Start
Goldenote VALORE ITALIAN JOB + BABELE test Audio październik 2012
Włosi to zawsze mistrzowie stylu – co do tego panuje powszechny konsensus. Nic więc dziwnego, że i w audio, a więc w dziedzinie, która nas interesuje, włoskie marki są kojarzone najczęściej z szykiem i elegancją...
Nie zawsze włoski projekt musi nam przypaść do gustu – to kwestia różnic kulturowych, indywidualnego smaku i konkretnego produktu. Nie każdy włoski projekt jest genialny, ale niemal każdy jest specjalny.

Pojawienie się dwóch nowych gramofonów firmy Goldenote, wykończonych naturalną skórą, było z jednej strony zaskoczeniem, z drugiej – wcale nie kłóciło się z charakterem włoskich pomysłów. Testowany przez nas model, Valore Italian Job (drugi to Bellavista Leather), został pokazany po raz pierwszy podczas wystawy High End 2012 w Monachium, gdzie wzbudził duże zainteresowanie – po prostu pięknie wyglądał. A świadomość tego, że to absolutnie limitowana, numerowana edycja (ma być wyprodukowanych tylko 50 sztuk), podnieca niektórych dodatkowo. Od strony technicznej to dość prosty gramofon, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z paskiem napędowym, bez odsprzęganego subchassis, z podstawą wykonaną z lekkiego, wielowarstwowego kompozytu. Wykorzystano tu włókna z naturalnych materiałów i, jak czytamy w materiałach fi rmowych, materiał podstawy został opracowany pod kątem szybkiego wygaszania drgań, ale nie w dużej masie, a dzięki specjalnej strukturze. Podstawa została obciągnięta ręcznie szytą skórą – dostępne są cztery  kolory: czerwony, biały, czarny, zielony. Całość stoi na trzech nóżkach – dwóch z przodu, jednej z tyłu. Odkręcane stopy pozwalają na wyregulowanie poziomu. Talerz wygląda jak zwykły mleczny akryl, jednak właściciel Goldenote, pan Maurizio Aterini, mówi, że akryl był tylko punktem wyjścia. Materiał ten stosował w swoich wcześniejszych gramofonach i wciąż jest z niego zadowolony, w tym konkretnym projekcie był potrzebny jednak materiał twardszy i o większym ciężarze właściwym. Talerz nie jest jednak gruby – ma tylko 20 mm. Oś talerza wykonano z utwardzanej stali w opatentowanej przez Goldenote technice Split-Spindle – trzpień składa się z dwóch skręcanych ze sobą elementów, między którymi jest ściskany talerz. Ma to zmniejszyć wibracje i „bicie”. W punkcie, w którym trzpień dotyka spodu łożyska, umieszczono specjalny, bardzo twardy materiał o nazwie Arnite. To część rozwiązania, z którego Maurizio jest szczególnie dumny – regulacji VTA właśnie w talerzu.

 

cały test: pdf Goldenote VALORE ITALIAN JOB + BABELE test Audio październik 2012 0,5 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław