Start
Gramofon Bellagio
Gramofon BellagioBellagio jest referencyjnym gramofonem Bluenote, wyposażonym w chassis zawieszonym na sprężynach. Jest to urządzenie o najwyższej jakości dźwięku. Dźwięk Bellagio jest najbardziej dynamiczny, detaliczny, skoncentrowany i otwarty ze wszystkich gramofonów Bluenote. Tak doskonała jakość została osiągnięta dzięki wysokiej i dobrze rozłożonej masie, innowacyjnemu systemowi odprzęgającemu oraz kształtowi podstawy, jak też wyjątkowej jakości łożyska i osi gramofonu. Te wszystkie elementy pozwalają na rozproszenie i kontrolę wibracji oraz utrzymanie stabilności obrotów. Zaokrąglona podstawa, do której mocowane jest ramię gramofonu oraz łożysko wraz z osią wykonana jest z podwójnego, czarnego akrylu o grubości 20mm, odprzęgniętego przy pomocy ciężkich mosiężnych walców.

Sprężyny użyte w Bellagio należą do najlepszych dostępnych na rynku sprężyn, aby zapobiec rozciąganiu i niestabilności. Ich kształt, przypominający stożek, został specjalnie dobrany dla Bellagio.
Cokół gramofonu wykonano z dwóch warstw czarnego akrylu o grubości 20mm. Jego kształt wzorowano na kierownicy bolidu Formuły 1 Ferrari. Ten kształt nie jest dziełem przypadku, ale został wybrany specjalnie, ponieważ nie posiada równoległych boków! To drastycznie zwiększa sztywność strukturalną oraz praktycznie eliminuje wszelkie wibracje, umożliwiając wyjątkową dokładność prowadzenia igły.

Gramofon Bellagio

Główny cokół połączony jest z przezroczystą płytą z 15mm akrylu za pomocą trzech kolumn o średnicy 8mm wykonanych z tytanu, co utrzymuje obudowę idealnie równolegle do tej płyty. Całość wspiera się na trzech regulowanych stożkowych sprężynach, umożliwiając dokładne wypoziomowanie gramofonu. (Opcjonalnie zamiast 15mm płyty można zastosować 20mm płytę o kształcie pozostałej części gramofonu).
Motor jest włożony do wytłumionego aluminiowego cylindra, który jest odseparowany od podstawy aby żadne wibracje nie docierały do talerza.
Gruby na 45mm podwójny talerz jest wykonany z czarnego materiału Sustarin®, robionego na zamówienie w Niemczech przez firmę Bayer. Ten materiał absorbuje i rozprasza drgania dużo lepiej niż jakikolwiek inny materiał testowany przez Bluenote. Dwie części talerza są połączone przez pięć podkładek teflonowych, każda o grubości 1mm. Do dolnego talerza przyczepionych jest 16 pozłacanych ciężarków, zwiększając masę całości i w ten sposób poprawiając stabilizację obrotów.
Gramofon Bellagio Tulipan to nazwa opracowanego przez Bluenote aluminiowego krążka napędowego instalowanego w gramofonach. Można dzięki niemu bardzo dokładnie wyregulować obroty, rozchylając lub przyginając płatki tego, wykonanego w kształcie kielicha kwiatu, elementu.
Innowacyjny system zawieszenia talerza, dużo większy niż tradycyjny zestaw łożyska i osi, bazuje na zewnętrznym, brązowym łożysku idealnie wyśrodkowanym na osi, będącej również opracowaniem Bluenote, zwanej Split-Spindle. Oba elementy są wykonywane maszynami elektronicznymi i polerowane z olbrzymią dokładnością, co skutkuje doskonałym brzmieniem gramofonu.
Dwuczęściowa oś wykonana ze stali zaciska talerz eliminując wszelkie niechciane wibracje i oscylacje.

Dane techniczne 

Nierównomierność obrotów (wow & flutter):
0,02%
Szum (rumble):
-83dB
Prędkość obrotowa:
33 1/3 oraz 45 obr/min +/- 0,08%
Zmiana prędkości:
ręczna
Przeniesienie napędu:
elastyczny pasek z poliwinylu
Motor:
24 biegunowy, synchroniczny, na napięcie zmienne
Zasilacz:
cyfrowo regulowany zewnętrzny (opcjonalny)
Talerz:
dwuczęściowy, odprzęgany teflonem, wykonany z Sustarinu
Oś:
Split-Spindle dociskająca talerz
Łożysko:
wykonane z brązu

   

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław