Start
GOLDENOTE DAC 7 test HiFi Choice
Zamknięty w niewielkiej obudowie, sprzedawany w niewygórowanej cenie, oferuje ponadprzeciętne brzmienie. W poprzednim numerze opisywałem moje wrażenia z testu amplifikacji z serii Micro włoskiej marki Goldenote. Wspominałem także, że w ofercie są kolejne urządzenia z tej linii – wszystkie w tak samo niewielkich obudowach i umiarkowanych cenach.

Tak naprawdę przetwornik cyfrowo-analogowy DAC7 otrzymałem wraz z opisanymi już urządzeniami, ale po skończeniu ich testu posłuchałem go także we własnym systemie. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że jest to urządzenie o nieco innym charakterze brzmienia niż reszta rodziny.

Nowoczesny maluch

O ile w przypadku końcówek mocy i przedwzmacniacza wielkość ich obudów była nieco zaskakująca (nawet jeśli nazwa serii – Micro - była mocną sugestią), o tyle w przypadku DAC-a można mówić o standardowej wielkości. Większość przetworników, nawet z wyższej półki cenowej, mieści się spokojnie w niewielkich pudełkach i tylko nieliczne mają obudowy „pełnogabarytowe”. W przypadku Goldenote’a wykorzystanie takiej samej obudowy dla wszystkich urządzeń z tej serii z jednej strony stanowiło zapewne wyzwanie dla konstruktorów (DAC-a łatwo w takiej obudowie „upchnąć”, ale przedwzmacniacz, końcówkę mocy czy odtwarzacz CD już niekoniecznie), a z drugiej pozwoliło w rozsądny, niewpływający na jakość brzmienia sposób zmniejszyć koszty produkcji. Ten pierwszy aspekt to także znak czasów – coraz więcej firm stara się zmniejszać koszty produkcji, z tym że w przeciwieństwie do wcześniejszej tendencji rynkowej nie odbywa się to kosztem jakości dźwięku, ale poprzez sprytne oszczędzanie.

cały test: pdf GOLDENOTE DAC 7 test HiFi Choice 2,0 Mb

 

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław