Start arrow Harmonix arrow Room Tuning Devices
Room Tuning Devices

Active Image Urządzenia do dostrajania akustyki pomieszczenia odsłuchowego


To rewolucja w koncepcji reprodukcji dźwięku – urządzenia Harmonix do dostrajania akustyki pomieszczenia. Harmonix RFA-7800 eliminują buczący bas, separują i oddzielają przestrzeń akustyczną każdego instrumentu i wokalisty w nagraniu, odtwarzając w ten sposób unikatową jakość oryginalnego wykonania. Prosimy przymocować je do ścian, podłogi i sufitu według prostych zasad, podanych w załączeniu. Efekt będzie taki, jakby Państwo weszli do sali, gdzie wykonano nagranie! Użyte w połączeniu z innymi urządzeniami Harmonix spowodują, że jakość odsłuchu wzbije się na niedostępny dotąd poziom czystości i siły.RFA-7800

Urządzenia do dostrajania akustyki pomieszczenia
・ Kolor: biały
・ 25mm (średnica) x 4mm (grubość)
・ Zestaw 18 krążków
Nagrody!
・ "Najlepsze urządzenie 1998 roku" - Ongen Publications, Japonia
・ "Visual Grand Prix roku 2001" - Ongen Publications, Japonia

 

RFA-80i

Mini krążek do dostrajania akustyki pomieszczenia. Rozmiar mniejszy niż dziesięciocentówki, ale nadal ten sam nieprawdopodobny efekt.
・ Dostępne białe, brązowe lub szare.
・ Wymiary: 10mm (średnica) x 2mm (grubość)
・ Zestaw 18 krążków


Instrukcja zastosowania akcesoriów dostrajania akustyki pomieszczenia.

 

 Proszę przeczytać poniższą instrukcję, aby uzyskać optymalny efekt dostrojenia. Urządzenie dostrajania akustyki pomieszczenia, RFA-7800, dostarczany jest w zestawie zawierającym 18 krążków, co wystarcza na minimalną adaptację pomieszczenia o powierzchni 5x5 metrów.


Do większych pokojów potrzebna będzie większa ilość zestawów. Jeśli ściany są wyłożone materiałem wytłumiającym również potrzebna będzie większa ilość zestawów. Zalecane jest wtedy umieszczenie krążków na wytłumiaczach. Pomoże to w odzyskaniu oryginalnych efektów dźwiękowych.

Od zwykłego pokoju do teatru dźwiękowego

 
   

Proszę powiesić krążki Harmonix na wszystkich dużych powierzchniach pokoju odsłuchowego, a zmiana będzie natychmiastowa. W jednej chwili pokój oferuje większą rozpiętość dynamiki, z głębszą ciszą pomiędzy nutami. Struktura indywidualnych nut staje się czystsza i lepiej zdefiniowana, każda nuta ma ściśle określony początek i koniec. Oferując skomplikowany system magazynowania energii i dynamiki pola dźwiękowego, urządzenia do dostrajania akustyki pomieszczenia usuwają wszelkie słyszalne zniekształcenia jak za pomocą magii.

Eksperci i audiofile opisują w pismach takich jak „Stereophile” krążki Harmonix jako „wyjątkowe”, „zadziwiające” i „ważne rozwiązanie”, którego wpływ trudno przecenić. Krążki Harmonix nie tylko powodują, że system audio brzmi lepiej, ale poprawiają także dźwięk z radia, telewizora, pianina a nawet waszych głosów. Z Harmonixem można usłyszeć i poczuć różnicę.

Gdzie zamocować krążki:

Prosimy mocować około 10-15cm od brzegu ściany/sufitu
[czarna kropka] – pierwszy zestaw 18 krążków dla natychmiastowej poprawy dźwięku
[biała kropka] – drugi zestaw krążków do dalszej poprawy dźwięku
[czarna kropka w białej obwódce] – trzeci zestaw do końcowej poprawy dźwięku
{front wall} – ściana frontowa
{Ceiling} – sufit
{Side wall} – ściany boczne, prawa i lewa
{Back wall} – tylna ściana

Dla zwiększenia efektu dostrojenia należy zwiększać ilość zestawów według poniższego wzoru. Dodatkowe zestawy pozwolą uzyskać bardziej otwarty i realistyczny dźwięk w pokoju odsłuchowym, bez zniekształceń i zaciemnień.

Jeżeli pomieszczenie posiada wypukły sufit (jak w nawie kościelnej) należy go traktować jak normalny, płaski sufit i umieścić urządzenia według wzoru poniżej. Jeżeli sufit jest trudno dostępny można umieścić krążki tylko na wszystkich ścianach pomieszczenia.
Jeżeli pokój odsłuchowy ma kształt litery „L” prosimy umieścić krążki tak jak na rysunku poniżej.

Urządzenia dostrajania akustyki pomieszczenia RFA firmy Harmonix będą działały w synergii z innymi urządzeniami dostrajającymi, takimi jak stopy i stożki, przenosząc jakość odtwarzania dźwięku w inny wymiar. Krążki RFA dadzą Państwu cały nowy świat dźwięku, którego szukaliście tak długo.

Uwaga: Każdy element absorbujący, umieszczony w pobliżu systemu spowoduje utratę drobnych niuansów dźwięku. Obiekty takie jak poduszki, pianka poliuretanowa, gąbka, pianka polistyrenowa czy inne elementy pochłaniające fale dźwiękowe nie powinny być umieszczane przed, obok ani w pobliżu systemu.

W przypadku wyschnięcia taśmy klejącej na RFA można ją zamienić na dowolną inną dwustronną taśmę klejącą. Nie wolno myć ani malować krążków RFA.

 

 

 

 
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław