Start
Amphion Argon 1 - test Highfidelity.pl
Choć największe kolumny Amphiona (model Krypton) to naprawdę „kawał kolumny” to jednak większość produktów tej fińskiej firmy nie imponuje gabarytami. Patrząc na linię produkcyjną zarówno samych obudów, jak i kolumn trudno było oprzeć się wrażeniu, że to właśnie mniejsze i trochę większe monitorki są podstawą produkcji, a więc zapewne także sprzedaży Amphiona. Z jednej strony żaden producent nie będzie się chwalił konkretnymi wynikami sprzedaży poszczególnych modeli [swoją drogą to ciekawe, dlaczego - ostatecznie to biznes, jak każdy inny, prawda? - przyp. red.]. Z drugiej, z tego co usłyszeliśmy w czasie rozmów, wynikało jasno, że taki rozkład produkcji nie jest przypadkowy.

Każdy kto był w Finlandii miał okazję się przekonać, że co prawda można Finom pozazdrościć wspaniałej przyrody, ale z drugiej strony widać, że nie jest to kraj równie bogaty, jak jego skandynawscy sąsiedzi. Dlatego też Finowie wydają się mieć bardzo praktyczne podejście do wszelkich dziedzin życia i – co najważniejsze - najwyraźniej nie są skłonni wydawać majątku na sprzęt audio. Jak mi powiedzieli zarówno Anssi Hyvönen (właściciel Amphiona), jak i pan Marek Zakowski (właściciel bodaj największego salonu audio w Helsinkach), w Finlandii rynek high-endu niemal nie istnieje. Dlatego właśnie model Krypton sprzedaje się głównie zagranicą, a u siebie w kraju Anssi sprzedaje przede wszystkim monitory (raz, że są tańsze niż podłogówki, dwa że większość Finów nie ma dużych pokoi odsłuchowych).

Nie jest więc także przypadkiem, że pierwszym produktem, który trafił w moje ręce do testu jest model Argon1 – niewielki, dwudrożny monitor mierzący zaledwie 310 x 160 x 265 mm, który jednakowoż zdążył zrobić niezłą karierę w audiofilskim, i nie tylko, świecie. Nie tylko dlatego, że kolumny Amphiona zyskują także sporą sympatię architektów wnętrz, którzy traktują je jako elementy swoich projektów zarówno ze względu na ich świetny wygląd, jak i niemal dowolna możliwość ich ustawienia (nawet blisko ściany). Współczynnik WAF także jest bardzo wysoki, więc o ile tylko brzmienie pasuje domowemu audiofilowi, reszta domowników także powinna być zadowolona.

czytaj cały: TEST
Żródło: HighFidelity.pl
 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław