Start arrow Aktualności arrow Zapraszamy serdecznie na niezwykłe spotkanie 25-26 czerwca do Wrocławia!!!
Zapraszamy serdecznie na niezwykłe spotkanie 25-26 czerwca do Wrocławia!!!
Organizator tej imprezy Piotr Guzek Impresariat zaprasza na cykl prezentacji pod tytułem AUDIOFIL


Najbliższa odbędzie się w przyszły weekend 25-26 czerwca w Hotelu "Wrocław" ul. Powstańców Śl. 7 w sali "Renata" w godzinach od 11- 21. Wstęp na imprezę jest wolny.

Mamy nadzieję, że wielu melomanów i audiofili skorzysta z tej możliwości posłuchania muzyki
w warunkach naszego małego pokazu.

System który pokażemy w czasie wspólnego pokazu Moje Audio/ Hi-EndStudio/Albedo :

Po raz pierwszy na 15 lecie firmy Lavardin Technologies zaprezentuje jubileuszowy wzmacniacz Model IT15.
Wzmacniacz ten to całkowicie nowe opracowanie firmy. Ma zapoczątkować nową linię wzmacniaczy dla najbardziej wymagających melomanów i audiofili. Będzie to jedna z pierwszych prezentacji tego wzmacniacza na świecie.

Można też będzie posłuchać dzielonego odtwarzacza marki Reimyo CDT777 ( transport) oraz DAP999EX (przetwornik C/A ) w towarzystwie przedwzmacniacza Reimyo CAT-777 MK2 oraz najnowszego opracowania inżynierów Combak Corporation ( Reimyo/Harmonix/Bravo ) pierwszego w dziejach firmy tranzystorowego wzmacniacza mocy KAP-777.

Konstruktorzy KAT-777 po kilku latach pracy i setkach godzin odsłuchów postanowili wreszcie
zaprezentować swoje dzieło. Punktem odniesienia była dla nich konstrukcja jednego z najlepszych wzmacniaczy na świecie pracującego na lampie 300B wzmacniacza Reimyo PAT-777.


Jak gra? Prosimy koniecznie go posłuchać. Muzyka sama odpowie...


Nasi Przyjaciele Pełne Brzmienie ( Hi-EndStudio ) zaprezentuje także kilka bardzo ciekawych nowości.
Nowość! - to kolumny A.R.T Emotion Classic 12 Signature - premiera polska.
W pokazie zaprezentuje także świetnie przyjęte przez audiofili modele A.R.T Deco 15 oraz ART DECO 8 (zwrotnica standardowa)
W czasie pokazu zagramy także z sekcji analogowej.
Gramofon: Systemdek 3D Precision
Ramię 12”: AudioOrigami PU7
Wkładka: Transfiguration AXIA oraz Phoenix
Jako przedwzmacniacz gramofonowy wybraliśmy jeden z najciekawszych przedwzmacniaczy tego typu na świecie Manley Steelhead RC.
Pokażemy także urządzenie marki ART. Audio Conductor Phono Stage.
System będzie okablowany okablowaniem firm Harmonix, Lavardin oraz Albedo
W czasie pokazu można będzie nabyć wiele ciekawych płyt wytwórni ;
ACT, 19 Enja, Winter & Winter, Avant, Blue Note, Chesky, DIW, ECM, Hatology, Label Bleu, Sony, Telarc, Verve oraz wiele wiele innych.

ZAPRASZAMY !!!


Reimyo CDT-777


Nieprawdopodobny dźwięk stał się faktem!
"Reimyo" znaczy cud - tą nazwę Harmonix nadał rosnącej serii przełomowych produktów audio. Produkty Reimyo są warte tej nazwy, którą noszą. Seria została zaprojektowana za pomocą High-tech Fusion: Harmonix wspólpracuje z najlepszymi firmami specjalistycznymi na świecie, łącząc najlepsze technologie światowe, aby uzyskać jedyną w swoim rodzaju, I w inny sposób niemożliwą do osiągnięcia, linię produktów. I tak jak wskazuje na to ich nazwa te produkty odtwarzają naturalny dźwięk w niemal cudowny sposób.Reimyo DAP-999 EX


Przedstawiamy długo oczekiwany przetwornik cyfrowo-analogowy DAP-999EX! Reimyo DAP-999EX, przetwornik o wysokiej czystości przetwarzania przynosi niezrównaną i nigdy wcześniej niedostępną jakość dźwięku.
 
Korzystając z 24 bitowego przetwornika Japan Victor Company K2, sztywnej obudowy aluminiowej, wykonywanych na zamówienie części włączając w to transformatory i kondensatory, okablowania wewnętrznego o wyjątkowej czystości i szybkości przewodzenia, specjalny stóp oraz doświadczenia w konstruowaniu urządzeń cyfrowych zapraszamy na nowy poziom słuchania muzyki!

Reimyo CAT-777Mk2

Lampowy przedwzmacniacz liniowy
Po renomowanych produktach Reimyo, transporcie CD CDT-777 oraz przetworniku cyfrowo-analogowym DAP-999EX, wprowadzamy na rynek przedwzmacniacz lampowy drugiej generacji CAT-777Mk2. CAT-777Mk2 podtrzymuje naszą tradycję projektowania urządzeń respektujących muzykę jako sztukę oraz będących purystycznymi urządzeniami stereo, bez przeładowania ich nadmiarem funkcji. CAT-777Mk2 jest dalszym rozwinięciem powyższych tradycji, przygotowanym dla osób kochających muzykę i dążących do perfekcji!
CAT-777Mk2 ma dokładnie taką samą funkcjonalność jak poprzedni model, ale zawiera więcej elementów opracowanych i wykonanych specjalnie dla niego, bez jakichkolwiek kompromisów. Wszystkie te elementy zostały wykonane ze szczególną dbałością, zastosowano między innymi specjalne okablowanie wewnętrzne, specjalnie zmodyfikowane stopy antywibracyjne Harmonix oraz przygotowane na zamówienie sterowanie głośnością.

Jednym z rezultatów tego dążenia do perfekcji jest pasmo przenoszenia CAT-777Mk2 sięgające 200kHz, dwa razy więcej niż poprzedni model. To poszerzenie pasma przenoszenia umożliwia zaprezentowanie miłośnikom muzyki brzmienia bliższego brzmieniu na żywo, aniżeli to dotąd było możliwe. Prosimy sobie wyobrazić, jak spektakularne może być brzmienie muzyki!

 

Reimyo KAP-777 - Nowy tranzystorowy wzmacniacz mocy

Przewodnik po nowych obszarach muzyki.

Reimyo KAP-777 to nowy i pierwszy tranzystorowy wzmacniacz mocy wyprodukowany przez Combak Corporation z Japonii. Ten wzmacniacz wykorzystuje unikatową i opracowana niedawno koncepcję wzmacniacza opartego na pojedynczym tranzystorze MosFET, stosując program współpracy technologicznej “High Tech Fusion”.
KONCEPCJA TECHNOLOGICZNA:


KAP-777 został opracowany i wykonany w “High Tech Fusion”, programie współpracy technologicznej, gdzie czterech liderów technologii audio oraz technik nagraniowych udostępniło swoje opracowania celem utworzenia wzmacniacza mocy z najwyższej półki. Pomysł został opracowany przez: Pana T. Kuwaokę, prezesa firmy, który jest znany jako twórca technologii K2, Pana Michaela Edingera, inżyniera dźwięku. Wykorzystano również technologię dobierania rezonansów opracowaną przez Panów K. Kiuchiego i T. Iseki. Ci panowie, dyrektor i główny konstruktor naszej firmy, wprowadzili „High Tech Fusion” do KAP-777. Ten wzmacniacz jest oparty o topologię z wykorzystaniem pojedynczego MosFETa, ale dzięki wykorzystaniu „High Tech Fusion” jest znaczącym postępem w stosunku do innych konstrukcji z pojedynczym MosFETem znajdujących się w sprzedaży. Ta unikatowa i innowacyjna technologia użyta do konstrukcji KAP-777 powoduje, iż potrafi on oddać pełną moc bez żadnych ograniczeń i jest w stanie napędzić kolumny o impedancji od 2 do 8 omów. Jest bardzo stabilny i doskonale zrównoważony w całym paśmie przenoszenia. Jeden, pojedynczy MosFET jest zaangażowany w gałęzi dodatniej i drugi ujemnej, w poszukiwanie dźwięku najwierniejszego oryginałowi.

BRZMIENIE: Dźwięk KAP-777 jest wyjątkowo muzykalny i komfortowy niezależnie od sygnału, z którym musi pracować. KAP-777 jest wstanie odwzorować każdą częstotliwość tak dokładnie, że jego brzmienie jest wyjątkowo czyste, gładkie i muzykalne. Nie ma takiej możliwości, żeby słuchający się zmęczył. Bas jest głęboki i dobrze kontrolowany. Średnica podana wyjątkowo precyzyjnie, z rozmachem i naturalnie. Odwzorowanie instrumentów jest bardzo realistyczne i dokładne. Wysokie częstotliwości czyste i słodkie. Głosy brzmią zniewalająco, lirycznie i zmysłowo. Całe pasmo przenoszenia jest szokująco dobrze zdefiniowane i nie trzeba nic więcej dodawać.KONSTRUKCJA: Radiator i obudowa: Radiator jest wykonany na zamówienie, ma grubość 7 mm, pokrywa górna również o grubości 7 mm. Front, o grubości 10 mm jest wykonany z anodyzowanego aluminium i dodaje stabilności całej konstrukcji.
Radiator jest wykonany z jednego bloku aluminium. To poprawia chłodzenie elementów, ale też pozytywnie wpływa na stabilność całego wzmacniacza.

Transformatory, kondensatory i okablowanie wewnętrzne:
KAP-777 jest wzmacniaczem stereo, wykonanym jako prawdziwe dual-mono, celem uzyskania jak najlepszego dźwięku i eliminacji przesłuchów międzykanałowych. Lewy i prawy kanał ma oddzielny, robiony na zamówienie, transformator toroidalny o mocy 400VA. Wykorzystano też specjalne wersje kondensatorów RIFA o pojemności 33000 μF, prostowniki dla poszczególnych kanałów oraz okablowanie Harmonix, uzyskując niesamowitą prędkość i neutralność.

Gniazda RCA i terminale głośnikowe:
Gniazda RCA są wykonane według własnego projektu z miedzi PCOCC wysokiej czystości, co umożliwia doskonałe przekazywanie sygnałów.
Jako terminale głośnikowe zastosowaliśmy Mundorf TPCU870C, wybrane po wielu testach odsłuchowych. Te terminale umożliwiają dokładne połączenie z kablem i są łatwe w obsłudze.

Lavardin Model IT 15 nowy wzmaviacz na 15 lecie firmy !!!Wzmacniacze Lavardin zawsze były wzorcem muzykalności pośród wzmacniaczy tranzystorowych.

Aktualna linia produktów Lavardin jest naprawdę wyjątkowa i trudna do pobicia. Nie jest więc dziwne, że Lavardin musiał położyć wyjątkowy nacisk na detale, i przeunąć granice tego co jest możliwe, aby opracować nowe modele, będące lepsze pod względem muzycznym niż aktualna linia produktów.
I teraz jeden z najlepszych wzmacniaczy na świecie stał się jeszcze bardziej znacząco wyjątkowy. Poprawa brzmienia i muzykalności była tak istotna, że jego konstruktor nie mógł spać po pierwszej sesji odsłuchowej tego nowego modelu.
Przedstawiamy nową, rewolucyjną, high-endową wersję Lavardina Model IT, dostępną niedługo w sprzedaży.

Edycja Limitowana świętując 15 urodziny Lavardina.Więcej informacji będzie dostępne niedługo.

Nasze dotychczasowe modele są nadal doskonałe i pozostają w produkcji.

SYSTEMDEK - gramofon na miękkim zawieszeniu magnetycznym
Systemdek to marka stworzona przez Petera Dunlopa, ojca Dereka i Ramseya - założycieli ART Acoustic Reproduction Technology. Przez lata gramofony Systemdek uznawane były za jedne z najlepszych w swojej klasie produktów, który walory soniczne można jeszcze było podnieść dzięki możliwym modyfikacjom zasilania oraz dopasowania ramienia.

Najbardziej znana konstrukcja - Systemdek IIX - została sprzedana firmie Audio Note gdzie oznaczona została symbolem ATT1. Z niewielkimi modyfikacjami proponowana jest do dzisiaj.

Wzrost zainteresowania gramofonami w ostatnich latach, wyrażony zapytaniami ze strony brytyjskich dystrybutorów wymusił na spadkobiercach ojca wznowienie prac nad referencyjnym gramofonem Systemdek. Pierwsze prototypy pokazane zostały na wystawie National Audio Show w dniach 26-27 września 2009 a dwa miesiące później na AS w Polsce. Rok później demonstrowaliśmy już produkcyjne wersji obumodeli: 3D Precision oraz 3D Reference.
Już wersja Precision oferuje najnowocześniejsze dostępne rozwiązania: niskoszumowe łożysko magnetyczne, 3-punktowe miękkie zawieszenie, platformę z włókna węglowego talerz z "winylopodobnego" POMu oraz szwajcarski, stabilny silnik z ośką zapewniającą duży moment obrotowy i bardzo wysoką stabilność przesuwu. Układ jest zasilany prądem stałym, raz ustawiona prędkość po prostu trwa. 3D PRECISION to ponad 35kg, co w połączeniu z miękkim zawieszeniem sprawia, że powrót legendy stał się faktem.
3D REFERENCE to... po prostu w każdym detalu poszerzenie założeń modelu Precision. Całość waży ponad 70kg, podwójne sprężyny, obudowa z wiecznego aluminium, 80mm a 15kg talerz!!! całość łączy barwę i majestat w unikalną muzykalność.

Audio Origami PU7 ramię gramofonowe

Jako opcję uzbrojeniagramofonumarka Systemdekproponuje 12" ramię PU 7marki Audio Origami. Marka powstała w Szkocji (Edynburg) w latach 70 jako Syrinx Precision Instruments, obecnie prowadzona jest przezdawnego pracownika pod nową nazwą. PU7 to daleki krewny ramion Pu 3 Syrinxa (Scott Strachan). Ramię może być występować wwersji unipivot jak i bardziej znanej i docenianej gimbal (nagroda Hi-Fi World2007). Długość 9-12" waga 11 - 20g. Wykończenie standardowe lub chrom, złoto, anodyzowanie na dowolny kolor.Belka ramienia jest tłumiona wewnątrz. Okablowanie na życzenie (miedź Cardas, srebro Kondo).Cena: od 1900 GBP


TRANSFIGURATION  Axia

 Wkładki Transfiguration konstruowane są w oparciu o zawieszenie cewki na podwójnej poduszce magnetycznej w kształcie pierścienia. Taka konstrukcja przede wszystkim przenosi niższe poziomy szumów a zarazem jednocześnie cały przekaz muzyczny staje się bardziej naturalny, wypełniony i soczysty nie tracac nic z precyzji i lokalizacji sceny muzycznej właściwej wkładkom MC.
Firma produkuje trzy modele, z których już najniższa AXIA to prawdziwe "state of the art". Kolejne modele to PHOENIX - który jest ulepszoną wersją AXII, głównie w zakresie wyrównania tonalnego (wyższa stabilnośc magnesów) oraz ORPHEUS - zaliczony do najlepszych wśród najdroższych wkładek świata - w tym modelu konstrukcja magnesu została wpasowana w coś na wzór stabilnego tłoka bądź rurki, dzięki czemu sygnal uzyskuje najlepsze w opinii twórców wyrównanie przekazywanego sygnału.

Przedzwmacniacz gramofonowy Manley Labs Steelhead RCZadebiutowaliśmy z naszym super przedwzmacniaczem gramofonowym na wystawie CES 2001. Został nazwany „Steelhead" (to rodzaj łososia) kontynuując nasze nazewnictwo morskie, a jednocześnie jest urządzeniem „płynącym w górę strumienia" i ma bardzo pomysłowy transformatorek dopasowujący obciążenie MC, zaprojektowany przez Mitcha Margolisa (konsultant-projektant hifi w Manleyu) i zbudowany w naszym własnym oddziale Manley Magnetics (i właśnie to powoduje że stopień MC jest taki pomysłowy).
 
Żelazo=transformator=stal (steel) - to ma sens według mnie...
Przedwzmacniacz ma dwa wejścia MC (Moving Coil) z nastawialną impedancją 25, 50, 100, 200 i 400 omów poprzez transformator/autoformer Mr. Pomysłowego "Steelheada". Ma również zmienne i nastawialne impedancje MM (Moving Magnet) 25, 50, 100, 200 omów i 47 kiloomów. Bardzo zmyślna jest ustawialne-gałką-z-przedniej-ścianki-ustawialne obciążenie pojemnościowe dla wszystkich trzech wejść MM i MC od 0 to 1100 pikofaradów skokowo co 10 pikofaradów. Super ekstra! Do gałek i ustawiajcie! Tak, co 10 pikofaradów! Łał! Teraz można to tak ustawić, żeby dobrać do stosowanej wkładki idealnie, bez ŻADNYCH kompromisów. Żadna z tych regulacji nie zabiera niczego z jakości dźwięku, ani nie wchodzi w ścieżkę sygnału, zapewniamy.
W środku jest sześć lamp. 2 x 6922 i 4 x 7044. Ma wielką gałę regulacji głośności. Może napędzić bezpośrednio wzmacniacz mocy, jeśli chcecie i nie macie ochoty na cyfrę. No i jeśli macie trzy gramofony to dajemy wam dwa wejścia MC i jedno MM do wyboru! Ma wyjście regulowane i stałopoziomowe. I całkowicie lampowe nisko impedancyjne, buforowane lampowo wyjścia. Więc własne 20 omów i ten mały 47 omowy „Ok., poradzę sobie z napędzeniem tych wysokopojemnościowych kabli" rezystorek, więc wyjście ma naprawdę jedynie 67 omów. Żadnego paskudnego wtórnika katodowego (oh, jakie to nudne) na wyjściu jak nasza konkurencja. Po prostu niskoimpedancyjne czysto lampowe wyjście! Napędzi wszystko. Długie kable? Żaden problem.
Urządzenie posiada wzmocnienie 50, 55, 60, 65dB wybierane gałką, która posiada auto-mute, wyciszające dźwięk żeby nie było tych wkurzających pyknięć w głośnikach. Oznaczenia na gałce wzmocnienia odnoszą się do wzmocnienia pierwszej aktywnej elektroniki przy 1kHz do wyjścia o stałym wzmocnieniu przy obciążeniu 10k, niezależnie od tego czy źródłem jest MM czy wzmocnione XFMR MC. Nie byłoby praktyczne umieszczenie wzmocnienia dla MC na panelu frontowym przez zmienną impedancję ŹRÓDŁA wkładek MC i zmienne OBCIĄŻENIE generowane przez XFMR dla danej wkładki. Pomimo to wzmocnienie dla MC zawiera się przedziale 2 do 12dB. Wzmocnienie XFMR, w momencie optymalizacji obciążenia Z dla danej wkładki MC, nie daje żadnego wzmocnienia NAPIĘCIOWEGO a tylko wzmocnienie PRĄDOWE... To wszystko znaczy że po prostu powinniście ustawić obciążenie Z które brzmi najlepiej z waszą wkładką MC i dostosować wzmocnienie do waszego systemu. Jak sobie życzycie. Nic nie wybuchnie.
(Mówiąc krótko: jest wystarczające wzmocnienie... wystarczające, żeby dać radę każdej wkładce niskopoziomowej typu MC).
Posiada przycisk wyciszania. To guzik DIM, typu „zmniejszę głośność w momencie podnoszenia przeze mnie igły, abym nie musiał szukać membran basowych po drugiej stronie pokoju, ale nadal chcę słuchać na tym samym poziomie głośności jak odwrócę stronę". A co może być lepszą parą dla przycisku DIM niż przycisk SUM, który mógłby się nazywać MONO... Ma też doskonały, przewymiarowany zasilacz stabilizowany podłączany przy pomocy największego gniazda, jakie w życiu widzieliście. Można też użyć przycisku „standby" odstraszając wszystkich w czasie waszych krótkich wakacji na Tahiti. Podświetlane logo „MANLEY STEELHEAD" wprowadza w nastrój retro, z czasów świetności winylu, a miliony niebieskich diód świetlnych przypomina, że jest to kawał nowoczesnej technologii lampowej!
Wyjścia regulowane są podpięte poprzez podwójny, precyzyjny potencjometr NOBLE. Działa on ultra-płynnie, ponieważ moda jest teraz na takie, a nie te ząbkowane.
To po prostu marzenie lampomanianiaka tweakoholika...

A.R.T. Loudspeakers Deco 15

To kolumny trójdrożne o unikalnej minimalistycznej konstrukcji zwrotnicy (opartejna wysokiej klasy komponentach) dostosowanej do nowegośredniotonowego przetwornika SEAS-a. W rezultacie dźwięk kolumn nawiązuję wielkością do flagowych kolumn DECO 20, zaś jego spójność i naturalność jest zbliżona do najbardziej rozpoznawanych, 2-drożnych konstrukcji EMOTION tej firmy.
A.R.T. Loudspeakers Emotion Classic 12

Uwaga!!! Premiera Światowa!

Najnowsze konstrukcje ART Loudspeakers to kolumny ART DECO 15 oraz Emotion Classic 12.Mimo, iż obie konstrukcje ssa 3-drożne i wykorzystują te same przetworniki na górze oraz średnicy, efekt końcowy jest - zarówno wizualny jak i brzmieniowy - są w sposób zdecydowany odmienne.

DECO 15 aplikują konstrukcję obudowy z decolam'u - plastrów zwarcie sprasowanego MDFu. W efekcie brzmienie tej kolumny jest niezwykle zwarte. Trzy przetworniki, umieszczone są w górnej połowie obudowy, w efekcie prezentacja muzyczna jest zbliżona w holografii konstrukcjom dwudrożnym i monitorowym zaś cały obraz muzyczny jest duży, gdyż same gabaryty głośnika imponują - 126 cm wysokości, 65 kg wagi z zaaplikowanym 10" przetwornikiem - po prostu brzmi dolnym i pełnym basem.
Wysokotonowy Crescendo oraz specjalny, średniotonowy przetwornik 5" współgrają ze sobą - zwrotnica 15tek jakby sparowuje te dwa do dalszej współpracy z basowym przetwornikiem. W efekcie barwa i przekaz muzyczny są wybitnie spójne i naturalne. Same układają się i poddają w niemal każdym pomieszczeniu. Spokojnie wybrzmią już w 20m2 a wypełnią pełnym brzmieniem dwu i trzykrotnie większe powierzchnie.

Emotion Classic 12 nawiązuje nazwą do pryerođnitego monitora Emotion. Wizualnie kolumny maj jednak ze sobą niewiele wspólnego, poza zastosowaniem sklejki brzozowej i naturalnego forniru w wykończeniu. Classic to ... klaszka w kształcie, jednak nowoczesność w brzmieniu. Starej wersji Emotion często zarzucano brak dynamiczności - w nowej wersji zastosowano 12" przetwornik o bardzo sztywno zawieszonej papierowej membranie. Już w pierwszym odsłuchu, były perkusista ocenił te kolumny jako wybitnie prezentujące instrumenty perkusyjne. Dźwięk z Classic 12 może sprawiać większe wrażenie niż z 15, nieco trudniej jednak będzie z tych głośników uzyskać precyzyjna scenę - cóż, tak to juz jest, gdy porównuje się do ideału. Również, 12stki w mniejszym pomieszczeniu mogą sprawić więcej kłopotów. Tu konstruktorzy zalecają jednak pracę nie tylko ustawieniem, ale przede wszystkim długością portu wyjścia bas-refleksu.


Okablowanie Lavardin

Jedyny w Polsce autoryzowany dystrybutor czołowych światowych niezależnych wytwórni płytowych, poleca płyty CD, DVD oraz płyty analogowe

W czasie pokazów można będzie nabyc wiele interesujących Państwa tytułów.

Zaprasza

GiGi Distribution

Zdzisław Gogulski
ul. Królowej Jadwigi 275 A
30-218 Kraków
tel. (012) 625 1341
fax (012) 625 1342
e-mail: gigi@gigicd.com, shop@gigicd.com

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław