Start arrow Harmonix
Harmonix
W BEZUSTANNYM POSZUKIWANIU DOSKONAŁEGO DŹWIĘKU

Dlaczego doskonałe odtworzenie dźwięku tak trudne do osiągnięcia? Jakie dokładnie czynniki powodują, ze nawet najdroższy system audio nie jest w stanie wiernie odtworzyć treści zawartych w profesjonalnie wykonanych nagraniach?

To są pytania, które stanowiły wyzwanie dla inżynierów Harmonixa przez kilka dekad. Poszukiwanie odpowiedzi rozpoczęło się od wielkiego wysiłku zrozumienia, jak doskonały, piękny dźwięk, jest produkowany. Poprzez dogłębne przestudiowanie i analizę każdego aspektu skrzypiec, z ich wyjątkowo wyrafinowanym dźwiękiem, inżynierowie Harmonixa odkryli ich sekret: fenomen znany jako rezonans harmoniczny. Podczas intensywnych testów rezonansowych na prawie doskonałych skrzypcach Stradivariusach, Guarneri i Amati, dowiedzieli się, że kiedy rezonans jest zharmonizowany z jedną częstotliwością, wszystkie cechy dźwięku są dokładnie takie jak wybrzmiewały z instrumentu. Zbierając dane częstotliwości rezonansów z różnych punktów na skrzypcach okazało się, że niezależnie od punktu pomiaru są doskonale zgrane w jednej częstotliwości nie pozwalając na zniekształcenia dźwięku.

Odkrycie tego sekretu dźwięku tak wysublimowanych instrumentów spowodowało przełom w reprodukcji audio. Inżynierowie Harmonixa wykorzystali pomysł do zapanowania nad rezonansami i doszli w ten sposób do kompletnie nowej metody strojenia urządzeń audio i pokojów odsłuchowych.

To nowe podejście do rezonansów jest w dużej części odmienne od konwencjonalnego, ponieważ rezonanse nie są eliminowane, ale traktowane jako integralna część dźwięku. Tak naprawdę, jeśli rezonanse są odpowiednio zbalansowane, stają się ważnym elementem, który dodaje ciepła i wypełnienia dźwięku. Strojenie dźwięku przez Harmonixa wyeliminowało szkodliwe zniekształcenia spowodowane częstotliwościami pasożytniczymi a zintegrowało je w prawie naturalne wydarzenie dźwiękowe. Rezultat jest prawdziwie wyjątkowy! Dźwięk powraca do życia, z niewiarygodnie energicznymi transjentami, wyraźnie nakreśloną sceną, bogatymi harmoniami i kontrastami dynamicznymi, słodkością i lekkością! I to wszystko na poziomie, który wydawał się niedostępny w reprodukcji dźwięku.

Taką niesamowitą poprawę można osiągnąć w każdym systemie lub otoczeniu odsłuchowym stosując produkty Harmonixa w odpowiedniej konfiguracji, aby stworzyć dźwięk, który zbliża się do dźwięku na żywo. Urządzenia Harmonixa i prosty sposób ich użycia mogą wyciągnąć co najlepsze także z Państwa systemów. Na innych stronach znajdziecie Państwo urządzenia Harmonixa, które przeniosą Państwa w świat dźwięku do tej pory uznawanego za niemożliwy do osiągnięcia w domu.

 


 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław