Start
Harmonix RS15-ANV - platforma antywibracyjna - test HighFidelity.pl
We wrześniowym numerze „Audio” (9/2010) ukazał się test kilku półek antywibracyjnych i stosownych stopek pod sprzęt, test mojego autorstwa. Tak się złożyło, że na okładce zapowiadało go zdjęcie fragmentu półki, która w teście się nie znalazła (była z zupełnie innego przedziału cenowego niż pozostała grupa) – półki Harmonix RS15-ANV, a właściwie pojedynczego blatu.

Kilka z nich, połączonych stosownymi dystansami tworzy pełny stolik, który mieliśmy możliwość oglądać w czasie Audio Show 2009 i 2010, a także w czasie spotkania Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego z twórcą marki Harmonix, panem Kazuo Kiuchi. To piękna konstrukcja, w której widać miłość Japończyków do formy i naturalnych materiałów, przede wszystkim do drewna. Jej wpływ na dźwięk jest wyjątkowo intensywny, mocny, dlatego zainteresowałem się nią i po odsłuchach wybrałem jako punkt odniesienia dla wszystkich innych półek wspomnianego testu. Była też takim punktem orientacyjnym podczas testu półek Pro Audio Bono, przygotowanych specjalnie dla „High Fidelity” w tym miesiącu (No. 80). Żeby to doświadczenie nie zniknęło, chciałbym w krótkich słowach przybliżyć to, co z nią osiągamy. I niech ten test będzie swego rodzaju wstępu, albo epilogu (odpowiednio) wrześniowego testu w „Audio” i grudniowego w „High Fidelity”.

Materiały firmowe tak rozpoczynają opis tej platformy: „Royal Stage to rewolucyjny system stolików klasy „State of the Art”, wymyślony przez inżynierów Combaka w ciągu wielu lat intensywnych odsłuchów”. Przypomnę, że Combak to firma należąca do japońskiego mistrza kendo (posiada on najwyższy stopień mistrzowski tej sztuki walki), miłośnika muzyki, pana Kazuo Kiuchi. Miałem go okazję poznać podczas wystawy High End w Monachium, a potem w czasie jego pobytu w Polsce. Wiem więc, że wszystko co robi ma odniesienie do innych elementów systemu, jest projektowane w połączeniu z czymś już istniejącym. Propozycja Combak Corporation jest bowiem systemowa i stoliki RS15-ANV są tylko jej częścią. W skład „imperium” pana Kiuchi wchodzi firma Reimyo, produkująca wzmacniacz, przedwzmacniacz, dzielony odtwarzacz CD oraz filtr sieciowy, firma Harmonix zajmująca się okablowaniem i właśnie podstawkami, firma Bravo!, odpowiedzialna za kolumny oraz Enacom, skupiona na różnego rodzaju filtrach. Jak twierdzi pan Kiuchi, dopiero pełna kontrola nad systemem, składanie go z koherentnych elementów prowadzi do koherentnego wewnętrznie, spójnego systemu. I coś w tym jest, coraz częściej sam do tego dochodzę, mimo że nie mam przy tym aż tak „wschodniej” wrażliwości, jak Pan Kiuchi, dla którego otaczający nas świat jest pełen „drgań”, „współbrzmień”, energii przepływającej przez wszystko i wszystkich.

 

źródło: "High Fidelity"

czytaj cały test: TUTAJ
 

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław