Start
Test Gradient Helsinki 1.5 - Test HighFidelity.pl 03/2012
Nie wiem, czy pamiętają państwo test kolumn Bravo! Special Edition, wchodzących w skład systemu firmy Combak, wraz z innymi jej markami – Harmonix i Reymio (do poczytania TUTAJ)? Ja kolumny pamiętam doskonale, ponieważ emanowała z nich taka siła, taka energia, że trudno było przejść koło nich bez wypieków na twarzy. I, muszę powiedzieć, nigdy wcześniej, ani potem ich tak grających nie słyszałem… W każdym razie te maleńkie kolumny ze współosiowym głośnikiem SEAS-a wyznaczały pewne elementy, do których potem inne kolumny musiały doszlusować – przede wszystkim koherencję.

A ta, jestem tego pewien, była wynikiem dobrze zaprojektowanej i wykonanej zwrotnicy współpracującej z systemem współosiowym. Połączenie to pozwalało kontrolować zarówno zachowanie fazowe głośników, jak i rozpraszanie dźwięku.


Tego typu rozwiązania są znane i w różny sposób realizowane, żeby wspomnieć chociażby KEF-a i jego Uni-Q, czy Musikelectronic Geithain z zupełnie innym pomysłem. Ich cechą wspólną jest jednak jak najlepszą odpowiedź fazowa takiego systemu, jak najmniejsze rozmycie czasowe sygnału z poszczególnych przetworników.Jedną z konstrukcji, w której już dawno temu można było spotkać głośnik współosiowy były kolumny Prelude fińskiej firmy Gradient Labs Ltd.. Te niewielkie, niedrogie kolumienki były podstawą dla kolumn Bravo!, wersji produkowanej dla Japończyków. Wiadomo więc, że ich producent na systemach głośnikowych z kontrolowanym promieniowaniem akustycznym, wyrównanych fazowo zjadł zęby.


cały test: LINK
źródło: www.HighFidelity.pl

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław