Start
GRADIENT - fińskie zestawy głośnikowe wracają na polski rynek
Kolumny Gradient nie przeniosą orkiestry symfonicznej do Waszego pokoju. One zabiorą Was prosto do sali koncertowej, klubu lub studia nagraniowego. Dzięki nim muzyka da Wam więcej radości i przyjemności niż kiedykolwiek przedtem. Wszystkie kolumny Gradient zaprojektowano i ręcznie wykonano w Finlandii.

 


GRADIENT EVIDENCE MK IVGradient Evidence MK IV to kolumny, które można ustawić nawet bardzo blisko tylnej ściany nie tracąc przez to nawet w najmniejszym stopniu na jakości reprodukowanego dźwięku. Niezależnie od tego, w którym miejscu pokoju ustawicie Evidence MK IV one i tak odwdzięczą się wysokiej jakości dźwiękiem. Mogą one także służyć znakomicie jako fronty w wysokiej klasy systemach kina domowego.Gradient Evidence to nasz najbardziej uniwersalny model. Jego konstrukcję oparto na tym samym koncepcie co nasz flagowy model - Gradient Revolution. Ten mały brat modelu Revolution znakomicie poradzi sobie w pokojach, w których wiele innych kolumn będzie reprodukować mocno podbarwiony dźwięk.
Muzyka reprodukowana przez Gradient Evidence Mk IV jest skierowana bezpośrednio na słuchacza, a przez to odbicia dźwięku nie degradują jakości prezentacji. Ten model udowadnia, że właściwe kolumny mogą być używane w każdym pokoju, nawet ustawione blisko tylnej ściany, nawet w bardzo małych pokojach, i to bez degradacji jakości dźwięku.
Gradient Evidence świetnie sprawdzą się także jako fronty w zestawach kina domowego wysokiej klasy.GRADIENT HELSINKI 1.5


 
Gradient Helsinki to kolejny krok na naszej drodze do doskonałości. Powstanie tego projektu było możliwe wyłącznie dzięki nieszablonowemu sposobowi myślenia naszych projektantów. To konstrukcja wykraczająca poza konwencjonalne sposoby budowy kolumn głośnikowych, a klasa jej brzmienia tylko w bardzo niewielkim stopniu zależy od pomieszczenia, w którym gra.
Gradient Helsinki zaprojektowano tak, by pięknie brzmiały w każdym otoczeniu – czy to w domowym pokoju, czy w barze, czy w hotelowym lobby. Te kolumny są bardzo łatwe w ustawieniu i dostarczają dużą, otwartą scenę dźwiękową wypełniającą całe pomieszczenie.
 
KONTROLOWANA KIERUNKOWOŚĆ
 

Gradient Helsinki wykorzystują „kontrolowaną kierunkowość”, czyli kwintesencję unikalnej filozofii budowy kolumn firmy Gradient. Dzięki skierowaniu bezpośrednio na słuchacza większej ilości średnich i wysokich tonów, a znacznie mniejszej na powierzchnie odbijające, słuchacz doświadcza w większych stopniu faktycznej zawartości samego nagrania, a w mniejszym tego, co jego pokój odsłuchowy dodaje od siebie.
 

DIPOLOWY UKŁAD PRZETWORNIKÓW BASOWYCH
 
Każde pomieszczenie odsłuchowe sprawia, że powstają podbicia lub dołki w paśmie poniżej 200Hz – jakie, to zależy od wymiarów pokoju, czyli jego długości, szerokości i wysokości. Te najbardziej słyszalne wynikają z najmniejszego z tych wymiarów – zazwyczaj jest to odległość sufitu od podłogi. Dipolowy układ głośników basowych stymuluje bas tylko w jednym kierunku (w kierunku wychylenia membrany), a nie w pozostałych dwóch. Dzięki temu ograniczony jest wpływ wysokości pomieszczenia, oraz drugiego wymiaru znajdującego się pod kątem 90 stopni od kierunku propagacji dźwięku, na powstawanie podbić i dołków w zakresie niskich tonów.


 
INTELIGENTNA REGULACJA BASU
 
Ilość basu uzyskiwanego z kolumn Gradient Helsinki można łatwo regulować poprzez kąt dogięcia kolumn. Doginanie kolumn do środka ma zauważalny wpływ na ilość uzyskiwanego basu. Im większy kąt dogięcia do środka tym więcej basu. Również im dalej ustawimy te kolumny od ścian, tym bardziej mogą one być odgięte na zewnątrz.
 
TAKŻE DO MAŁYCH POKOI

W małych pokojach odsłuchowych, oraz w tych z szeroką tylna ścianą, można poeksperymentować z zupełnie innymi ustawieniami kolumn niż opisywane powyżej. Umieszczając Gradient Helsinki bezpośrednio przy tylnej ścianie można uzyskać otwartą i dynamiczną scenę dźwiękową nawet jeśli nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni wokół kolumn. Przy takim rozwiązaniu kolumny powinny być ustawione membranami basowych wooferów skierowanymi do wewnątrz.
 


GRADIENT REVOLUTION MK IV


 
Gradient Revolution MK IVto unikalne połączenie zalet dużej kolumny podłogowej i małego monitora. Obracalna, dipolowa sekcja basowa i koaksjalny woofer średniotonowy zdecydowanie odróżniają tą konstrukcję od tradycyjnych kolumn. Dźwięk reprodukowany przez Revolution jest dzięki temu rozwiązaniu skierowany bezpośrednio na słuchacza, co pozwala uniknąć negatywnego wpływu odbić powstających w pokoju.

IDEALNA KOLUMNA
 
Gdybyśmy mogli poprosić czarodzieja o stworzenie pary idealnych kolumn głośnikowych przy wykorzystaniu dowolnych znanych rozwiązań rezultatem byłaby przypuszczalnie konstrukcja typu: duży, dipolowy panel generujący fale stojące wyłącznie w jednym kierunku. Dzięki niewielkiej dyspersji taka konstrukcja generowałaby w pomieszczeniu znacznie mniej niechcianych odbić. Otrzymany w ten sposób dźwięk byłby czysty, pełny powietrza i pozbawiony podbarwień wprowadzanych zazwyczaj przez obudowę. Albo dostalibyśmy mały, dwu-drożny monitor, który oferowałby znakomitą, precyzyjną scenę dźwiękową i szeroki sweet-spot, czyli najlepsze miejsce odsłuchowe.
Żeby osiągnąć faktyczny ideał musielibyśmy połączyć zalety obydwu rozwiązań zapominając jednocześnie o ich wadach (jak choćby bardzo mały sweet spot dipolowego panelu czy fakt, że nie można go umieścić blisko tylnej ściany, jak również stosunkowo słaby bas oferowany przez monitory i jeszcze kilka innych wad tych rozwiązań) a w efekcie uzyskalibyśmy faktycznie kolumnę idealną.

WIELE MOŻLIWOŚCI USTAWIENIA W POMIESZCZENIU
 
Gradient Revolution mogą być ustawiane w pokoju tak jak kolumny dipolowe. W takim przypadku ustawienie ich o metr czy nawet dwa metry od tylnej ściany jest zdecydowanie korzystne. W przeciwieństwie do kolumn panelowych, sekcję basową Revolution można skierować w jedną z trzech stron, a to unikalne rozwiązanie pozwala kontrolować powstawanie niechcianych fal stojących. Jeśli kolumnę panelową ustawimy blisko ściany bas będzie znacząco ograniczony, a średnica podbarwiona w związku z pierwszymi odbiciami.


 
Gradient Revolution radzą sobie z tymi obydwoma problemami. Gdy ustawia się je blisko ściany moduł basowy będzie skierowany w stronę bocznej ściany. Jeśli basu jest za dużo można nieco zmniejszyć jego ilość oddalając kolumny od tylnej ściany, a także dostroić go obracając moduł basowy o kilka stopni w stosunku do bocznej ściany. Dzięki opracowanemu wzorowi promieniowania w zakresie tonów wysokich i średnich niechciane pierwsze odbicia są minimalizowane. W efekcie brzmienie będzie gładkie, spójne, dźwięk otwarty, a barwa prawidłowa.


GRADIENT REVOLUTION IV ACTIVE


 
Gradient Revolution Active to pół-aktywna wersja Gradient Revolution. Wyposażono ją w aktywną zwrotnicę, która umożliwia regulacją ilości basu, co daje możliwość lepszego dopasowania dźwięku do wielkości pokoju i jego akustyki. Jeśli zestaw jest używany w dużym pomieszczeniu, albo jeśli takie są oczekiwania słuchacza możliwe jest użycie dwóch (lub więcej) modułów na kanał.


 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław