Start
Hegel H300 test Audio Video
Nowy H300 ma większą moc, wbudowany przetwornik i brzmi lepiej od starszego H200. Formalnie niby go nie zastępuje, ale docelowo zapewne zajmie jego miejsce w ofercie. Hegel to młoda firma z siedzibą w Oslo. Urządzenia tej marki pojawiły się na naszym rynku w ubiegłym roku i od razu zrobiło się o nich głośno. Duża w tym zasługa zdeterminowanego dystrybutora, ale i same urządzenia są niczego sobie, skoro ich obiór jest tak pozytywny.

O Heglu pisaliśmy już kilkakrotnie przy okazji poprzednich testów oraz reportażu z fabryki. H300 formalnie nie jest następcą testowanego przez nas modelu H200. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że docelowo zajmie jego miejsce w ofercie.

Budowa

Wnętrze H300 jest zdominowane przez centralnie umieszczony, przepotężny, bo 1-kilowatowy, transformator toroidalny. Większy widziałem tylko w integrze niemieckiej firmy BNC – tamten ma aż 2 kW, ale to całkowity ewenement. Drugą cechą, która zwraca uwagę, jest symetria rozmieszczenia wszystkich podzespołów związanych z przeciwległymi kanałami, co tworzy obraz idealnego dual-mono. Jedynie przetwornik umieszczono nieco z boku.
Transformator jest wspomagany pokaźnym bankiem kondensatorów marki Nover do zastosowań audio, rozmieszczonych w dwóch grupach po cztery sztuki, tworząc łącznie 80 000 μF. To jednak nie jest całkowita pojemność, gdyż w różnych miejscach wzmacniacza, w tym na płytkach przedwzmacniacza, też można znaleźć kondensatory filtrujące, których suma pojemności tworzy dodatkowe ok. 10 000 μF.

cały test: pdf Hegel H300 test Audio Video 7,8 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław