Start
iFi iDAC, iUSBPower, GEMINI - test audiostereo.pl
O tym, że Hi-Fi jest dość specyficznym rynkiem nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy popatrzeć na marki posiadające ugruntowana pozycję w danym segmencie a jednocześnie mające apetyt na uszczknięcie kawałka tortu z wyższej, bądź niższej półki stoją przed dość poważnymi dylematami.

Z jednej strony chcąc zaproponować produkty zdecydowanie bardziej przystępne cenowo boją się zarzutów o rozmienianie się na drobne (seria 300 Krella, Sonus Faber Toy Tower), a z drugiej próbując wbić się oczko, bądź dwa wyżej zachodzi obawa o deprecjonowanie producenta ze względu na jego „budżetową przeszłość” (patrz Rega ISIS/OSIRIS, NAD M3). Dla tego też powoływane są do życia „firmy córki”  jak np. TAD będący ekskluzywną linią Pioneera, czy Aaron – „budżetowa” linia Sovereign. Podobnie jest z bohaterami niniejszego testu. O marce iFi jeszcze dwa lata, a nawet niemalże rok temu jeszcze nikt nie słyszał, za to Abbingdon Music Research, czyli AMR na problemy z rozpoznawalnością pewnie nie narzeka. Choć akurat w tym przypadku firma macierzysta nie wytwarza sama urządzeń iFi w UK, lecz produkcja odbywa się w Azji, w tej samej fabryce, co pełnowymiarowe AMRy.

Cechą charakterystyczną wszystkich maluchów iFi jest unifikacja obudów (o wymiarach 158 mm x 68 mm x 28 mm) a co za tym idzie optymalizacja kosztów wytwarzania, gdyż akurat na tym pułapie cenowym, w jaki celuje producent właśnie koszty obudów sytuują się zawsze na górze cennika. Rozsądek w gospodarowaniu budżetem nie oznacza jednak braku dbałości zarówno o wygląd samych urządzeń, jak i zgrabnych kartonowych pudełek, które dość jednoznacznie nawiązują do stylistyki produktów Apple. Trudno się temu dziwić, gdyż właśnie u poddostawcy komputerowego giganta z nadgryzionym jabłkiem w godle Thorsten Loesch i Pat Wayne (główni konstruktorzy AMR’a) zamawiają opakowania.

czytaj cały: TEST
źródło: www.klub.audiostereo.pl

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław