Start arrow Aktualności arrow Trenner & Friedl SUN małe monitory z głośnikiem koncentrycznym
Trenner & Friedl SUN małe monitory z głośnikiem koncentrycznym

Począwszy od stycznia 2017 na naszym rynku będą dostępne najmniejsze kolumny marki Trenner&Friedl, monitory Sun. Ich cena została ustalona na 10.990 złotych za parę.

 Sun to konstrukcja dwudrożna wykorzystująca koncentryczny zespół głośnikowy. Według opisu producenta wykorzystano przy projekcie zasadę złotej proporcji, podobnie jak w większym modelu Ra. W zakresie wysokich tonów pracuje 1-calowa, jedwabna kopułka. Niskie i średnie częstotliwości odtwarza sekcja z aluminiową, anodyzowaną na czarno membraną o rozmiarze 12 cm. Głośnik jest produkowany przez firmę Seas.

Zastosowano obudowę wentylowaną z czterema niedużymi portami na tylnej ściance. Skrzynka jest wykonana drewna brzozy (sklejka z warstw o różnej gęstości). Standardowo dostępne są trzy rodzaje wykończenia bazujące na okleinie z orzecha (nature, amaranth, mocca). Inne warianty są dostępne na indywidualne zamówienia. Wykorzystywane jest siedmiowarstwowe lakierowanie.

Filtry zwrotnicy dają akustyczne zbocza 4 rzędu Linkwitza-Riley'a. Zwrotnica jest produkowane przez firmę Mundorf z wykorzystaniem wysokiej jakości podzespołów. Zastosowano okablowanie wewnętrzne i terminale marki Cardas.

Według opisu producenta dzięki wykorzystaniu głośnika koncentrycznego Sun bardzo dobrze odtwarza zjawiska przestrzenne. Duża jest też swoboda w ustawieniu zestawów, można je umieścić blisko tylnej ściany czy nawet na półce.

Dane techniczne zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Sun:

  • Efektywność .... 82dB (2,83V/1m)
  • Impedancja nominalna .... 4Ω
  • Pasmo przenoszenia .... 55 Hz - 25 kHz (0, -3dB)
  • Wymiary WSG .... 210 * 160 * 140 mm
  • Masa .... 3.2 kg
 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław