały, bo kompletny i kompetentny. Zrobiono go taki aby poradził sobie (mechanicznie) w trudnym środowisku studyjnym, w zatłoczonych, gorących „rackach”, tym bardziej powinien więc wytrzymać warunki domowe.W teście, oprócz wymienionych poniżej urządzeń odniesienia, udział brał gramofon turntables.lt z ramieniem Reed 3Q i wkładką Air Tight PC-1 Supreme, gramofon Avid Acutus Reference z tą samą wkładką i z wkładką Miyajima Waza, a także przedwzmacniacz Music First Model MkII Copper oraz końcówki mocy nowe audio mono3.5.

 

czytaj cały TEST

 

źródło: "High Fidelity"
autor: Wojciech Pacuła

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław